Jak zrobić dobre zdjęcie profilowe? Nasze Porady

Ah, idealne zdjęcie profilowe… Może zdziałać cuda i sprawić, że nasz profil randkowy będzie odwiedzany przez setki osób, co nie?

Zdecydowanie łatwiej powiedzieć niż zrobić i wybrać perfekcyjne zdjęcie profilowe. Niezależnie od tego, czy masz obsesję na punkcie selfie i po prostu masz zbyt wiele do wyboru, czy też jesteś nieśmiały przed obiektywem i poważnie obawiasz się robienia zdjęć przyjaznych profilom randkowym – może to być całkiem niezły proces, jeśli poważnie myślisz o pokazaniu swojej najlepszej twarzy online.

Tak też powinno być bo jeśli chodzi o aplikacje randkowe to ludzie mają wyraźną tendencje do przesuwania palcem w pierwszej kolejności a później zadawania pytań.

Ponieważ profile użytkowników są zaprojektowane tak, aby uwydatniać osobowość członków portali randkowych, chcemy pomóc im dać z siebie wszystko dzięki zdjęciom. Teraz możemy im powiedzieć, które zdjęcia profilowe powinni udostępniać, a które prawdopodobnie powinni zachować dla siebie.

Więc jeśli nie masz pewności, czy określone zdjęcia pomogą (lub utrudnią) Twoją grę randkową i potrzebujesz trochę pchnięcia we właściwym kierunku, nie szukaj dalej. Oto porady jak wybrać najlepsze zdjęcia do swojego profilu randkowego – bo pierwsze wrażenia mają znaczenie. A więc – jak zrobić zdjęcie profilowe, które powali na kolana osoby przeglądające Twój profil?

Na zdjęciu profilowym pokaż swoją sportową stronę

Jeśli zwykle nie jesteś typem sportowca, nie musisz tego udawać, ale według danych ekspertów zdjęcia osób uprawiających sport wypadły o 75 procent lepiej niż przeciętne zdjęcie.

Ciesz się wypadem na miasto

Zdjęcia ludzi bawiących się wieczorem z przyjaciółmi mają o 74 procent więcej polubień niż przeciętne zdjęcie. Bonus: teraz ty i twoi przyjaciele macie jeszcze lepszą wymówkę, aby zrobić milion gorących zdjęć, kiedy wychodzicie razem.

Pokaż swój uśmiech – fotki lasek bez uśmiechu się nie obejdą!

Odkryto również, że pokazanie uśmiechu na zdjęciach sprawia, że ​​są one o 23% bardziej lubiane, więc przestań ukrywać swoje perłowe białe  ząbki (szczególnie jeśli twoi rodzice wyłożyli mnóstwo gotówki na ortodoncję).

Wypróbuj filtr czarno-biały

Tylko trzy procent zdjęć użytkowników było czarno-białych, te, które były 106 razy częściej otrzymywały polubienia niż zdjęcia kolorowe. Może nadszedł czas, aby wykorzystać staroświecki styl w zabawie z profilami randkowymi? Pamiętaj tylko, że obróbki zdjęć może być za dużo. Nie przesadzaj z filtrami – nie jest to niezbędne.

Na zdjęciu profilowym liczy się szczerość

Chociaż 80 procent zdjęć użytkowników było pozowanych, dane pokazują, że szczere zdjęcia są o 15 procent bardziej narażone na polubienie. Tak czy inaczej, nie zaszkodzi wrzucić uroczą szczerość wśród pozowanych zdjęć i sprawdzić, czy poprawi to twoje życie randkowe.

Tego unikaj!

Na pewno dobrym pomysłem nie jest wykorzystywanie do zdjęć okularów przeciwsłonecznych ani filtrów ze Snapchata ( wszyscy przecież wiedzą że nie jesteś tak naprawdę psem).

Porady dotyczące zdjęć profilowych dla kobiet

Upnij swoje włosy

Jeśli uwielbiasz kucyki albo koki to masz szczęście. Zdjęcia kobiet z upiętymi włosami były o 27 procent bardziej skłonne do otrzymania polubienia niż ich odpowiedniki z włosami rozpuszczonymi w dół.

Pokaż ząbki

Nie bój się pokazać pełnego uśmiechu. Zdjęcia kobiet uśmiechających się w ten sposób były o 76% częściej wybierane do polubienia przez użytkowników.

Odwróć się od aparatu i pokaż fotkę całej sylwetki

Wydaje mi się, że nie każdemu odpowiada bezpośredni kontakt wzrokowy, ponieważ zdjęcia, na których kobiety odwracały wzrok od aparatu, były o 74 procent bardziej skłonne do otrzymania polubienia.

Bądź samodzielna

Bądźmy szczerzy: nie ma nic bardziej irytującego niż próba wybrania kogoś ze zdjęcia grupowego na profilu aplikacji randkowej. Najwyraźniej użytkownicy zgadzają się z tym, ponieważ zdjęcia, na których stały samotne kobiety, były o 69 procent bardziej skłonne do zyskania polubienia.

Porady dotyczące zdjęć profilowych dla mężczyzn

Uśmiech bez zębów

Mimo że zdjęcia kobiet obnażających swoje zęby radzą sobie lepiej, w przypadku mężczyzn jest odwrotnie. Delikatne uśmiechy muszą być oficjalnie „na miejscu”, ponieważ zdjęcia uśmiechających się facetów z niewidocznymi zębami były o 43% bardziej lubiane.

Patrz przed siebie

Kontakt wzrokowy z obiektywem aparatu to najlepszy ruch dla facetów: zdjęcia mężczyzn patrzących w obiektyw były o 102 procent bardziej narażone na polubienie.

Bądź samodzielny!

Wreszcie coś, z czym wszyscy możemy się zgodzić: najlepszym rozwiązaniem jest bycie samemu na głównym zdjęciu profilowym. Mężczyźni byli o 11 procent bardziej narażeni na lajkowanie, jeśli stali sami na zdjęciu.

Niezależnie od tego, czy robisz sobie przerwę od aplikacji randkowych, czy też idziesz do przodu z randkami online, zawsze warto mieć przewodnik po tym, które zdjęcia są najbardziej skuteczne. Wyjście ze strefy komfortu, zmiana sytuacji i oczekiwanie na wyniki nigdy nie boli.