Serwis randkowy Datezone – opinie redakcji TOP5

Nie da się ukryć, że romantyczne relacje są niezwykle trudne w dzisiejszych czasach. Znalezienie odpowiedniego partnera, który szuka dokładnie tego samego i jest na podobnym etapie życia właściwie graniczy z cudem. Właśnie dlatego powstaje tak wiele portali randkowych, których zadaniem jest ułatwienie znalezienia odpowiedniej osoby w odpowiednim czasie. Jednym z nich jest Datezone, portal którego hasło reklamowe brzmi: „Umawiaj się na sex randki albo znajdź partnera na dłużej wśród ponad miliona użytkowników!”.

Zbudowanie długotrwałego i stałego związku monogamicznego do niedawna było jedynym życiowym celem większości z nas. Jednak czasy się zmieniają, a randki powoli tracą funkcję castingu na rolę „tego jedynego” bądź „tej jedynej”. Coraz więcej osób szuka tylko i wyłącznie rozrywki, zabawy, przelotnych znajomości, flirtu i beztroskich chwil pozbawionych jakichkolwiek zobowiązań. Jeśli należysz do tego grona, portal Datezone jest właśnie dla Ciebie. A więc, nasza recenzja – Date zone, czy to naprawdę najlepszy portal w Internecie?

Portal Datezone – proces rejestracji

Z Datezone można korzystać dopiero po zarejestrowaniu się. Aby ten proces przeszedł pomyślnie należy mieć ukończone 18 lat, ponieważ platforma jest dostępna tylko i wyłącznie dla osób pełnoletnich. Sam proces rejestracji jest niezwykle łatwy, intuicyjny i darmowy – wystarczy wypełnić dane i możemy za darmo korzystać z portalu Datezone.

Pierwszy krok to wybór płci – kobieta, mężczyzna lub osoba transseksualna. Ponadto można zarejestrować się jako para – jest to dodatkowa możliwość, której nie dają inne popularne serwisy randkowe. Następnie należy podać nazwę użytkownika. Jest to dość istotny element profilu, wystarczy nawet jedno słowo, by opisać siebie i przyciągnąć uwagę.

Informacje, które należy jeszcze podać to: e-mail, data urodzenia, miejscowość, w której mieszkasz i hasło. Kolejnym etapem jest weryfikacja adresu e-mail i aktywacja konta. Na podany mail w procesie rejestracji zostanie wysłana wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Wystarczy w niego kliknąć, a konto automatycznie zostanie aktywowane.

Ważnym i ostatnim etapem rejestracji jest moderacja – każde konto jest weryfikowane, aby uniknąć powstawania fałszywych kont i zapewnić użytkownikom serwisu jak największe bezpieczeństwo. Gdy po kilku minutach Twój profil zostanie zweryfikowany, możesz rozpocząć swoje poszukiwania.

Jak korzystać z Datezone

Po zalogowaniu się należy jeszcze dodać zdjęcia (można też zdecydować się na filmiki) i napisać o sobie kilka słów, aby uzupełnić profil. Dopiero ten krok umożliwi pisanie wiadomości do innych użytkowników.

Choć w Datezone oczywiście możesz znaleźć partnera „na dłużej”, to platforma skupia się jednak na przygodnych znajomościach i zdecydowana większość użytkowników nie próbuje szukać swojej drugiej połówki. Jeśli masz ochotę na seks bez zobowiązań, to jesteś w odpowiednim miejscu.

Wyszukiwanie użytkowników, którzy mogą Cię zainteresować również jest bardzo intuicyjne. Można użyć dość szczegółowych filtrów, które opisują, jakie dana osoba ma oczekiwania: flirt, przyjaźń, miłość, cyber seks, romans, realne spotkanie, seks bez zobowiązań i dłuższa znajomość. Można również znaleźć konkretną osobę, wpisując jej nazwę użytkownika. Dodatkową możliwością jest wyszukiwanie użytkowników pod kątem znalezienia sponsora lub chęci bycia czyimś sponsorem. Gdy znajdziesz osobę, która Cię interesuje możesz do niej napisać, przejrzeć wszystkiej jej zdjęcia i filmiki, a nawet połączyć się przez video rozmowę.

Ważną zaletą Datezone jest to, że serwis dostępny jest w postaci aplikacji mobilnej, którą można pobrać na swój smartfon z systemem Android lub iOS i korzystać z niej w dowolnym miejscu.

Poza wyszukiwaniem osób, z którymi można się spotkać, w serwisie Datezone można przeglądać zamieszczone przez użytkowników zdjęcia i filmy o treści erotycznej lub, mówiąc wprost, pornograficznej. Dostęp do tych zasobów mają wszyscy zarejestrowani użytkownicy, którzy mogą polubić lub skomentować opublikowane treści. Dodatkową opcją są filmiki emitowane na żywo. Każdy może włączyć swoją kamerkę i zacząć udostępniać obraz na żywo.

Datezone pozwala również tworzyć różnego rodzaju grupy i dołączać do już istniejących. Dzięki temu można poznać wiele osób o podobnych zainteresowaniach. Ponadto portal pozwala śledzić planowane imprezy w swojej okolicy (i nie tylko). Spotkania te polegają głównie na seksie grupowym.

Portal umożliwia użytkownikom zablokowanie osób, które w jakiś sposób są uciążliwe. Wystarczy dodać kogoś na czarną listę, aby nie miał dostępu do Twojego profilu i nie będziesz otrzymywać od niego wiadomości.

Jak usunąć konta użytkownika Datezone

Niekiedy użytkownicy Datezone stwierdzają, że nie interesuje ich możliwość dalszego korzystania z portalu – być może znaleźli swojego wymarzonego partnera na innych portalach randkowych albo też po prostu nie interesuje ich dalsze randkowanie online.

Jeśli dojdziesz do momentu w swoim życiu, w którym konto na portalu Datezone nie będzie Ci już potrzebne możesz usunąć lub tymczasowo zawiesić konto. Aby to zrobić wystarczy wejść w ustawienia profilu, wybrać zakładkę Moje Konto i znaleźć opcje: Usuń lub Zawieś Konto.

Jeśli zdecydujesz się na opcję zawieszenia, to Twój profil będzie niewidoczny dla innych użytkowników w serwisie. Usunięcie konta jest operacją nieodwracalną, dlatego dobrze przemyśl swoją decyzję, zanim to zrobisz. Wszystkie Twoje dane zostaną usunięte z serwera i nie odzyskasz już do nich dostępu.

Rodzaje kont: darmowe oraz konta VIP i SUPER VIP

Datezone, jak każdy portal randkowy, daje możliwość wyboru rodzaju konta. Konto podstawowe (bezpłatne) daje użytkownikowi pełny dostęp do serwisu, jednak ma pewne ograniczenia. Po pierwsze, w ciągu jednego dnia możesz skontaktować się tylko z trzema osobami. Po drugie, każde zdjęcie czy film, które chcesz opublikować, muszą zostać zweryfikowane przez moderatora, ponieważ Twoje konto ma status niezweryfikowanego, a po trzecie, będą wyświetlać ci się reklamy podczas korzystania z serwisu. Dla jednych nie będzie to problematyczne, ale dla wyjątkowo aktywnych użytkowników te utrudnienia mogą być uciążliwe.

Wykupując konto VIP i SUPER VIP otrzymujesz status konta zweryfikowanego, dlatego dodawane treści nie muszą być każdorazowo akceptowane przez moderatora. Ponadto nie wymagają dodawania zdjęcia profilowego i umożliwiają podgląd użytkowników, którzy odwiedzali Twój profil. Różnią się od siebie tym, że abonament VIP ma limit 30 rozmów dziennie, a komunikacja SUPER VIP jest nielimitowana. Ponadto opcja SUPER VIP pozwala ukryć swój wiek i wyświetlać innym użytkownikom wiadomości w pierwszej kolejności.

Opłata za konto VIP wynosi: od 29,90 zł za 30 dni (kwota jest uzależniona od rodzaju płatności (karta, przelew (Dotpay) lub telefon (Justpay)). Opłata za konto SUPER VIP wynosi: 99,90 zł za 30 dni. Ciekawą opcją jest możliwość wykupienia płatnej wersji wybranym użytkownikom w ramach prezentu. Przelew internetowy, BLIK lub doładowanie SMS to jedne z najpopularniejszych form płatności za korzystanie z usług portalu. Przelew internetowy, BLIK lub doładowanie SMS to jedne z najpopularniejszych form płatności za korzystanie z usług portalu.

Abonamenty są automatycznie odnawiane, a pieniądze pobierane z konta, dlatego jeśli chcesz uniknąć niepotrzebnych kosztów, wejdź w opcje swojego profilu i odznacz automatyczne odnowienie. Nieopłacane konta otrzymują status konta niezweryfikowanego, dlatego też jeśli chcesz tego uniknąć, należy w czas aktywować konto. Aktywne konto VIP pozwoli Ci się cieszyć wszystkimi funkcjami portalu. Tak więc, czy konto Premium jest niezbędne w celu poznania chętnych na seks randkę? Być może nie, ale napewno sprawia, że mamy większą szansę na poznanie odpowiednich osób. 

Czy warto się zarejestrować na stronie Datezone?

Jeśli w dalszym ciągu nie wiesz, czy założenie konta na Datezone ma sens, zastanów się czego oczekujesz od portalu randkowego. Jeśli w danym momencie nie myślisz o założeniu rodziny i miłości na całe życie, chcesz spełniać swoje seksualne fantazje bez wyrzutów sumienia i poczucia jakiegokolwiek rodzaju dyskomfortu lub najzwyczajniej w świecie chcesz się po prostu zabawić i poflirtować – ta platforma jest właśnie dla Ciebie.

To miejsce dla osób otwartych, szczerych, które poszukują seksualnych przygód. Datezone jest od wielu lat liderem na polskim rynku w dziedzinie seks randek, a duża liczba aktywnych użytkowników jest gwarancją, że każdy znajdzie coś dla siebie. Choć opinie użytkowników na temat Datezone bywają mieszane, to nie można zaprzeczyć, iż portal ten stwarza możliwość umawiania się na realne spotkania z innymi użytkownikami. Jeśli więc interesują Cię niezobowiązujące spotkania i chcesz sprawdzić jak wyglądają ogłoszenia matrymonialne w Twoim mieście, to już teraz załóż konto i baw się dobrze!