Seks na pierwszej randce jest zdrowy!

Dylemat każdego randkowicza – gdy naprawdę dobrze nam się rozmawia z osobą poznaną online, nie wiemy, czy pójście z kimś do łóżka na pierwszej randce nie zrujnuje wszystkiego (a tego przecież nikt by nie chciał).

Z jednej strony, przez całe życie słyszeliśmy wypowiedzi i czytaliśmy artykuły o tym, żeby w żadnym wypadku nie robić na pierwszej randce TEGO. Z drugie strony jednak, czy jeśli świetnie się dogadujemy i mocno się pociągamy, czy musimy czekać określoną ilość czasu, ażeby iść do łóżka z nowo poznaną osobą?

Poznałam go na portalu randkowym. Kiedy mam iść z facetem do łóżka?

Jest to pytanie, które niejedna kobieta zadaje sobie przed pierwszy spotkaniem. Pierwsza randka z osobą poznaną online nieco różni się od spotkania kogoś, kogo nie znamy w ogóle. Jeśli poznaliśmy kogoś online, prawdopodobnie pisaliśmy jakiś czas i nie jesteśmy sobie całkowicie obcy, a podczas pierwszej randki chcemy się upewnić, że w realu dogadujemy się tak samo dobrze.

Jak więc nie zrujnować wszystkiego, nie przestraszyć i nie zniechęcić drugiej osoby i kiedy, do cholery, pójść do łóżka i uprawiać pierwszy seks?

Kiedy pojsc z nim do lozka, żeby nie pomyślał, że jestem puszczalska?

Nowe badanie ujawniło, że ponad jedna trzecia mężczyzn znalazła miłość po spaniu ze swoim partnerem na pierwszej randce nie czekając z seksem na kolejne spotkanie.

Według badań, wiele par kończy swoje randki w łóżku pierwszej nocy – 58 procent mężczyzn to zrobiło i 56 procent kobiet. Takie spotkania doprowadziły do poważnych związków zaskakującą ilość osób, bo aż 36% kobiet i 34% mężczyzn.

Okazuje się jednak, że kobiety są nieco bardziej ostrożne niż mężczyźni, którzy chcą natychmiast wskoczyć do łóżka.

Sex na pierwszej randce oczami kobiet

Aż 17 procent kobiet stwierdziło, iż pomyślałoby negatywnie o osobie, która wskoczyła do łóżka po pierwszym spotkaniu. W porównaniu podoby pogląd dzieli tylko 11 procent mężczyzn.

Z drugiej strony okazało się, że 64 procent kobiet i 62 procent mężczyzn chciało uprawiać seks z kimś na pierwszej randce, ale powstrzymało się, ponieważ było za wcześnie.

Znacznie więcej kobiet (40 procent) żałowało, że skoczyło prosto do łóżka niż mężczyźni (27 procent). Oni nie mieli z tym takiego problemu. 

Większość kobiet (82 procent) i 73 procent mężczyzn przyznało się do denerwowania się pierwszej nocy, kiedy uprawiali seks z nowym partnerem.

Kobiety najbardziej martwiły się o swój wygląd (aż 84 procent), a następnie ich sprawność seksualną (69 procent) i porównanie z poprzednimi kochankami partnera (61 procent).

Największą niepewnością mężczyzn była ich sprawność seksualna (82 procent), a następnie porównanie z poprzednimi kochankami partnera (57 procent) i wygląd (54 procent).

Idealnym miejscem dla kobiet na pierwszą randkę są drinki w barze (32 procent), a następnie romantyczny posiłek (27 procent). Mężczyźni wolą odwrotnie – 41 procent (romantyczny posiłek) i 27 procent (napoje).