Singles50 – opinie o portalu randkowym, wady i zalety

Czasami związki się kończą. Wspólne dzieci dorastają, życie toczy się dalej i czujemy, że z daną osobą, poznaną w młodości, mamy mało wspólnego. Decydujemy się na rozwód i tracimy nadzieję, iż jeszcze kiedykolwiek poznamy kogoś, z kim będziemy chcieli tworzyć udany związek. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie tego, jak wygląda świat portali randkowych.

Portal randkowy Singles50 to świetny portal dla dojrzałych osób. Znajdujesz się w nieustannie zwiększającej swoją liczebność grupie osób po pięćdziesiątce, które chcą świadomie, szczęśliwie i pełnią życia przeżyć swoją drugą młodość.

Singles50 jest na polskim rynku już od kilku lat i ciągle cieszy się rosnącą popularnością, choć na pierwszy rzut oka może wydawać się dość oryginalną i niszową propozycją. Zarejestrowanych na Singles50.pl jest już prawie 400 000 dojrzałych użytkowników.

Czy Singles50 to ekskluzywny portal randkowy? Trudno powiedzieć, bo zależy to od tego, co dana osoba uważa za ekskluzywność. Jeśli szukasz portalu na którym poznasz dojrzałe osoby, zależy Ci na wspólnych zainteresowaniach oraz poznawaniu innych osób, to w takim wypadku Singles50 napewno przypadnie Ci do gustu.

W każdym wieku można się zakochać, w każdym wieku można zacząć od nowa i w każdym wieku można być szczęśliwym. Coraz więcej osób w średnim i starszym wieku aktywnie korzysta ze zdobyczy technologii, dlaczego więc nie spróbować trochę pomóc szczęściu? Znalezienie drugiej połówki jeszcze nigdy nie było tak proste.

Głównym założeniem tego portalu jest poznanie dojrzałych singli w okolicy (i nie tylko) oraz znalezienie życiowego partnera w kwiecie wieku. Singles50 należy do grupy, w której skład wchodzi też jeden z najpopularniejszych serwisów randkowych w Polsce – be2.

Dzięki temu zagwarantowana jest najwyższa jakość usług, bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Tak samo wygląda kwestia systemowa i wizualna – cały układ strony Singles50 jest bardzo podobny do strony be2, różnią się od siebie jedynie kolorystyką.

Proces rejestracji na portalu Singles50

Rejestracja i założenie konta jest niezwykle łatwa i zajmuje jedynie kilka minut. Ze względu na to, że portal jest przeznaczony dla osób starszych, proces ten został uproszczony, aby korzystanie z serwisu była dla wszystkich łatwe i przyjemne. Na początek wystarczy wybrać swoją płeć i płeć osób, która nas interesuje, a także podać swój adres mailowy i hasło. Na podany adres zostanie wysłany link aktywacyjny, który wystarczy kliknąć, aby został utworzony profil.

Następnym etapem jest test osobowości. Należy szczerze odpowiedzieć na kilkanaście pytań, dzięki którym system będzie mógł znaleźć potencjalnych partnerów, którzy będą do Ciebie dopasowani najlepiej, jak to możliwe.

Aby zwiększyć atrakcyjność swojego profilu, możesz dodać kilka zdjęć. Muszą być prawdziwe, ale możesz wybrać te, na których wyglądasz najkorzystniej. Ostatnią rzeczą, jaką jeszcze trzeba zrobić jest krótki opis. Te kilka treściwych zdań da możliwość tym, którzy odwiedzą Twój profil, dowiedzieć się o Tobie czegoś więcej. Pamiętaj, nie chcesz zanudzić czytelnika historią swojego życia, tylko przedstawić jaką jesteś osobą.

Pamiętaj, że autentyczność to podstawa. Dotyczy to zarówno zdjęć, testu, jak i opisu. Nie udawaj, że jesteś kimś innym. W chwili, gdy Twoja znajomość zacznie się rozwijać i zaczniesz się z kimś regularnie spotykać, w końcu czar pryśnie i żadna ze stron nie będzie szczęśliwa, a dodatkowo niepotrzebnie zmarnujesz dużo swojego i czyjegoś czasu. W dzisiejszych czasach otaczają nas fałszywe informacje, jeśli jednak nie chcemy zostać ofiarami tego trendu, zacznijmy od siebie i nie popełniajmy tego błędu.

Konto podstawowe (darmowe) i premium (płatne) – które wybrać?

Konto bezpłatne Singles50 świetnie sprawdzi się na początek, żeby dowiedzieć się, czy odpowiada Ci taka forma portalu. Obejmuje ona wypełnienie testu osobowości, dodanie zdjęcia, limitowaną korespondencję z innymi użytkownikami, blokowanie uciążliwych kontaktów, zapraszanie nowych użytkowników, dostęp do zdjęć i szczegółów profili wszystkich użytkowników. Bez większych przeszkód można z niej korzystać i poznać interesujące osoby.

Dla bardziej wymagających użytkowników portal oferuje wersję premium – bez ograniczeń. Korzystając z wersji premium możemy kontaktować się z nielimitowaną liczbą osób. Ponadto gwarantuje znalezienie przynajmniej dziesięciu użytkowników, którzy powinni odpowiadać Twoim wymaganiom. W przypadku niespełnienia tego warunku, Twoja subskrypcja zostanie wydłużona za darmo.

Oprócz tego masz dostęp do informacji, kto przeglądał Twój profil i możesz napisać wiadomość do tych użytkowników, które będą Ci się wydawać ciekawymi, atrakcyjnymi osobami. Użytkownicy którzy posiadają konto Premium mogą także dodawać kontakty do listy ulubionych.

Opłata za konto premium wynosi 40 zł za pierwszy miesiąc dla nowych użytkowników. Kolejne miesiące są już niestety droższe – 80 zł (subskrypcja na sześć miesięcy), 200 zł (subskrypcja na miesiąc). Nie są to małe pieniądze, jednak czasem warto zainwestować w siebie, choć oczywiście jest to indywidualna kwestia, jednak należy zaznaczyć, iż wybór proponowanych usług w pakiecie premium jest naprawdę szerszy.

Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się na płatną wersję, musisz anulować subskrypcję w momencie, gdy zrezygnujesz z korzystania z portalu. Jeśli tego nie zrobisz, umowa zostanie automatycznie przedłużona i za każdy kolejny miesiąc zostanie naliczona opłata, a pieniądze zostaną pobrane z Twojego konta.

Usunięcie konta na portalu Singles50

Jeśli z jakiegoś powodu przestaniesz korzystać z portalu Singles50, nie zapomnij o usunięciu swojego konta. Możesz napisać maila do działu obsługi klienta z prośbą o zamknięcie konta i przerwanie subskrypcji.

Możesz też wejść w ustawienia swojego profilu i kliknąć opcję „Dezaktywuj konto”. Wyskoczy wtedy okienko z alertem, czy na pewno chcesz to zrobić i musisz potwierdzić swoją decyzję, aby definitywnie je usunąć. Przez miesiąc masz jeszcze możliwość reaktywacji konta. Jeśli nie zalogujesz się ponownie, Twoje dane zostaną usunięte z systemu.

Zalety portalu Singles50

Portal randkowy Singles50 to strona przeznaczona przede wszystkim dla osób starszych, co w wyszukiwaniu potencjalnych partnerów może być dużym plusem, albo też minusem. W internetowej branży randkowej wiele portali randkowych specjalizuje się w dość wąskich dziedzinach – jedne są przeznaczone dla osób szukających przelotnego romansu, inne natomiast stawiają na kontaktowanie potencjalnych partnerów, którym zależy na poważnych i realnych relacjach.

Portal randkowy Singles50 oferuje też możliwość pisania z administracją – jeśli będziesz potrzebował jakiejkolwiek pomocy, administratorzy portalu Singles50 z chęcią Ci pomogą. Z zalet portalu randkowego Singles50 można wymienić kolejno:

 • łatwa i darmowa rejestracja
 • gwarancja najlepszej jakości od be2
 • test osobowości
 • wysoka skuteczność
 • możliwość poznania wielu ciekawych osób bez wychodzenia z domu
 • możliwość znalezienia miłości
 • funkcjonalna wersja darmowa
 • intuicyjna, prosta obsługa
 • pochlebne opinie użytkowników korzystających z portalu
 • bezpieczeństwo – szyfrowanie i bezpieczne przechowywanie informacji

Wady portalu randkowego Singles50

Portal randkowy Singles50 ma na celu połączenie pary singli będących w wieku 50+. Za sprawą tego, Singles50 można nazwać dość niszowym portalem, jako że rynek randek internetowych jest przepełniony przede wszystkim osobami młodymi. To jest jednocześnie największą zaletą i wadą Singles50. Co do innych minusów należy wspomnieć o kwestiach finansowych – jak w przypadku kilku innych portali Singles50 wymaga zerwania umowy, w przeciwnym razie możemy narazić się na to, iż z naszych kont bankowych co miesiąc będą pobierane opłaty. Tak więc największymi wadami Singles50 są:

 • niszowy charakter – nieduża liczba użytkowników
 • automatyczne odnawianie umowy i konta premium
 • wersja premium jest stosunkowo wysoka

Podsumowanie

Singles50 jest portalem randkowym dla osób dojrzałych, które chcą przeżyć swoją drugą młodość w pełnym tego słowa znaczeniu. Nie oszukujmy się, życie w samotności w żadnym wieku nie jest spełnieniem marzeń. Nareszcie nadszedł jednak czas przełamywania stereotypów, aksjomatów i norm, a każdy z nas, w dowolnym momencie życia może poznawać nowych ludzi i tworzyć takie relacje, na jakie ma ochotę.

Nawet jeśli Twoim celem nie jest szukanie miłości, tzw. drugiej połówki, nie musisz chcieć spędzać wolnego czasu w samotności, bo „tak wypada”. Dzięki portalowi Singles50 znajdziesz osobę, z którą możesz pójść do kina, do teatru, zjeść wspólnie obiad albo kolację i, przede wszystkim, porozmawiać, bo tego właśnie najbardziej potrzebujemy – rozmowy z drugą osobą, która nas wysłucha, zrozumie, pocieszy i rozśmieszy.

A może przypadkiem znajdziesz kogoś, kto tak samo jak Ty kocha podróżować i uda się wam razem zaliczyć kilka wojaży? A może połączy Cię z kimś ulubiona książka, muzyka, filmy lub sport? Możliwości są nieskończone. Jednak, żeby wygrać, trzeba grać. Aby dać szansę szczęściu, musisz zrobić ten pierwszy krok. Jeśli odpowiadają Ci założenia serwisu Singles50, nie czekaj i zarejestruj się już dziś.