Portal randkowy Be2 – recenzja, wady i zalety

be2.pl

Interesuje Cię to, jak wyglądają najpopularniejsze portale randkowe po zalogowaniu się? Chcesz wiedzieć, który portal może się pochwalić tym, że jest to największy portal randkowy? Sprawdź nasz ranking – Top 5 Randki w Polsce! 

Portale randkowe od lat cieszą się popularnością wsród singli. Portal randkowy to w końcu łatwy sposób na poznanie naprawdę ciekawych osób! Zarówno osoby szukające jednorazowych przygód, jak i te o bardziej poważnych zamiarach wsród wielu portali randkowych mogą wybrać ten, który najbardziej odpowiadałby ich potrzebom. A jakim potrzebom może odpowiadać serwis randkowy be2? Już opowiadamy.

Plusy i minusy

  • Założenie konta nic nie kosztuje i pozwala na wypróbowanie podstawowych funkcji portalu
  • Portal oferuje możliwość wykonania testu osobowościowego, co pozwala lepiej dobrać wyniki wyszukiwania
  • Istnieje możliwość przeglądania profili osób, które napisały wiadomości
  • Mało funkcji dla osób, które posiadają bezpłatne konto
  • Ograniczona ilość pisania wiadomości do kontaktów

be2 jest jednym z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych portali randkowych w Polsce, który od wielu lat dominuje na naszym rynku. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być to, że głównym założeniem serwisu jest znalezienie prawdziwej miłości, drugiej połówki i związku na całe życie, a przelotne znajomości i tzw. seks randki są atrakcyjne zazwyczaj jedynie chwilowo. Dla większości z nas znalezienie stałego partnera jest podstawowym, ostatecznym celem.

Portal be2 został utworzony w 2004 roku i dzięki nieustannie rosnącej popularności  i wysokiej skuteczności dopasowań aktualnie zarejestrowanych jest ponad 16 milionów użytkowników, którzy szukają prawdziwego związku. Serwis randkowy reklamuje się dobrym bilansem płci użytkowników – 57% to kobiety, a 43% to mężczyźni. Poza tym be2 wyróżnia się spośród innych portali tym, że algorytm dobiera osoby na podstawie obszernego testu osobowości, aby mogły utworzyć związek partnerski i przyjacielski.

Jak wygląda proces rejestracji na portalu be2?

Sama rejestracja zajmie Ci krótką chwilkę. Ten proces naprawdę nie należy do skomplikowanych. Wystarczy, że podasz kilka podstawowych danych, takich jak: Twoja płeć oraz płeć osób, z którymi chcesz się umawiać, e-mail, wiek, nazwa użytkownika i hasło. Po tym dostaniesz maila z linkiem aktywacyjnym, który wystarczy kliknąć, aby Twój profil randkowy został utworzony.

Teraz możesz już bez przeszkód logować się na swoje konto. Pierwszym zadaniem, które musisz wykonać jest wypełnienie testu osobowości. To pytania, na które należy odpowiedzieć szczerze i bez dłuższego zastanowienia. Ocenią Twoje psychologiczne, socjologiczne i antropologiczne podejście do życia. Dzięki temu algorytm będzie w stanie bez trudu znaleźć osoby, które będą do Ciebie pasować. Daje to naprawdę duże szanse na odnalezienie swojej drugiej połówki i stworzenie trwałego, partnerskiego związku. Dlatego niezwykle ważne jest prawidłowe i skrupulatne wypełnienie testu.

Następnym krokiem jest dodanie zdjęć. Pamiętaj, że autentyczność jest niezbędna. Dodaj swoje zdjęcia, które coś o Tobie powiedzą i przedstawią Cię w korzystnym świetle, ale nie przerabiaj ich i nie dodawaj niepotrzebnych filtrów – nie chcesz rozczarować kogoś już na pierwszej randce. Ostatnią rzeczą, którą należy zrobić, aby uzupełnić profil, jest krótki opis. Napisz o sobie w kilku zdaniach, starając się jak najlepiej przedstawić siebie, swoje pasje i podejście do życia. To ułatwi innym użytkownikom zdecydować, czy do siebie pasujecie.

⬇️ SPRAWDŹ PORTAL NR 1 W NASZYM ZESTAWIENIU ⬇️

Korzystanie z be2 – bezpłatne konto i konto premium

Wersja darmowa portalu be2 jest bardzo ograniczona. Właściwie nadaje się tylko na początek, aby sprawdzić, jak portal wygląda i funkcjonuje oraz przejrzeć użytkowników i ocenić, czy mamy szanse znaleźć kogoś dla siebie. Za darmo możemy się zarejestrować i wypełnić test osobowości. Po tym algorytm wyszuka osoby, które najbardziej do nas pasują, jednak wysłanie do nich wiadomości możliwe będzie tylko dla użytkowników konta premium.

Poza tym płatne konta gwarantują znalezienie przynajmniej dziesięciu osób, które powinny do Ciebie pasować. Jeśli tak się jednak nie stanie, be2 oferuje darmowe przedłużenie subskrypcji. Oprócz tego masz możliwość podglądu, kto odwiedził Twój profil i możesz wysyłać wiadomości bez ograniczeń.

Na szczęście wykupienie konta premium jest niezwykle łatwe i intuicyjne, jak i całe użytkowanie portalu be2. Wystarczy zaznaczyć okres subskrypcji, która Cię interesuje i podpiąć swoją kartę. Pierwszy miesiąc kosztuje 20 zł, a kolejne 60 zł (przy 6-miesięcznej subskrypcji) lub 80 zł (przy 3-miesięcznej subskrypcji). Są to dość wysokie kwoty, jednak dzięki temu masz pewność, że pozostali użytkownicy nie są przypadkowi i dokładnie wiedzą, czego chcą.

Jeśli zdecydujesz się na konto premium, pamiętaj o pułapce twórców – automatyczne przedłużanie subskrypcji. Aby uniknąć zbędnych kosztów, gdy nie korzystasz już z konta, pamiętaj o anulowaniu subskrypcji przed końcem umowy – wypowiedzenie członkostwa jest niezbędne w tym celu. Choć płatność kartą kredytową jest wygodnym sposobem płacenia na usługi serwisów randkowych, to w przypadku be2 należy uważać, gdyż brak wypowiedzenia subskrybcji wiąże się z tym, iż administracja portalu będzie pobierała opłatę członkostwa premium z Twojej karty kredytowej. Kontakt z obsługą klienta niewiele daje, a w mediach społecznościowych można znaleźć sporo opinii wkurzonych klientów. 

Zalety portalu be2 – co użytkownik serwisu zyskuje korzystając z tego portalu

Portal randkowy be2 nie bez przyczyny jest jednym z najpopularniejszych na polskim rynku. Według jego twórców 41% osób, które wykupiły konto premium na minimum trzy miesiące, znalazło tutaj swoją drugą połówkę. To wyjątkowo wysoka skuteczność, potwierdzana opiniami użytkowników, które można znaleźć w sieci.

Użytkowanie be2 jest niezwykle łatwe i intuicyjne – zarówno na stronie internetowej, jak i w aplikacji mobilnej dostępnej na smartfonach i tabletach w systemie Android i iOS. Serwis działa bez zarzutu, problemy techniczne właściwie się nie zdarzają, a dzięki aplikacji be2 możesz korzystać z portalu w każdej chwili i miejscu. Ponadto baza użytkowników jest na bieżąco sprawdzana i czyszczona, dlatego problem nieaktywnych kont jest właściwie wyeliminowany.

be2 stara się nieustannie ulepszać swój system i zwiększać funkcjonalność. Niedawno wprowadzono opcję rozmów wideo, co jest przełomowym krokiem dla portali randkowych. Niesłychanie ułatwia to tworzenie relacji, pozwala o wiele szybciej poznać się i zdecydować, czy spotkanie na żywo ma sens. Oprócz tego pojawiła się opcja „zrób pierwszy krok” – coś w stylu zaczepienia kogoś, aby dać mu znać, że się nim interesujemy, zanim zaczniemy rozmowę.

be2 oferuje również możliwość skonsultowania się z ekspertami w sprawie ulepszenia profilu, popracowania nad umiejętnościami rozmowy, flirtu i podrywu. Ponadto w osobnej zakładce znajduje się blog, na którym znajdziesz wiele artykułów z gotowymi poradami, informacjami i wskazówkami dla osób starających się znaleźć swoją druga połówkę.

Kolejną zaletą Be2 jest intuicyjny i prosty interfejs użytkownika. Nawigacja po stronie jest bardzo łatwa, a każda funkcja jest opisana w sposób zrozumiały dla każdego użytkownika. Ponadto, portal oferuje też szeroki wachlarz narzędzi, takich jak wyszukiwarka czy rozbudowany system wiadomości, które ułatwiają kontakt między użytkownikami.

Bezpieczeństwo portalu jest jego niezaprzeczalną zaletą. be2 dba o ochronę prywatności swoich użytkowników. To Ty decydujesz, komu i kiedy chcesz ujawnić swoje dane. Płatności są szyfrowane, aby zapewnić pełną ochronę.

Serwis jest nieustannie monitorowany, każde zdjęcie i treści są weryfikowane przed udostępnieniem, aby uniknąć niestosownych, wulgarnych, pornograficznych i obraźliwych treści. Każde zgłoszenie o nieprawidłowościach jest natychmiastowo sprawdzane. be2 reklamuje się jako zaufany serwis, który nie tworzy fałszywych profili w celu zwiększenia liczny użytkowników i wysyłanych wiadomości.

Wady portalu be2

Niestety, Be2 ma też kilka wad. Po pierwsze, korzystanie z portalu jest dość kosztowne, a wiele funkcji jest dostępnych jedynie dla użytkowników posiadających konto premium. Po drugie, niektórzy użytkownicy skarżą się na to, że po dokonaniu opłaty, nie otrzymują odpowiedzi na wysłane przez siebie wiadomości. Ponadto, Be2 nie oferuje aplikacji mobilnej, co może być uciążliwe dla osób, które chcą korzystać z portalu na swoim smartfonie.

Serwis prezentuje się wyjątkowo dobrze. Do jego wad zaliczyć można właściwie jedynie kwestię finansową. Opłaty za członkostwo premium są naprawdę wysokie, a wersja podstawowa jest na tyle ograniczona, że zmusza aktywnych użytkowników do przejścia na tę płatną, gdyż korzystając z płatnych usług serwisu zwiększamy swoją na sukces.

Automatyczne przedłużanie subskrypcji również wzbudza pewne etyczne wątpliwości i jest przyczyną większości negatywnych opinii dotyczących portalu. Wystarczy jednak pamiętać o zakończeniu subskrypcji poprzez wysłanie maila do działu obsługi klienta na dwa tygodnie przed końcem opłaconego okresu – wypowiedzenie umowy pozwala nam na uniknięcie niepotrzebnych kosztów.

Podsumowanie

Jeśli należysz do grona osób poszukujących swojej drugiej połówki i chcesz się zaangażować w trwały i poważny związek, to portal be2 jest właśnie dla Ciebie. Ogromna liczba aktywnych użytkowników, wysoka skuteczność dopasowań, intuicyjność obsługi i zadowolenie większości zarejestrowanych osób zdecydowanie przemawia na korzyść serwisu. Pamiętaj, szczęściu czasem trzeba pomóc, wziąć sprawy w swoje ręce, zarejestrować się i zaangażować w poszukiwanie miłości.

Leave a Reply