Nauka odpuszczania, czyli jak się odkochać

Na co dzień jesteśmy uczeni jak kochać i być hojnym w miłości. Uczymy się dbać, dzielić się i dawać. Stajemy się odważni i podejmujemy ryzyko. W życiu pojawia się tylko jeden niedopuszczalny żal, a mianowicie żal, że nie okazujemy miłości komuś, komu powinniśmy.

Każdego dnia, gdy wita nas lista sposobów doskonałego kochania człowieka, zapominamy, że jest też miejsce na nauczenie się, jak nie kochać. Zapominamy, że musimy nauczyć się odpuszczać i pamiętać, że nie każda bitwa jest warta naszych sił.

Zapominamy, że czasami musimy pozwolić, aby nasze umysły zdobyły nasze serca, ponieważ nasze serca są zbyt zamglone emocjami, aby świadomie podejmować decyzje.

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu przeżył zawód miłosny. Mam przyjaciółkę, która parę dni temu rozstała się ze swoim długoletnim partnerem. Zadzwoniła do mnie, opowiadała mi o tym, jak źle się czuje, jak jest jej smutno i spytała mnie “jak się odkochac?”.

Powiedziałam jej (dość banalnie), że musi po prostu przeczekać trochę, znaleźć swoje nowe hobby i pewnego dnia zda sobie sprawę, że już nie liczy dni od rozstania ze swoim partnerem. Po pewnym czasie poznasz nowych ludzi i po pewnym czasie po prostu zapomnisz o nieszczęśliwej miłości.

Choć oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że łatwo powiedzieć, że czas leczy rany, to jest w tym sporo prawdy.

Odrzucenie miłości jest trudne

Doświadczyłem wielu rozstań zapoczątkowanych przez kogoś, kogo kochałem. Zawodziło mnie to, ale nauczyłem się być silnym człowiekiem i odpuszczać. Pomimo tego, ile razy byłem zmuszony do podjęcia decyzji o odkochaniu się, nadal nie opanowałem tej sztuki. Konieczność zrobienia tego zawsze mnie zaskakiwała – za każdym razem.

Odrzucenie miłości to walka

To trochę jak płynięcie pod prąd. Walczysz z naturalnym przepływem Twoich emocji. Jest to sprzeczne ze wszystkim, czego pragnie Twoje serce. Ono walczy o trzymanie się każdego kroku, który chcesz wykonać.

Niekochanie kogoś oznacza pozbawianie siebie

Kochanie innej osoby jest jednym z najlepszych uczuć na świecie, a pozbycie się tego oznacza odebranie możliwości doświadczania radości.

Nie kochać kogoś to odpychanie go

Odrzucać kogoś, znaczy czuć jego usta na Twoich i jego dłoń pieszczącą Twoją, jednak Ty walczysz z każdym mięśniem Twojego ciała, który mówi Ci, żebyś to odwzajemnił.

Odrzucenie miłości to wiedza, że coś lepszego czeka na Ciebie

W innym przypadku, dlaczego miałbyś z tego rezygnować?

Nie kochać kogoś znaczy kochać siebie

W tych momentach, w których stawiasz go na pierwszym miejscu, a on zapomina zrobić to samo, pamiętaj, aby postawić siebie na pierwszym miejscu. Nie możesz kochać kogoś, zamiast kochać siebie i nie możesz kochać kogoś, kto nigdy Cię nie pokocha.

Przeżywając nieszczęśliwą miłość zmagamy się często w masą negatywnych emocji i w momencie największego bólu wydaje nam się, że nic nie ukoi naszego złamanego serca.

Czasami życzymy tej drugiej osoby samych złych rzeczy, innymi razy płaczemy podczas powrotu z pracy. I choć przeżycie tak silnych emocji sprawia, że stajemy się silniejsi, to musisz sobie uświadomić, że niekiedy najlepszym rozwiązaniem jest fachowa pomoc. Udanie się do psychologa, terapia i praca nad sobą może zaowocować lepszą przyszłością dla nas, i naszych przyszłych partnerów.

Odrzucenie miłości do kogoś boli, ale musisz nauczyć się kochać siebie, a następnie zacząć od początku.