Cechy kobiet idealnej i idealnego faceta – jakie są?

Rejestrując się na portalach randkowych często zastanawiamy się, czego mogą od nas oczekiwać nasi potencjalni partnerzy. Czy istnieje ktoś, kto może się pochwalić mianem “mężczyzna idealny” i “idealna kobieta“? Jakie cechy są uważane przez przedstawicieli płci przeciwnej za najbardziej pożądane?

Odpowiedź na to pytanie może Cię zaskoczyć, zwłaszcza w dzisiejszym świecie, gdzie głównym zajęciem współczesnych mężczyzn i kobiet jest przeglądanie profili na portalach randkowych.

Okazuje się, że aż 70% obecnych tam użytkowników szuka takich potencjalnych partnerów, którzy posiadają pożądane przez nich cechy, by – uwaga – móc stworzyć poważny związek. To potwierdza, że ​​ludzie tak naprawdę pragną więzi emocjonalnej i chcą prawdziwej relacji, a nie czegoś przypadkowego.

Najnowsze badania wyróżniły pięć najważniejszych czynników, które mężczyźni i kobiety uważają za pożądane:

  1. Uczciwość (54%) 
  2. Życzliwość (44%) 
  3. Poczucie humoru (34%) 
  4. Pociąg fizyczny (34%)
  5. Inteligencja (29%)

Oczywiście wszyscy wiemy, że wygląd i ogólna aparycja mają duże znaczenie. Wyniki są jednak nieco zaskakujące, ponieważ pociąg seksualny nie znalazł się nawet w pierwszej trójce! Przede wszystkim ponad połowa badanych mężczyzn i kobiet uważa, że przyszły partner/partnerka powinna być osobą uczciwą.

Podobnie w tym badaniu wypada życzliwość. Dla samotnych mężczyzn i kobiet takie wyniki są obiecujące, ponieważ pokazują, że w głębi duszy ludzie są inteligentni i wiedzą, co tak naprawdę ma znaczenie. Zarówno kobiety jak i mężczyźni doskonale wiedzą, że atrakcyjność nie jest klejem, który trzyma pary razem. W rzeczywistości, to osobowość i więzi emocjonalne są spoiwem łączącym ludzi na długie lata. 

Twoja praca ma znaczenie

Pewnie pierwsza myśl, jaka przychodzi Ci do głowy to wyobrażenie sobie zawodów, które ludzie uważają za pożądane u partnerów, ze względu na ich zarobki. I tutaj się mylisz!

Według wyników badań, to zawody, które koncentrują się na opiece, są w rzeczywistości najbardziej pożądane: pielęgniarki i lekarze, nauczyciele i profesorowie, weterynarze i służby ochronne, a także strażacy. Jeśli zawodowo zajmujesz się którąś z tych rzeczy, koniecznie upewnij się, że ta informacja jest widoczna na Twoim profilu. Bądź dumny z tego co robisz, a to zwiększy Twoje szanse na znalezienie odpowiedniej osoby.

Czy masz jakieś hobby i pasje?

Umów się na randkę, podczas której wspólnie zjecie obiad lub kolację. Aż 34% mężczyzn i kobiet uważa, że ich potencjalny partner powinien lubić wychodzić na miasto w ramach hobby.

Pamiętaj, że głównym celem wyjścia na wspólny posiłek wbrew pozorom nie jest zaspokojenie głodu! Takie spotkanie wpisuje się w ogólny etos: oboje jesteście zrelaksowani, jecie razem w wybranym przez siebie miejscu i cudownie spędzacie czas. 29% mężczyzn i kobiet za pożądanego partnera uważa również takiego, który lubi gotować. 


I ta cecha sprawdza się zarówno w u mężczyzn, jak i kobiet. Pomyśl: czy jest coś piękniejszego niż ktoś, kto mówi Ci, że zaraz ugotuje coś na kolację? Jeśli lubisz pichcić coś w kuchni, pokaż to na swoim profilu. Jeżeli nie umiesz gotować i nie wiesz jak zacząć, zapisz się na lekcje gotowania.

Inwestycja w takie hobby zwróci się zawsze! Nie tylko wyćwiczysz bardzo przydatną umiejętność, ale także będziesz w stanie zaserwować komuś pyszny posiłek. A stanie się bardziej pożądanym ze względu na nową umiejętność, będzie dodatkowym bonusem!

Inne hobby, które zostało zidentyfikowane jako pożądane, to zainteresowanie muzyką. Około jedna czwarta samotnych mężczyzn i kobiet uważa za atrakcyjne te osoby, które lubią wychodzić i słuchać muzyki na żywo.

Jeśli jest to jedna z Twoich pasji, pamiętaj 
o uwzględnieniu tego w swoim profilu. Może uda Ci się umówić z kimś na koncert ulubionego zespołu? 

Zwierzątko domowe zwiększa Twoje szanse na bycie pożądanym!

Jednym z wyników badania jest fakt, że niektórzy mężczyźni i kobiety uważają osobę posiadającą zwierzaka za bardziej pożądaną. Aż 35% singli stwierdziło, że fakt posiadania przez drugą osobę psa znacznie zwiększa szansę na potencjalną randkę.

Za ,,kociarzami” opowiedziało się 16% badanych. Jeśli przyjrzeć się temu odkryciu na płaszczyźnie psychologicznej, to nie jest ono zaskakujące. Posiadanie zwierzaka może wskazywać na kluczowe cechy danej osoby: opiekuńczość, odpowiedzialność i wrażliwość.

Można wywnioskować, że osoba, która ma zwierzątko domowe, umie i lubi pielęgnować swoje relacje i ceni sobie uczucia. Jeśli więc też należysz do grona szczęśliwych posiadaczy futrzaków, nie zapomnij umieścić tej informacji w swoim profilu!

W trakcie randkowania, możesz porozmawiać o tym, co kochasz w posiadaniu zwierzaka. Takie tematy bardzo zbliżają!

Ogólne ustalenia dotyczące tego, co single uważają za pożądane

Podsumowując, najnowsze wyniki przeprowadzonego badania powinny uspokoić samotnych. Zdecydowana większość singli szuka poważnego związku, a nie jednorazowej przygody.

Ponadto, posiadanie hobby i zwierząt domowych znacznie zwiększa szanse na bycie pożądanym przez potencjalnego partnera. Umawiając się na randki i szukając kogoś, kto będzie do Ciebie pasował, pamiętaj, żeby nie zaniedbywać swoich hobby i zainteresowań. W końcu wspólne pasje są spoiwem, które podtrzyma żar między Wami, nawet przez wiele lat.