Zasady pierwszej randki – o czym należy pamiętać

Zasady randkowania nieustannie się zmieniają. Zapomnij o takich kwestiach jak bycie niedostępnym, o tym, że to mężczyzna musi płacić, czy o zakazie seksu na pierwszej randce.

Dzisiejsze zasady są przyjemniejsze, niektóre wręcz mogą Cię zaskoczyć. A więc, co wiąże słynne savoir vivre i czy randka i randkowanie mają jakiś określony zestaw reguł?

A jeśli tak, to jak te reguły wyglądają? Już Wam mówię. Oto najważniejsze zasady randkowania:

Skromność to niekoniecznie zaleta

Wiele profili na portalach randkowych zaczyna się od słów: „Nie wychodzą mi tego typu rzeczy”, co nie wpływa korzystnie na ich odbiór przez innych użytkowników. Jeśli sam siebie poniżasz, wychodzisz na niepewnego i potrzebującego człowieka.

Przechwałki działają podobnie

Pewność siebie jest seksowna, ale arogancja już nie. „Gotuję świetną paellę i zawsze będę się starał Cię rozśmieszać” jest odpowiednie, ale „Mam fantastyczną pracę i nikt nie rozumie, dlaczego jestem sam” już nie. Pierwsza wiadomość i pierwsza randka to nie miejsce na poprawianie swojej samooceny poprzez przechwalanie się.

„Kocham muzykę i spotkania z przyjaciółmi” – Brzmi banalnie!

Celem randkowania przez Internet jest wyłapywanie kogoś, z kim masz wiele wspólnych zainteresowań. Robisz to, będąc oryginalnym, a przede wszystkim udzielając konkretnych informacji na temat własnych zainteresowań.

Na pierwszym spotkaniu, zamiast mówić, że lubisz zachody słońca, wspomnij o najlepszym zachodzie, jaki widziałeś. Na kolejnym spotkaniu oglądajcie zachód słońca razem!

Określ, które utwory lubisz, i określ ulubione miejsca spotkań. Konkrety nie tylko brzmią zachęcająco, ale również zawierają najważniejsze dane, którymi warto się dzielić.

Nigdy nie przyznawaj się, że ktoś przygotował Twój profil

„Poprosiłem znajomego o opisanie mnie, a oto co napisał:” to wymówka. Pisząc to na swoim profilu, mówisz ludziom, że nie jesteś wystarczająco inteligentny lub samoświadomy, aby zrobić to samodzielnie.

Zostaw przeszłość za sobą

Większość dorosłych ma za sobą nieudane związki, załamania nerwowe itp. Jednak nie przyznawaj się do tego od razu swojemu nowemu lub potencjalnemu partnerowi. Trzymaj buzię na kłódkę, dopóki się lepiej nie poznacie.

Porzuć listę życzeń

Niektóre profile randkowe wyglądają jak listy zakupów. Szukają kogoś z brązowymi oczami, krótkimi włosami, o odpowiednim wzroście i z konkretnego miasta. Takie listy wyglądają źle z dwóch powodów. Po pierwsze autor takiej listy jest odbierany jako osoba lubiąca dyrygować innymi. Po drugie brzmi to jak dokładny opis byłego.

Brak zdjęć – brak szans

Nawet nie myśl o stworzeniu profilu bez zdjęć. Reklama pozbawiona zdjęć mówi: „Jestem tak brzydki, że nie chciałem ryzykować dodając zdjęcia,” albo „Jestem po ślubie”.

Tylko jedno zdjęcie? Hmm…

Każdy, komu spodoba się Twoje zdjęcie profilowe, będzie chciał zobaczyć więcej. Nie dlatego, że nie mogą się nacieszyć, ale dlatego, że pojedyncze zdjęcie nie jest wiarygodnym wskaźnikiem tego, jak wyglądasz. Opublikuj co najmniej dwa zdjęcia.

Nie oszukuj ze zdjęciami

Zbyt ładne zdjęcie przyniesie odwrotny skutek. Zainteresowane osoby piszą i co dalej? Spotykasz się z nimi, a oni nie wiedzą, gdzie uciec, gdy się zorientują, że Twoje zdjęcia były zrobione 10 lat temu, 20 kg wcześniej i 500 zmarszczek temu.

Erotyczne zdjęcia (zazwyczaj) donikąd Cię nie zaprowadzą

Niezależnie od tego, czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, nienaturalne zdjęcia bez koszulki sprawiają, że wglądasz na zdesperowanego lub zainteresowanego jedynie seksem.

Możesz nie otrzymywać wiadomości od razu

Jest to okrutny fakt dla początkujących randkowiczów, a w szczególności dla mężczyzn. Na większości witrynach internetowych reklamuje się więcej mężczyzn niż kobiet, więc to kobiety mają prawo wyboru.

Niech Cię to nie martwi. Przeglądaj profile z największą liczbą odsłon, aby uzyskać cenne wskazówki. Popraw swoją biografię i zmień zdjęcie profilowe. A tak w ogóle – pisałeś do kogoś?

Bycie niedostępnym nie działa

Wychodź z własnymi inicjatywami. Nie musisz pisać listu miłosnego (nie rób tego) – po prostu wybierz kilka interesujących punktów w biografii i napisz krótką wiadomość wprowadzającą. Pamiętaj, że „nie zatrzymasz” ich przy sobie, gdy zmusisz do wielodniowego czekania na odpowiedź. W tym czasie znajdą kogoś innego. Czas płynie szybciej w trakcie randkowania przez Internet.

Nie musisz odpisywać

Niektórzy nowicjusze zakładają, że muszą odpowiadać na każdą wiadomość, nawet jeśli jest to zwykłe „dziękuję, ale nie jestem zainteresowany”. Nie kłopocz się. „Dziękuję, ale nie jestem zainteresowany” może być bardziej bolesne niż brak odpowiedzi.

Szybko się spotkaj lub przestań pisać

Nie pozwól, aby rozmowy bez spotkań przeciągały się tygodniami. Może czujesz „połączenie”, ale nie możesz ocenić chemii między Wami bez spotkania. W sumie sześć wiadomości jest wystarczające, aby ocenić, czy chcecie się spotkać.

Nie oczekuj zbyt dużo po pierwszej randce

Spotykasz się z obcą osobą. Są szanse, że nie polubicie się nawzajem lub tylko jednemu z Was spodoba się drugie, więc nie fantazjuj zbyt dużo.

Znalezienie kogoś odpowiedniego może skończyć się kilkoma nieudanymi randkami

Łatwo stracić nadzieję, gdy kilka randek nie wypali. Bardzo rzadko zdarza się znaleźć kogoś odpowiedniego za pierwszym razem. Postrzegaj to wszystko jako doświadczenie, a nie dowód na to, że jesteś przegrany. Ucz się na swoich kiepskich, nudnych randkach i spróbuj ponownie.

Nie musisz od razu pisać ogłoszenie i wstawiać je na paradę randkowanie – daj szansę portalom randkowym. Zrozum, że czasami takie rzeczy po prosu zajmują trochę więcej czasu.

Podzielcie się rachunkiem

Jesteście dwojgiem dorosłych ludzi, a nie sponsorem i jego naciągaczką. Grzeczność oznacza bycie uważnym, rozważnym i uczciwym, a nie płacenie za wszystkich.

Uprawiaj seks, jeśli tego chcesz

Uprawianie seksu nie czyni Cię zepsutym moralnie i niekoniecznie zrujnuje Twoje szanse na związek. Jeśli oboje jesteście dorosłymi, samotnymi osobami i się zabezpieczacie to Wasz wybór, jeśli nie to nadal Wasz wybór. Nigdy nie daj się namówić na seks, którego nie chcesz.

Zadzwoń kolejnego dnia

Zignoruj zasadę odczekania trzech dni na kontakt. Jeśli kogoś lubisz, nie masz nic do stracenia, odzywając się. Jeśli jest zainteresowany, będzie szczęśliwy, że się odzywasz. Jeśli nie jest zainteresowany, przynajmniej będziesz o tym wiedział i możesz przygotowywać się do poznawania nowych ludzi.