Poradnik randkowy, czyli wszystko o randkach online

Życie w pojedynkę może dawać w kość, a brak bliskich relacji czasami sprawia, że jest nam naprawdę smutno, szczególnie teraz, gdy wieczory stają się dłuższe, a nasza wakacyjna opalenizna blednie.

Jak szukać miłości? Jak wydostać się z “klubu osób samotnych” i gdzie poszukiwać bratniej duszy?

Wielu ludzi na świecie korzysta teraz z usług portali randkowych, więc odnalezienie miłości w Internecie jest dużo łatwiejsze. Jednak, aby nie zmarnować tej szansy, warto wiedzieć jak odpowiednio grać w tę grę.

Z pomocą przychodzi nasz serwis, który przygotował najlepszy przewodnik po randkach online. Przeprowadzimy Cię przez różne etapy poszukiwania miłości w cyfrowym świecie randki internetowej – dzięki nam znajdziesz swoją drugą połówkę szybciej, niż mogłoby Ci się wydawać!

Upewnij się, że jesteś gotowy na randkowanie

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ​​jeśli szukasz wskazówek dotyczących randkowania online, poważnie myślisz o znalezieniu miłości w Internecie. Niezależnie od tego, czy szukasz swojego pierwszego prawdziwego związku, czy niedawno rozstałeś się z partnerem, ważne jest, abyś był naprawdę otwarty i gotowy na spotkanie z kimś nowym. Randkowanie online jest jak randkowanie w prawdziwym życiu. Jeśli nie jesteś gotowy na randkę z kimś, po prostu tego nie rób. Lepiej jest czuć się całkowicie gotowym i wystarczająco pewnym siebie, aby spotkać kogoś, kto może Cię dopełnić. Upewnij się, że jesteś otwarty i zaangażowany w znalezienie długoletniego związku. Dzięki temu możesz spotkać kogoś naprawdę wspaniałego.

Znajdź najlepszy portal randkowy dla siebie

Wybór odpowiedniego portalu randkowego wymaga czasu i badań – chcesz znaleźć coś, co zaspokoi Twoje potrzeby i pragnienia. Jeśli chcesz się dowiedzieć, które portale randkowe najbardziej przypadły do gustu naszej redakcji, sprawdź nasz ranking i wybierz odpowiedni dla siebie darmowy portal randkowy już dziś!

Po pierwsze, oszuści zazwyczaj atakują starszych użytkowników, którzy być może nie są tak obeznani z Internetem, dlatego najlepiej tego unikać. Ponadto, szukając strony internetowej, nie  idź na łatwiznę i upewnij się, że dokładnie zapoznałeś się z warunkami i prywatnością. Sprawdź, czy witryna gwarantuje całkowitą prywatność Twoich wiadomości i zdjęć? Jeśli tak, będziesz mieć pewność, że ludzie na portalu randkowym naprawdę są po to, by kogoś spotkać tak jak Ty.

Gdy masz już to zapewnienie i wybierzesz portal randkowy, który odpowiada Twoim wymaganiom, możesz zaczynać. Na wielu portalach każdy profil jest sprawdzany przez pracowników, zanim zostanie zaakceptowany, a użytkownicy podejrzani o oszustwo zostają usunięci z danego portalu. Dzięki temu dostajesz gwarancję, że wszyscy na stronie są tam, aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie miłości.

Stwórz dobry profil na portalu dla samotnych

Jedną z najważniejszych wskazówek dotyczących randkowania online jest wiedza, jak stworzyć ciekawy profil. Ważne jest, aby mieć profil, który ilustruje Twoje pozytywne cechy bez sprawiania wrażenia, że ​​się popisujesz. Na przykład na Twoim profilu, w niektórych aplikacjach pierwsze pytanie wymaga własnego opisu, a następnie tego, co Twój potencjalny partner powinien o Tobie wiedzieć. Te odpowiedzi mogą natychmiast przyciągnąć kogoś do Twojego profilu, ale błędy, mogą z łatwością zniechęcić do potencjalnych dopasowań, więc ważne jest, aby zrobić to dobrze!

Wybierz idealne zdjęcie profilowe

Według ankiety przeprowadzonej na temat profili randkowych online szokujące 52% stwierdziło, że nie zerknęłoby nawet na profil bez zdjęcia profilowego. Krótko mówiąc, być może najważniejszą wskazówką, jaką możesz wynieść z tego przewodnika, jest dołączenie co najmniej jednego zdjęcia. Choć może to być kuszące, aby użyć starego zdjęcia, nie rób tego – na dłuższą metę wyrządzi Ci to tylko krzywdę. Dobrze jest zrobić zdjęcie całej głowy i ramion, najlepiej na zewnątrz, ponieważ naturalne światło wydaje się bardziej pochlebne.

Przedstaw siebie najlepiej jak potrafisz w pierwszej wiadomości

Jeśli chodzi o randki online, pierwsza wiadomość może okazać się najważniejsza. Stworzenie angażującego tekstu, który jest zalotny, ale odpowiedni i robi wrażenie na odbiorcy, może być trudne. Unikaj kopiowania i wklejania wiadomości – użytkownicy często mówią, że jest to oczywiste i od razu odrzuca. Słaba pisownia jest równie mile widziana, jak kopiuj-wklej, więc przeczytaj ją, zanim klikniesz wyślij! Jaki jest więc najlepszy sposób na rozpoczęcie rozmowy? Znajdź w ich profilu coś, co podzielasz i właśnie o tym napisz. Pomaga to nie tylko ustalić wspólne zainteresowania, ale także pokazuje, że faktycznie przeczytałeś ich profil i zwróciłeś uwagę na ich hobby.N

Przygotuj się na pierwszą randkę

Kiedy nawiązujesz kontakt z kimś online i przygotowujesz się do najważniejszej pierwszej randki w prawdziwym życiu, kluczem jest prostota. Spotkaj się na kawę lub na spacer w parku, abyście mieli szansę naprawdę porozmawiać i poznać się nawzajem.

W ten sposób możesz ustalić, czy istnieje między wami chemia – jeśli czujesz, że dogadujecie się online, najprawdopodobniej dogadacie się też osobiście! Skoncentruj się na przyszłości, a nie przeszłości: nikt nie lubi słyszeć o byłym na pierwszej randce, prawda? Staraj się nie porównywać swoich randek z poprzednimi partnerami i pozwól sobie być otwartym na coś i kogoś nowego. Jedną z najlepszych porad dotyczących randkowania online jest zatem zachowanie przeszłości w przeszłości.

I wreszcie… Nie trać motywacji

Niestety, miłość od pierwszego wejrzenia jest rzadkością, a niektórzy ludzie muszą doświadczyć kilku nieudanych randek, zanim spotkają swojego wymarzonego partnera. Nie zniechęcaj się, jeśli jesteś na pierwszej randce i wiesz, że osoba siedząca naprzeciwko nie jest tą jedyną.

Postaraj się jak najlepiej wykorzystać to doświadczenie i wyciągnij z niego lekcję. To, że oboje jesteście zgodni w niektórych sprawach, nie oznacza, że ​​będziecie dla siebie idealni, a czasami najlepiej jest przejść do kogoś nowego. Wszyscy musimy pocałować kilka żab, zanim spotkamy naszego księcia lub księżniczkę. Nigdy nie wiesz, co Cię czeka, być może właśnie dziś poznasz kogoś, z kim pokonasz samotność.