Co napisać do byłego chłopaka? Na pewno nie to!

Może musisz o coś zapytać swojego byłego. Może nadal ma twoje rzeczy. Może jego tata jest chory i się po prostu troszczysz. A może chcesz wysłać życzenia urodzinowe dla byłego faceta?

Zanim wyślesz SMS-a do byłego, spróbuj najpierw uszanować zasadę “miesięcznego braku kontaktu” – nie powinno się w tym czasie pisać wiadomości SMS do byłego chłopaka (nie ma co stawiać pierwszego kroku w tym sensie).

Ogólnie to powinno się w tym czasie całkowicie unikać z nim kontaktu.

Kiedy wyślesz tę pierwszą wiadomość, zaakceptuj, że możesz nie otrzymać odpowiedzi – a przynajmniej nie takiej, jakiej chcesz.

Dziesięć rzeczy, których nigdy nie powinnaś pisać do swojego byłego

1. Jednowyrazowe wiadomości. Nie wysyłaj po prostu SMS-ów „Hej” lub „Cześć”. Jeśli masz coś do powiedzenia lub chcesz o coś zapytać,od razu przejdź do rzeczy. Nie stawiaj swojego byłego w niezręcznej sytuacji, próbując zinterpretować, dlaczego się z nim/nią kontaktujesz.

2. Pieszczotliwe słowa lub zalotne emotikony. Nie jesteście już parą. Unikaj używania imion zwierząt lub uroczych fraz, które powinny być zarezerwowane dla związku. Nie możesz tego używać po zerwaniu.

3. Tyrada urażonej. Jeśli jesteś zdenerwowana, powiedz o tym przyjacielowi. Nie wysyłaj przesyconych twoim bólem wiadomości tylko dlatego, że jesteś zmęczona/samotna/pijana i jest to łatwe.

Po prostu wtedy odpuść sobie. Wylewanie na kogoś wiadra negatywnych emocji rzadko kiedy jest pomocne.

4. „Dlaczego nic nie odpisałeś?” “Dostałeś moją wiadomość?” Wyślij jedną wiadomość. Jeśli nie odpowie, zaakceptuj, że kontakt prawdopodobnie nie jest jeszcze mile widziany.

Wysyłanie wiadomości (więcej niż jednej czy dwóch) nie jest tu wskazane.

Nie wysyłaj przesyconych twoim bólem wiadomości tylko dlatego, że jesteś zmęczona/samotna/pijana i jest to łatwe. Po prostu wtedy odpuść sobie.

5. Rozmowa o związku. Nie podsumowuj ani nie wspominaj. Oprócz wstępnej rozmowy po rozstaniu, którą należy przeprowadzić osobiście, wszystkimi lekcjami związanymi z relacjami należy podzielić się z przyjaciółmi i pamiętnikiem, a nie z osobą, która złamała Ci serce. Jeśli masz nadzieję, że w ten sposób pojawią się u niego jakiekolwiek wyrzuty sumienia, czy coś w tym stylu, to nie masz co się łudzić.

6. Propozycja szybkiego seksu. Nigdy, przenigdy to nie jest dobry pomysł. Nie proponuj tego rodzaju spotkać dla byłego/byłej.

7. „Myślę o tobie”. To nie jest pomocne. Można przewidzieć, że niedawni byli nadal będą o sobie myśleć. Ale kiedy nie jesteś już w związku, twój były nie powinien już być obecny w twojej głowie.

8. Seksowne fotki. Zobacz: punkt 6.

9. Desperackie przeprosiny i błaganie. Nie próbuj odzyskać swojego byłego, błagając o to w wiadomości.

10. Drugi SMS, a potem trzeci. Kiedy już osiągniesz to, co chciałaś – na przykład zgodził się oddać kota w czwartek – odpuść, póki możesz. Bądź tą, która zakończy rozmowę tekstową.

W razie wątpliwości nie pisz do swojego byłego. Nigdy. Lepiej znajdź sobie nowego partnera na jednym z portali randkowych! Oto wskazówki na temat tego, jak to robić!