Jak zrobić dobre zdjęcie profilowe? Porady ekspertów

Jak zrobić dobre zdjęcie profilowe? Porady ekspertów


Założyłeś właśnie profil randkowy i nie wiesz dokładnie, jak zrobić zdjęcie profilowe, które przyciągnie największą ilość zainteresowanych? Niezależnie od tego, czy wybierasz portale randkowe dla seniorów, czy też korzystanie z aplikacji randkowych dla młodzieży, jeżeli masz zamiar spędzać czas na którejkolwiek z powyższych opcji – skup się na zdjęciach.

Jeśli poświęcisz weekend na stworzenie profilu spędź większość czasu na tym, by Twoi znajomi robili zdjęcia i tylko godzinę na pisanie tekstu. Dzięki randkom online masz tylko ułamek sekundy na uchwycenie czyjejś uwagi – a dobre zdjęcia profilowe to najłatwiejszy sposób. Odłóż ten esej o swoich ulubionych filmach, odpal aparat i zacznij pstrykać foty!

Myśl praktycznie – tak powstaje idealne zdjęcie profilowe

Pierwszą rzeczą do przemyślenia jest sposób, w jaki ludzie będą oglądać Twoje zdjęcia – a jedna trzecia internautów będzie pewnie oglądało Twoje zdjęcia na małym ekranie swojego telefonu. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób korzysta z serwisów randkowych na mniejszych ekranach, więc Twoje zdjęcia muszą być dobrze dla nich widoczne. W szczególności twoim zdjęciem profilowym powinno być zbliżenie twojej twarzy zamiast zdjęcia całej sylwetki, na którym nie widać cię bez lupy powiększającej.

Użyj zdjęcia, które pomogłoby nawiązać rozmowę – pierwsze wrażenie jest przecież najważniejsze

Zamiast serii zdjęć twojej twarzy sugerujemy użycia czterech zdjęć – gdzie każde służy do innego celu. Jedno zdjęcie powinno pokazywać to, czym się interesujesz albo w co jesteś zaangażowany – to zdjęcie przełamie lody, pomoże nawiązać rozmowę i utrzyma odbiorcę na dłużej. Poza tym będziesz potrzebować zdjęcia całej sylwetki, aby pokazać, jak wygląda twoje ciało – ostrzegamy jednak przed zdjęciami z łazienek, które tak lubią niektórzy faceci.

Jakość ponad ilość – zasada Nr. 1 autora tekstu

Ważna jest różnorodność zdjęć, ale należy zachować ostrożność przy wyborze. Liczy się każde zdjęcie. Niekoniecznie chodzi o ilość ponad jakość.

Jeśli masz osiem niesamowitych zdjęć, ale jedno naprawdę złe, ludzie mogą przejść do przeglądania kolejnego profilu, bo stwierdzą, że źle na nim wyglądasz. A to tylko jedno zdjęcie!!!

Liczy się szczerość – ogranicz zbędne obróbki zdjęć

Trzymaj się z daleka od starych lub zbyt pochlebnych zdjęć, ponieważ mogą one nie dawać innym użytkownikom dokładnej reprezentacji Ciebie. Jednym z głównych powodów, dla których pierwsza randka nie zmienia się w drugą, są niezaspokojone oczekiwania, więc powinieneś umieścić zdjęcia, które pokazują, jak naprawdę wyglądasz. Możesz się martwić, że mniej osób skontaktuje się z tobą, ale ludzie, którzy to zrobią, pozwalają Ci mieć większą pewność co do pierwszej, drugiej i trzeciej randki. 

Nie bój się prosić o pomoc profesjonalisty – on pomoże Ci strzelić idealne zdjęcie profilowe

Jeśli masz trochę dodatkowych pieniędzy i czasu, aby zainwestować w swoje zdjęcie profilowe, strzel sobie profesjonalną sesję zdjęciową. Właśnie tego typu fotki lasek i facetów cieszą się największą popularnością na portalach randkowych.

Na profilach randkowych widać wzrastającą tendencję – coraz więcej osób wrzuca zdjęcia profilowe z profesjonalnych sesji. Można by pomyśleć, że może to wyglądać tak, jakbyś był nadmiernie zainwestowany tworzeniem swojego profilu, ale wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania eleganckich, profesjonalnych zdjęć w innym miejscu w Internecie, ponieważ mogą wydawać się mniej nieprzyjemne niż zdjęcia robione aparatem swojego telefonu komórkowego. 

Pomyśl o tym, kogo chcesz przyciągnąć

Mężczyźni i kobiety lepiej reagują na różne rodzaje zdjęć. Mężczyźni uzyskują więcej odpowiedzi, gdy się nie uśmiechają – lub gdy uśmiechają się z dala od aparatu – podczas gdy kobiety uzyskują więcej odpowiedzi, gdy uśmiechają się do aparatu. Teraz wiesz, które obrazy działają najlepiej, zacznij przyciągać zdjęcia i przeglądać filtry. Parę zdjęć i zaczyna się zabawa!