Miłość homoseksualna w dobie Internetu

Chociaż randki online są aktualnie społecznie dużo bardziej aprobowane niż kiedykolwiek wcześniej, pierwsze spotkanie w realu, może być w dalszym ciągu onieśmielające.

W szczególności w przypadku singli homoseksualnych lub bi – należy wziąć pod uwagę wiele kwestii – począwszy od wyboru witryny przyjaznej dla osób LGBT, przez utworzenie wyróżniającego się profilu, aż po wysyłanie ciekawych, zachęcających wiadomości, kiedy trzeba odpowiedzieć na zaczepkę, czy ofertę spotkania.

Przeczytaj naszych 5 wskazówek, które ułatwią Ci pierwsze kroki w randkowym świecie!

Znajdź serwis randkowy, który zaspokaja Twoje potrzeby

W dzisiejszych czasach portal dla gejów lub portal dla lesbijek nie jest już czymś rzadko spotykanym. Istnieją setki serwisów randkowych dla gejów i lesbijek, więc warto wcześniej poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z tym co oferują.

Przeczytaj także opinie ich użytkowników. Nie chciałbyś przecież wybierać pierwszej lepszej strony i poświęcić energii na zakładanie profilu, by później zdać sobie sprawę, że tak naprawdę twórcy nie mają pojęcia, jak zaspokoić potrzeby społeczności LGBT+.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​nie musisz tracić czasu na poszukiwania, ponieważ eksperci od randkowania online, dawno zrobili to za Ciebie! Włożyli wiele wysiłku, by przetestować i odpowiednio ocenić najlepsze witryny randkowe dla osób LGBT+. Te recenzje są bardzo profesjonalne i znajdziesz w nich wszystkie interesujące Cię informacje, w tym koszty, dane demograficzne, użyteczność i reputację danego serwisu.

Poproś znajomych o ich rekomendacje portalu randkowego

Chyba każdy ma tego jednego znajomego, który jest mistrzem w randkowaniu online i non stop chodzi na randki z Internetu. Może znasz też kogoś, kto  jest w związku, a swoją drugą połówkę poznał właśnie w taki sposób? To do takich osób powinieneś zwrócić się o rekomendacje dotyczące portali randkowych! Dzięki ich wskazówkom i doświadczeniu, unikniesz wielu niepotrzebnych prób.

Bądź uczciwy w swoim profilu

Twoje zdjęcie i profil są tym, co potencjalni kandydaci na partnera zobaczą jako pierwsze. Podkreślanie niektórych szczegółów ze swojego życia, albo nawet ich podrasowanie by wypaść lepiej może wydawać się kuszące, jednak te małe kłamstewka mogą później wyjść na jaw… ze zdwojoną siłą.

Szczególnie krępująca będzie sytuacja, gdy stanie się to na prawdziwym spotkaniu z którymś kandydatem, dlatego zastanów się dwa razy, jeżeli chcesz podkolorować rzeczywistość. Jeśli chodzi o zdjęcia, warto uwzględnić różnorodność (np. jedno zdjęcie twarzy, jedno zdjęcie całej sylwetki) aby ludzie mogli mieć obraz, kim naprawdę jesteś  i jaki masz styl.

Wysyłaj ciekawe, zabawne, wyróżniające się wiadomości

Chociaż może się wydawać, że łatwiej jest po prostu napisać ,,jedną a dobrą” wiadomość, skopiować ją i wysłać do wszystkich, to w rzeczywistości w ten sposób raczej sobie zaszkodzisz.

Ludzie od razu wyczują, że nie czytałeś informacji, które zamieścili na swoim profilu, więc pytanie „Hej, co słychać?” nie jest trafnym wyborem . Poza tym, pomyśl jak Ty byś się czuł, gdybyś otrzymał taką wiadomość? Dlatego poświęć kilka minut, aby dowiedzieć się, co wyróżnia daną osobę i wspomnij o tym w swojej powitalnej wiadomości. To znacznie zwiększy twoje szanse na otrzymanie odpowiedzi i umówienie się na spotkanie.

Dbaj o swoje bezpieczeństwo

Poznawanie nowych ludzi jest oczywiście bardzo ekscytujące, ale musisz też pamiętać o pewnych środkach ostrożności – zarówno online, jak i offline. Jedną z największych czerwonych flag, na które musisz uważać jest sytuacja, gdy ktoś prosi Cię o pieniądze.

Najlepiej natychmiast przerwać kontakt z tą osobą i zgłosić ją do serwisu. Pamiętaj także, by słuchać swoich instynktów. Jeśli masz złe przeczucia co do osoby lub sytuacji, ufaj, że to, co podpowiada Ci głowa, jest prawdopodobnie słuszne.

Faktem, który powinien odciążyć Cię od pewnych kwestii jest to, że większość serwisów randkowych ma zespół obsługi klienta, do którego łatwo możesz zwrócić się o pomoc, a także technologię
chroniącą Twoje dane przed potencjalnymi oszustami.

Baw się i bądź otwarty na nowe możliwości!

Najlepsze, co możesz zrobić, to po prostu skupić się na dobrej zabawie i korzystać z nowych możliwości, które pojawiają się na Twojej drodze. Jeśli po prostu cieszysz się chwilą i nie oczekujesz cudów, znajdziesz kogoś wyjątkowego szybciej niż Ci się wydaje!

Dla homoseksualistów szukających łatwego i skutecznego sposobu na poznanie innych singli, randki online to fantastyczna opcja, a powyższe wskazówki sprawią, że wyciągniesz z tego doświadczenia jak najwięcej!