FAQ – portale randkowe i najczęściej zadawane pytania

Tu znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące portali randkowych oraz portali, które porównaliśmy.

⬇️ SPRAWDŹ PORTAL NR 1 W NASZYM ZESTAWIENIU ⬇️

Czym jest randkowanie online?

Randki online to proces poznawania ludzi i znajdowania potencjalnych partnerów przez Internet. Jest to aktualnie najszybszy i najłatwiejszy sposób na poznawanie nie tylko partnerów, ale też przyjaciół, znajomych itp.

Randki online umożliwiają łączenie osób bez względu na to, jak daleko są od siebie – osoby korzystające z portali randkowych mogą umawiać się z singlami z całej Polski! Pozwalają one ludziom na wstępne zapoznanie się, a dopiero później na podjęcie decyzji o tym, czy będą chcieli się spotkać osobiście. 

Czy randki online mają swojego rodzaju negatywną metkę?

Ani trochę! Chociaż niektórzy ludzie pozostaną tradycjonalistami na zawsze, faktem jest, że randki online stają się coraz bardziej popularne każdego dnia wśród ludzi ze wszystkich środowisk na całym świecie.

Na ten temat przeprowadza się dużo badań, a wyniki jednego z nich zaskoczyłyby niejedną babcię – otóż ponad 70% osób poszukujących partnerów stwierdziło, iż chętnie korzysta z Internetu i portali randkowych, w celu znalezienia „tego jedynego”.

Serwisy randkowe wyprzedzają dotychczasowe, bardziej „tradycyjne” sposoby poznawania lubych, takie jak np. poznawanie osób poprzez wspólnych znajomych, rodzinę, wyjścia do pub’u czy randkowanie w pracy. Rozwój technologii w znacznym stopniu ułatwił wyszukiwanie potencjalnych partnerów i Internecie.

Czego powinienem szukać w serwisie randkowym?

Stron randkowych jest multum, całe spektrum o różnych kształtach i rozmiarach. Rozpoczynając drobnymi stronkami lokalnymi, a kończąc gigantami krajowego internetu, którzy liczą sobie setki tysięcy użytkowników.

Niektóre ze stron są poświęcone otwarcie seks randkom i szybkim romansom, inne natomiast nastawione są na poszukiwanie bratniej duszy i związki bardziej platoniczne. Jedne strony robią za Ciebie „brudną robotę” i po wypełnieniu odpowiednich pól i ankiet – dobierają potencjalnego partnera (i kilka dodatkowych wyborów) do Twoich potrzeb, inne pozwalają wertować setki profili, gdzie już sam wybierasz, do kogo wolisz pisać.

Czegokolwiek byś nie wybrał pamiętaj, iż najważniejsze jest bezpieczeństwo. Zapoznać się z warunkami korzystania z serwisu i polityki prywatności, aby upewnić się, że czujesz się komfortowo z tym, jak strona wykorzystuje dane i spróbuj znaleźć opinie osób trzecich, aby zobaczyć, co mówili inni.

Czy randki online są bezpieczne?

Randki online są wyjątkowo bezpieczne – w rzeczywistości mogą być one nawet bezpieczniejsze od tradycyjnych randek. Większość szanujących się serwisów randkowych wymaga weryfikacji przez e-mail i opłat członkowskich.

Pomaga to utrzymać oszustów z daleka od użytkowników serwisów. Ponadto wszystkie legalne witryny randkowe mają ustawienia prywatności, które pozwalają kontrolować, kto może się z Tobą skontaktować, ile informacji jest widocznych itd. 

Niemniej jednak należy pamiętać, że w Internecie są niebezpieczni lub niepożądani ludzie, tak jak są w prawdziwym życiu. Zdrowy rozsądek to droga do celu. Jeśli spotkasz kogoś online, zapoznaj się z nim za pośrednictwem poczty e-mail i porozmawiaj przed wyrażeniem zgody na spotkanie się z nim osobiście.

Spotkaj się w znanym Ci miejscu publicznym i uważaj na przekazywanie prywatnych informacji nieznajomym.

Czy randki online są drogie?

Internetowe serwisy randkowe różnią się od siebie ceną. Jedne oferują darmową rejestrację, inne oferują pakiety użytkowników, po wykupieniu których masz dostęp do większej lub mniejszej ilości funkcji.

Korzystając z jednych jesteś w stanie pisać i przeglądać profile innych użytkowników, inne pozwalają na to tylko użytkownikom z odpowiednimi subskrypcjami. Płatne serwisy randkowe często mają solidniejsze osiągnięcia, ale jest też wiele udanych darmowych serwisów randkowych.

Należy jednak pamiętać, że bezpłatne witryny mogą być pełne nieaktywnych profili lub osób, które nie podchodzą do randek poważnie. Ponadto bezpłatne witryny są bardziej podatne na spamerów i oszustów, ponieważ każdy może się przyłączyć bez podawania danych finansowych. Z drugiej strony płatne witryny zazwyczaj mają lepsze zabezpieczenia, funkcje i wsparcie.

Członkowie na płatnych stronach są skłonni zapłacić za usługę, a co za tym idzie, są zazwyczaj bardziej zainteresowani znalezieniem randki. Ostatecznie to od Ciebie zależy ocena Twoich potrzeb i budżetu przed zarejestrowaniem się w jakimkolwiek serwisie randkowym.

Przed wprowadzeniem numeru karty kredytowej sprawdź pakiety subskrypcji, opcje cenowe i automatyczne odnowienia! 

Czy mogę zarejestrować się w więcej niż jednym serwisie randkowym?

To zależy od Ciebie! Wiele osób rejestruje się w wielu witrynach, ale lepiej skoncentrować swoje wysiłki na jednej stronie niż spędzać trochę czasu na każdej z nich. Jeśli jesteś początkującym w świecie randek internetowych zalecamy zapisanie się do dwóch lub trzech najlepszych wyborów i zapoznanie się z każdym z nich. Po pewnym czasie powinieneś być w stanie wybrać faworyta i skupić się na nim.

Jak wybraliśmy Top5 najlepszych portali?

Wszystkie nasze polecane serwisy randkowe zostały dokładnie ocenione przez co najmniej dwóch członków naszego zespołu redakcyjnego.

Oceniamy każdy etap procesu, zwracając uwagę na wymagania rejestracyjne, cechy witryny, łatwość obsługi, narzędzia wyszukiwania, metody komunikacji, cenę, bezpieczeństwo, obsługę klienta i aktywność na rzecz członkostwa. Testujemy każdą część witryny, aby przekonać się, jak to działa, jak łatwo jest poznać ludzi i jak skutecznie wylądować na randce. Sprawdzamy również opinie klientów na każdej stronie i oceniamy zadowolenie klientów.

Po przeanalizowaniu wszystkiego obliczamy ogólny wynik, który uwzględnia wszystkie wymienione elementy. Następnie uzyskujemy wynik końcowy, aby dotrzeć do naszej ostatniej listy Top 5. Nasze oceny i opinie mogą się zmieniać w zależności od aktualizacji witryny, nowych funkcji i opinii czytelników takich jak Ty!