Academic Singles – recenzja portalu

Portal randkowy Academic Singles to serwis przeznaczony dla osób poszukujących miłości wśród społeczności absolwentów szkół wyższych – jego hasło reklamowe brzmi następująco: „Zarejestruj się teraz! Znajdź wykształconych singli z Twojej okolicy!”.

Serwis ten należy do grupy be2 – jednego z najpopularniejszych portali randkowych w Polsce. Daje to gwarancję świetnego działania strony, wysokiej skuteczności dopasowań (wg danych serwisu ponad 40% użytkowników znajduje prawdziwą miłość) i dobrze wypracowanego algorytmu, który bierze pod uwagę zgodność charakterów, osobowości i oczekiwań.

Portal Academic Singles – polscy single, którzy szukają partnera wykształconego. Tak jednym zdaniem można byłoby określić ten portal randkowy. Jesteś wykształconym singlem i zależy Ci na znalezieniu partnera, którego droga edukacyjna i zawodowa jest podobna do Twojej? Nie masz czasu na randki z przypadkowo poznanymi osobami na mieście albo po prostu nie masz czasu poznawać nowych ludzi? Ten portal będzie dla Ciebie idealny.

Proces rejestracji? Nic prostszego.

Założenie konta w portalu Academic Singles jest niezwykle proste. Na początek należy jedynie wybrać swoją płeć oraz płeć osób, z którymi chcesz się spotykać, wiek, imię, adres mailowy i standardowo – hasło. Następnie na Twój adres mailowy zostanie wysłany mail z linkiem aktywacyjnym, który wystarczy kliknąć, aby aktywować profil.

Kolejnym etapem jest uzupełnienie profilu, aby móc efektywnie korzystać z serwisu i “nabić rękę” w poznawaniu nowych ludzi. Musisz zrobić trzy rzeczy: dodać zdjęcia, krótki opis oraz wypełnić test osobowości. Tutaj kluczem do sukcesu jest prawda. Tak, to takie proste. Wykreowana, idealna postać prawdopodobnie będzie niesłychanie atrakcyjna i każdy będzie się chciał z nią umówić, jednak będzie miała jedną, ogromną wadę – będzie nieprawdziwa. Być może niektórzy w momencie tworzenia profilu zapominają, że nie ma ludzi idealnych, a każde kłamstwo wcześniej czy później wyjdzie na jaw.

Tak, możesz dodać zdjęcia, na których wyglądasz korzystnie i atrakcyjnie, ale nie poprawiaj ich, nie dodawaj niepotrzebnych filtrów – już podczas pierwszego spotkania zostaniesz zdemaskowana/zdemaskowany.

Możesz na nich pokazać, w jakich okolicznościach czujesz się dobrze i choć częściowo, przedstawić swoją osobowość. W opisie zawrzyj (krótko i treściwie!), kim jesteś, co naprawdę lubisz i postaraj się, aby przekazać w nim, jaką masz osobowość, a nie tylko, jaką uczelnię ukończyłeś/ukończyłaś i gdzie pracujesz – to nie CV. I pamiętaj, nie koloryzuj. To samo tyczy się testu osobowości.

Staraj się, aby Twoje odpowiedzi były jak najszczersze. Dzięki temu algorytm połączy Cię z odpowiednimi osobami, a Twoje szanse na szybsze znalezienie prawdziwej miłości wzrosną. Wypełnienie testu osobowości zajmie Ci jakieś 15 minut, a tego typu system wyszukiwania partnerów sprawia pozwala Ci na zwiększenie swojej szansy na sukces w świecie randek.

Portal Academic Singles – korzystanie z serwisu

Gdy Twój profil będzie już gotowy, możesz przejść do rzeczy – zacząć szukać osoby, która będzie idealnie do Ciebie pasować spośród wielu potencjalnych partnerów z wyższym wykształceniem, którzy będą podzielać Twoje pasje, nastawienie i styl życia. Obsługa portalu jest niezwykle intuicyjna. Strona jest czytelna i nie wymaga żadnych zdolności techniczno-informatycznych, każdy doskonale sobie ze wszystkim poradzi.

Na podstawie testu osobowości portal będzie Ci proponował osoby, które potencjalnie do Ciebie pasują. Możesz przeglądać ich zdjęcia, profile i wysyłać do nich wiadomości. Innym sposobem jest samodzielne wyszukiwanie. Możesz szukać singli zarówno w swojej okolicy, jak i poza nią – wystarczy ustawić odpowiednie filtry. Określić możesz również wiek, płeć i wiele innych szczegółowych aspektów, które pomogą Ci skupić się tylko na osobach, które spełniają Twoje wymagania.

Jeśli ktoś zwróci Twoją uwagę i chcesz przełamać lody, ale nie wiesz, jak zacząć i o co dokładnie zapytać, możesz skorzystać z przygotowanej listy pytań. To pomoże Ci zdecydować, czy rzeczywiście do siebie pasujecie i czy warto zacząć tę znajomość. Jeśli ktoś Ci się od razu spodoba, możesz napisać wiadomość prywatną i zacząć rozmawiać, aby dowiedzieć się czegoś więcej. Jednak potrzebujesz do tego konta premium.

Czym różni się konto podstawowe od konta premium?

Konto bezpłatne na portalu randkowym Academic Singles świetnie sprawdzi się na początek, aby dowiedzieć się, czy Academic Singles jest dla Ciebie odpowiednim portalem i czy wśród zarejestrowanych użytkowników możesz znaleźć kogoś dla siebie. Masz dostęp do podstawowych funkcji – możesz przeglądać i kontaktować się z osobami sugerowanymi przez profil, jednak wiadomości są ograniczone.

Dla użytkowników bardziej wymagających konieczne będzie wykupienie subskrypcji. Opłata za pierwszy miesiąc wynosi 20 zł, a cena kolejnych zależy od długości abonamentu – 60 zł (6 miesięcy) i 80 zł (3 miesiące).

Konto premium na Academic Singles daje nieograniczone możliwości – nielimitowana liczba wiadomości (bez limitu znaków), dostęp do wszystkich otrzymanych wiadomości, możliwość sprawdzenia, kto przeglądał Twój profil oraz stworzenia listy ulubionych użytkowników. Ponadto portal gwarantuje co najmniej 10 rekomendacji potencjalnych partnerów. W przypadku niewypełnienia tego warunku, masz prawo do darmowego przedłużenia subskrypcji.

Podsumowując, jeśli chcesz aktywnie korzystać z Academic Singles tak naprawdę musisz wykupić konto premium – pozwala ono na korzystanie z całego wachlarzu usług portalu randkowego, a wersja bezpłatna jest bardzo okrojona i ograniczy Twoje możliwości pisania z innymi użytkownikami. Dodatkowym problemem serwisu Academic Singles, o którym trzeba pamiętać, jest automatyczne przedłużanie umowy i ściągnie pieniędzy z Twojej karty, nawet jeśli nie korzystasz już ze swojego konta. Dlatego konieczne jest usunięcie konta lub zakończenie subskrypcji na dwa tygodnie przed końcem płatnego okresu, aby uniknąć niepotrzebnych opłat.

Academic Singles – bezpieczeństwo korzystania z portalu

Portale z grupy be2 niezwykle dbają o bezpieczeństwo swoich użytkowników. Każdy profil przechodzi wstępną weryfikację. Każde udostępniane zdjęcie jest sprawdzane, aby żadne niewłaściwe treści nie znalazły się w serwisie. Zespół ekspertów nieustannie monitoruje wszelkie ruchy na stronie, aby działała bez zarzutu i aby ochronić użytkowników. Każde zgłoszenie jest natychmiastowo sprawdzane i podejmowane są odpowiednie działania.

Wrażliwe dane są szyfrowane. Ponadto żaden użytkownik nie może zobaczyć Twoich wszystkich zdjęć, dopóki nie wyrazisz na to zgody. Ty decydujesz, kto może zobaczyć Twoją twarz. Ponadto obsługa klienta działa na najwyższym poziomie. W każdej chwili możesz opisać swój problem w mailu i uzyskać szybką odpowiedź, bądź skorzystać z zakładki FAQ na stronie Academic Singles, w której znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Jak usunąć konto z Academic Singles?

Jeśli z jakiegokolwiek powodu chcesz już zakończyć swoją przygodę z portalem randkowym Academic Singles, możesz to zrobić bez żadnego problemu. Pamiętaj jednak o wcześniejszym zakończeniu subskrypcji premium na portalu Academic Singles. Aby usunąć konto wystarczy wejść w ustawienia i kliknąć opcję „Usuń mój profil”. Pojawi się jeszcze propozycja ulepszenia profilu, aby sprawdzić, czy zrobiłaś/zrobiłeś wszystko, aby znaleźć odpowiedniego partnera. Jeśli mimo to chcesz usunąć konto, wystarczy kliknąć „Usuń” i zakończyć tę przygodę. Konto zostanie całkowicie usunięte i stracisz do niego dostęp.

Academic singles – opinie naszej redakcji

W dzisiejszych czasach niezwykle trudno znaleźć tzw. bratnią duszę. Żyjemy bardzo szybko, nieustannie brakuje nam na wszystko czasu, a spotkania z ludźmi coraz częściej zastępujemy kontaktem przez media społecznościowe, co niesłychanie utrudnia tworzenie prawdziwych i trwałych związków. Pomocne w tej kwestii są portale randkowe, a zwłaszcza te, które z założenia przeznaczone są dla konkretnej grupy ludzi.

Właśnie taki jest Academic Singles. Jeśli jesteś osobą wykształconą i kariera zawodowa jest dla Ciebie priorytetem, tutaj znajdziesz singli, którzy mają podobne oczekiwania i osobowość. Dzięki dużej liczbie (ponad 300 tysięcy) zarejestrowanych użytkowników – każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Wystarczy chcieć! Wypróbuj Academic Singles i przekonaj się, że szukanie partnera wcale nie musi być trudne.