Ładne zdjęcie profilowe – jak je zrobić?

Zdjęcie na profil, które umieścisz na swoim profilu w aplikacji randkowej, będzie miało kluczowe znaczenie dla Twojej miłosnej przyszłości i udanego randkowania online. Ale właściwie dlaczego zdjęcia
profilowe są tak ważne? W końcu liczy się też charakter, charyzma, inteligencja… tak, tak. Ale jakoś trzeba zacząć, prawda?

Umieszczenie dobrych zdjęć profilowych jest niezbędnym krokiem z dwóch powodów. Po pierwsze, czy chcemy to przyznać, czy nie, pierwsze wrażenie robi na nas wygląd. Drugim powodem, dla którego zdjęcia profilowe są tak ważne, jest to, że są one naprawdę wartościowym sposobem na potwierdzenie wrażenia, jakie wywarliście w pisemnej części swojego profilu.

Jedyną rzeczą gorszą od bardzo nieudanego zdjęcia profilowego jest jego całkowity brak. Brzmi dziwnie? To prawda. Jeśli zdecydujesz się pominąć zdjęcia w swoim profilu, automatycznie zrazisz do siebie ponad połowę potencjalnych odbiorców. W rzeczywistości, w niedawnym badaniu
BeNaugty, aż 58% singli przyznało, że odmówiłoby otwarcia profilu bez zdjęć.

Jest więc jasne, że zdjęcia są niezwykle ważne – ale jaki jest najlepszy sposób, aby zmaksymalizować swoje szanse na sukces? Stworzyliśmy dla Ciebie 6 praktycznych porad na zrobienie niesamowitego zdjęcia profilowego!

Poczuj się komfortowo

Podstawowym aspektem robienia dobrych zdjęć profilowych jest Twój wewnętrzny spokój. Ustaw się w miejscu, w którym czujesz się naprawdę swobodnie. W końcu jedną z najważniejszych rzeczy
w fotografii portretowej jest to, że fotografowana osoba jest zrelaksowana i szczęśliwa! Kluczem do zrobienia dobrego zdjęcia jest upewnienie się, że czujesz się dobrze w swoim otoczeniu.
Według ekspertów, niezależnie od tego, czy oznacza to zrobienie zdjęcia w salonie, czy na profesjonalnym tle, jeśli znasz swoje otoczenie, będziesz bardziej zrelaksowana i wyjdziesz korzystniej.

Przygotuj się

Komfort może być najważniejszy, jeśli chodzi o sesję zdjęciową w domu, ale zanim zbytnio się zrelaksujesz, musisz zbudować jakieś tło do całego przedsięwzięcia.  Warto pomyśleć o tym, co znajdzie się w kadrze zdjęcia (oprócz Ciebie oczywiście!). Nie oznacza to poddania się całkowitej metamorfozie w stylu glamour i remoncie domu, ale raczej zastanowieniu się nad tym, jak Twoje ubrania
i akcesoria będą działać na innych. Polecamy wykorzystanie jasnych i bladych kolorów. Czerń ewentualnie również wchodzi w grę. Unikaj jednak dużej ilości wzorów, które najczęściej są odbierane negatywnie i kradną uwagę, w której centrum powinnaś być Ty!

Unikaj roznegliżowanych zdjęć profilowych

Należy unikać zdjęć w ubraniach, które odsłaniają zbyt wiele. Liczne badania potwierdzają, że takie ,,gołe” zdjęcia nie wywierają pozytywnego wrażenia na odbiorcach. Lepiej ubrać się w coś, co
pomoże rozpalić wyobraźnię potencjalnego partnera, niż podawać mu się na tacy! Pamiętaj także, że profilowa fotka powinna w jakiś sposób oddać Twoją osobowość.

Skoncentruj się na tym, co ważne

Najważniejszą rzeczą w zdjęciu portretowym jest skupienie się na oczach. Nie bez powodu mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy! To najbardziej wyrazista część Ciebie. Zadbaj więc o to, żeby były dobrze wyostrzone. Wtedy szanse, że zdjęcie będzie korzystne, będą o wiele większe!

Światła, kamera, akcja!

Tak więc ustawiłaś tło, wybrałaś ciuchy i dopasowałaś ostrość aparatu. Jest jeszcze jeden krok do ulepszenia zdjęć profilowych – odpowiednie oświetlenie.  Najlepiej wyjść na zewnątrz – naturalne dzienne światło może zdziałać cuda! Ewentualnie odsłoń zasłony i spróbuj wykorzystać promienie słoneczne, kiedy tylko jest to możliwe.

Rozważ wykonanie profesjonalnych zdjęć

Ostatnią rzeczą, którą możesz wziąć pod uwagę podczas robienia profilowej sesji, jest zainwestowanie w wysokiej jakości profesjonalne portrety. Zastanawiasz się, czy wydawanie pieniędzy u prawdziwego fotografa jest warte tych paru ujęć na portal randkowy? Cóż, nie jest tajemnicą, że takie fotki będą w świetnej jakości, a dzięki pomocy profesjonalistów, będziesz wyglądać nawet lepiej niż w rzeczywistości.  No i pomyśl o tym jak o wspaniałej pamiątce z Twoich młodych lat!