Randki online – jak osiągnąć sukces na portalu dla samotnych

Strony randkowe w Polsce z każdym dniem zyskują na popularności. Co robić, żeby bez problemu umówić się na świetną randkę i nie stracić motywacji? Jak się okazuje, recepta na powodzenie jest łatwiejsza, niż mogłoby się wydawać.

Do osiągnięcia sukcesu na portalu randkowym nie musisz spędzać godzin na wypełnianiu skomplikowane testu osobowości. Zdaniem naukowców, wystarczy celowanie wysoko, utrzymywanie krótkiego przekazu i cierpliwość.

Granie „poza swoją ligą” lub randkowanie z ludźmi uważanymi za bardziej atrakcyjnych niż Ty, to strategia zwycięzcy, według nowej analizy jednego portalu dla samotnych. Mężczyźni odnieśli większy sukces, kiedy zbliżyli się do kobiet, które ich zdaniem były bardziej pożądane niż oni sami.

Randki online stały się dominującą formą dla osób poszukujących kogoś, z kim chcieliby tworzyć parę – jest to trzeci najpopularniejszy sposób na spotkanie długoterminowego partnera, a około połowa wszystkich 18-34-latków korzysta obecnie z aplikacji randkowych.

W tym nowym raporcie naukowcy wykorzystali algorytm inspirowany Google, aby zrozumieć pragnienia ludzi, którzy chcą się dopasować. Przeanalizowali komunikaty i wzorce demograficzne wśród użytkowników heteroseksualnych na terenie całej Polski w celu zrozumienia tego, co sprawia, że część ludzi odnosi sukcesy w sferze doboru partnerskiego.

Odkryli, że zarówno mężczyźni, jak i kobiety kontaktują się z potencjalnymi partnerami, którzy są średnio o około 25% bardziej pożądani niż oni sami – myślimy optymistycznie i wiemy, że odwiedzając portale randkowe możemy poznać kogoś, z kim napewno będziemy chcieli się umówić.

Odkryli również, że „pożądalność” dotyczy nie tylko liczby otrzymywanych wiadomości, ale także tego, od kogo je otrzymujesz. Jeśli twoje wiadomości pochodzą od ludzi, którzy sami otrzymali wiele wiadomości, to według badań stajesz się bardziej pożądany w oczach potencjalnych partnerów.

Kiedy to kobiety pisały do mężczyzn, otrzymywały odpowiedzi na ponad połowę swoich pierwszych wiadomości. Kiedy to mężczyźni pisali do kobiet, które uważali za bardziej pożądane, otrzymywali odpowiedź tylko w przypadku 21%.

Może się wydawać, iż to niski odsetek, naukowcy nie spieszyli się jednak oceniać mężczyzn, a ich odważne pisanie wiadomości uważali za rozsądne. 

Najczęstszą skargą użytkowników serwisów randkowych jest to, iż „wcale nie otrzymuje wiadomości”. Jednak gdyby spojrzeć na to od innej strony, to wynik osiągnięty przez mężczyzn piszących do kobiet uważanych za o wiele atrakcyjniejsze od nich samych jest wynikiem o 21% lepszym od tych, którzy nie odważyli się napisać do kobiet.

A więc wytrwałość i odwaga się opłaca! Ogólnie rzecz biorąc odpowiedzi zazwyczaj ograniczały się dosłownie garstką, jednak niektórzy otrzymywali takich odpowiedzi dosłownie setki.

Jedna kobieta biorąca udział w badaniu była bombardowana wiadomościami – w ciągu miesiąc trwającego badania otrzymywała odpowiedź średnio co pół godziny, co po podliczeniu już po zakończeniu badania dało imponujący wynik – wiadomości od aż 1500 osób. 

Ponieważ dane zostały całkowicie anonimowe, możemy tylko spekulować na temat tej kobiety, która przyciągnęła uwagę tak wielu mężczyzn, ale pewnie nie należy ona już do osób samotnych.

Klucz do sukcesu na darmowym portalu randkowym? Wiadomość powinna być krótka

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety mieli tendencję do pisania dłuższych wiadomości do bardziej pożądanego partnera, czasami nawet dwa razy dłużej, ale w badaniu stwierdzono, że ledwo to wpływa na wskaźnik odpowiedzi. Możemy zaoszczędzić ludziom sporo pracy, nie pisząc do nich przesadnie dłuższych wiadomości. 

Dlaczego łatwiej pokonasz samotność pisząc krótszą wiadomość?

Nie ma na to odpowiedzi. Jednym z powodów może być to, że pożądane osoby mogą mieć tak wiele wiadomości w swojej skrzynce odbiorczej, że nie czytają większości z nich. Ta pięknie wykonana wiadomość, którą spędziłeś dwie godziny, może nie zostać nawet odczytana.

Pisanie do osób spoza swojej ligi to jeden ze sposobów na obniżenie tempa otrzymywanych odpowiedzi. Nie wydaje się, aby to powstrzymywało ludzi przed tym i wydaje się, że być standardowym zachowaniem. Istnieje kompromis między tym, jak daleko w górę drabiny chcesz dotrzeć, a tym, jak niski jest współczynnik odpowiedzi, na który jesteś w stanie się zgodzić. 

Szukanie miłości wymaga cierpliwości

Jeśli nie otrzymujesz żadnych odpowiedzi, bądź cierpliwy. Twoi potencjalni partnerzy mogą oceniać rynek przed podjęciem decyzji o odpowiedzi.

Chociaż matematyka jest skomplikowana, badania wykazały, że twoja szansa na wybranie najlepszej daty jest najwyższa, jeśli odrzucisz całkowicie pierwsze 37% osób piszących do Ciebie.  Następnie powinno się wybrać osobę, która jest najlepsza ze wszystkich pozostałych. Oto on – klucz do sukcesu randek internetowych. 

Poprzednie badania pokazały, że Twój profil randkowy powinien być około 70% o Tobie, a reszta o tym, czego szukasz u partnera. Ale problem z tym myśleniem polega na tym, że zakłada on, że ludzie będą czytać twój profil lub wiadomość w pierwszej kolejności.

Możesz także zastanowić się, kiedy odpowiesz. Zachowanie ludzi o drugiej nad ranem wygląda zupełnie inaczej niż ich zachowanie o 8 rano. Co jest lepsze, zależy od twoich celów.

Badanie wykazało, że kobiety miały tendencję do używania bardziej pozytywnych słów, gdy komunikowały się z bardziej pożądanymi partnerami, podczas gdy mężczyźni mieli tendencję do odgrywania roli luzaka, co negatywnie wpływało na wskaźnik pozytywnych słów przez nich pisanych. 

Stereotypowo kobiety uważały mężczyzn za najatrakcyjniejszych, gdy byli oni w wieku mniej więcej 40 lat, mężczyźni natomiast tracili zainteresowanie kobietami młodszymi niż 21 lat – ogłoszenia kobiet tej grupy wiekowej nie cieszyły się popularnością. Autorzy podkreślili, że nie oznacza to podążania za tymi stereotypami jest kluczem do udanych randek i znalezienia kogoś na całe życie. Ludzie są w stanie dokonywać wyborów.

Może być wiele różnic pod względem tego, kto kogo uważa za osobę atrakcyjną. Mogą istnieć grupy, w których ludzie, którzy niekoniecznie byliby tak wysoko oceniani przez nasze działania, mogliby mieć niesamowite i satysfakcjonujące życie randkowe. Wszystko tak naprawdę zależy wyłącznie od nas. 

Oczywiście nawiązywanie kontaktu z osobami płci przeciwnej online to tylko pierwszy krok w zalotach. Potem chodzi o rzeczy typu wspólne zainteresowania, pasje, spędzanie razem czasu. Wszystko to, czego niestety nie można wyczytać w książkach i w dużej mierze zależy wyłącznie od nas, jednak jeśli nie podoba nam się myśl spędzania życie w pojedynkę – warto zaryzykować.

Jeśli chcesz umówić się na randki online, ale nie wiesz, który portal wybrać – sprawdź nasz ranking portali – Portale Randkowe Ranking. Pomożemy Ci wybrać portal najbardziej odpowiedni dla Ciebie!