Badoo – recenzja portalu randkowego

Na portal randkowy jedni szukają niezobowiązujących przygód, inni natomiast szukają chętnych na poważne związki. Portal randkowy Badoo to strona, na której możesz poznać zarówno jednych, jak i drugich. Portal randkowy Badoo to jeden z najpopularniejszych portali randkowych, który od lat cieszy się popularnością w wielu krajach na świecie.

Zarejestrowanych jest w nim ponad 539 milionów osób! Ta liczba naprawdę robi wrażenie i świadczy o efektywnym działaniu platformy. Setki użytkowników decyduje się na dołączenie do Badoo każdego dnia. Choć są to osoby w różnym wieku, to jednak zdecydowaną większość stanowią osoby młode w wieku 20-35 lat.

Główny celem tego portalu jest nawiązanie nowych relacji. Badoo podkreśla, że stawia na szczerość i autentyczność, aby każda znajomość, niezależnie od tego, jak potoczą się jej losy, była prawdziwa. Rejestrując się w aplikacji, dajesz sobie szansę na poznanie osób, które mają podobne zainteresowania, charakter i plany na przyszłość. Jedynym warunkiem, który stawia Badoo swoim użytkownikom jest bycie miłym i traktowanie innych z szacunkiem.

Za wszelkie zachowania odbiegające od tej normy – obraźliwe, natarczywe itp., które wywołają dyskomfort u innych, będą wyciągane konsekwencje. Wszelkie treści niezgodne z regulaminem (naruszające prawa autorskie, materiały pornograficzne, zawierające przemoc lub inne obraźliwe treści) zostaną usunięte, a profil takiej osoby zostanie zablokowany. Badoo dba, aby każdy użytkownik czuł się dobrze, komfortowo i mógł swobodnie wyrażać siebie – bez ograniczeń i lęku, dzięki temu wśród profili społecznościowych nie natkniesz się na negatywne osoby.

Serwis Badoo można opisać jako spełniający wszelkie wymagania każdego użytkownika. Wygodna w obsłudze aplikacja mobilna, całodobowy support, świetny interfejs oraz ogromna liczba użytkowników wpływają na to, że coraz więcej osób zainteresowanych jest założeniem profilu Badoo.

Badoo opinie – jak założyć konto na portalu randkowym Badoo

Proces rejestracji jest niezwykle prosty, jak w większości portali społecznościowych i randkowych. Można to zrobić zarówno w aplikacji – na smartfonie lub tablecie, jak i w wersji komputerowej. Wystarczy podać kilka podstawowych informacji o sobie – imię (nazwę użytkownika), datę urodzenia, miasto, adres mailowy, hasło oraz swoją płeć i orientację seksualną. Następnie należy kliknąć w link aktywacyjny przesłany przez Badoo na podanego maila. Aby ułatwić i przyspieszyć cały proces, platforma umożliwia rejestrację za pomocą Facebooka, konta Google i kilku innych aplikacji.

Kolejnym krokiem, który należy zrobić przed rozpoczęciem korzystania z serwisu jest dodanie zdjęć. Pamiętaj, aby były autentyczne. Oczywiście możesz wybrać te, na których wyglądasz wyjątkowo korzystnie, jednak nie zmieniaj swojego wyglądu filtrami – być może wydaje Ci się to świetnym pomysłem, ale nie rób tego, nic dobrego z tego nie wyniknie. Przerabianie zdjęć w aplikacji randkowej może być potraktowane przez innego użytkownika jak najzwyczajniejsze kłamstwo, a nikt nie chce rozpoczynać relacji, zwłaszcza romantycznych, w taki sposób.

Jak bezpiecznie korzystać z portalu Badoo

Badoo nadzwyczaj skrupulatnie dba o to, aby unikać fałszywych profili i oszustw. Dlatego poprosi Cię o zrobienie zdjęcia aparatem w aplikacji i przesłanie do administratorów selfie w takiej samej pozycji, jak na jednym z dodanych zdjęć, aby zweryfikować, czy jesteś prawdziwym człowiekiem i czy zdjęcia, które chcesz dodać, są naprawdę Twoje. Na początku może Ci się to wydać dziwne, jednak dzięki temu zyskasz pewność, że decydując się z kimś na kontakt, rozmawiasz z prawdziwym człowiekiem, a przesłane selfie nie zostanie udostępnione na Twoim profilu (nie musisz się martwić). Poczucie bezpieczeństwa w sieci jest niezwykle ważne w dzisiejszych czasach – taka dodatkowa weryfikacja w aplikacji randkowej daje użytkownikom duży komfort i swobodę działania.

Konta premium, a konta darmowe – różnice i podobieństwa

Użytkowanie Badoo jest niezwykle intuicyjne i przyjazne dla zarejestrowanych osób. Aby zalogować się na swoje konto, wystarczy jedno kliknięcie. Wszystkie opcje są widoczne i łatwo dostępne, a sam układ i kolorystyka są bardzo atrakcyjne. Zdjęcia można dodawać zarówno z telefonu lub komputera, jak i przesyłać je bezpośrednio z innych aplikacji. Portal na każdym kroku dba o wygodę swoich użytkowników.

Jeśli zależy Ci na znalezieniu jak najbardziej dopasowanych profili do Twojej osobowości, musisz dodać o sobie możliwie najwięcej istotnych informacji. Oprócz zdjęć, możesz wrzucić filmiki do 15 sekund (pamiętaj, że wszystkie treści są weryfikowane i nieprzyzwoite obrazy zostaną usunięte). Ty decydujesz, ile chcesz o sobie powiedzieć innym. Badoo daje możliwość udostępnienia danych dotyczących: edukacji, pracy, miejsca zamieszkania, statusu związku, orientacji seksualnej, cechach wyglądu, sytuacji życiowej, znanych językach, zainteresowaniach i celu posiadania profilu (poszukiwanie przyjaciół czy umawianie się na randki – bez zobowiązań czy na poważnie). Oczywiście można też samodzielnie dodać kilka słów o sobie. Jeśli podejdziesz do tego szczerze i otwarcie, prawdopodobieństwo znalezienia odpowiednich użytkowników znacznie wzrośnie. To nie do końca jest czas i miejsce na bycie tajemniczą i zamkniętą w sobie osobą.

⬇️ SPRAWDŹ PORTAL NR 1 W NASZYM ZESTAWIENIU ⬇️

Założenie konta, a korzystanie z portalu Badoo

Samo poruszanie się w serwisie polega na znalezieniu dopasowania, czyli, chyba już przez wszystkich kojarzonego, tzw. „mecza”. Chodzi po prostu o to, że jeśli klikniesz, że jakiś użytkownik Ci się podoba, a on kliknie, że Ty mu się podobasz, to możecie zacząć ze sobą rozmawiać. Co się stanie później, zależy już tylko i wyłącznie od was. Ciekawą opcją aplikacji jest „Lookalike” – czyli wyszukiwanie użytkowników, którzy są do kogoś podobni z wyglądu. Na pewno pomoże to osobom, które szukają konkretnego typu urody.

Darmowa wersja serwisu jest wystarczająca, aby poznać i spotykać się z innymi użytkownikami. To ogromna przewaga Badoo nad innymi internetowymi portalami randkowymi. Bez opłat możesz korzystać z czatu (ograniczenie – do 10 nowych osób dziennie) i sprawdzić, kto oglądał Twój profil. Praktycznie to wystarczy, aby kogoś poznać i zorientować się, czy warto się spotkać. Jednak portal na każdym kroku zachęca do skorzystania z dodatkowych, płatnych opcji.

Najważniejszą płatną opcją jest możliwość korzystania z wyszukiwarki i ustawianie własnych kryteriów oraz zajmowanie pierwszych miejsc – na górze strony podczas wyszukiwań przez innych użytkowników. Ponadto Twoje zdjęcie będzie częściej pojawiać się wśród proponowanych znajomości. Są to jednak tylko pewne udogodnienia i teoretyczne zwiększenie prawdopodobieństwa, jednak w przeciwieństwie do zdecydowanej większości portali randkowych, z Badoo można spokojnie korzystać za darmo.

Decydując się na płatne opcje, zachowaj czujność, dokładnie przeczytaj, na co się zgadzasz i zaznacz odpowiednie opcje. W Internecie krąży wiele opinii na temat automatycznego odnowienia subskrypcji – chodzi o to, że serwis (za Twoją nie do końca świadomą zgodą) ściąga z Twojego konta pieniądze niezależnie od tego, czy korzystasz z portalu, czy nie. Wystarczy odznaczyć okienko, przy którym znajduje się (automatycznie zaznaczona) zgoda na automatyczne pobieranie środków z Twojego konta. Możesz się zdecydować na konto premium na okres jednego, trzech lub sześciu miesięcy. Inną opcją jest wykupienie kredytów Badoo, które są wirtualną walutą serwisu i płacić nimi jednorazowo za konkretne opcje. Wybór należy do Ciebie.

Portal Badoo – usunięcie konta

Jeśli chcesz zrezygnować z korzystania z Badoo i usunąć konto, wystarczy wejść w ustawienia profilu i kliknąć „Usuń konto”. Po wypełnieniu formularza, wpisaniu hasła i potwierdzeniu chęci usunięcia konta sprawa będzie załatwiona. Serwis daje Ci jednak 30 dni na zmianę decyzji. Jeśli w tym czasie zalogujesz się ponownie, konto zostanie natychmiast aktywowane. Po miesiącu konto zostanie usunięte na zawsze i jeśli zmienisz zdanie będziesz musiała/musiał zarejestrować się jako nowy użytkownik.

Czy warto założyć konto na portalu randkowym Badoo? Wszystko zależy przede wszystkim od tego, jakie masz oczekiwania. Badoo jest portalem społecznościowym na którym wiele osób poznało ciekawe osoby, z którymi można się umówić albo na pojedyncze randki, albo kogoś, z kim można tworzyć udany związek.