Randki w sieci – największe sygnały ostrzegawcze

Chociaż aplikacje randkowe są obecnie niesłychanie popularne, jeśli chodzi o poznawanie nowych ludzi, ważne jest, aby zawsze zachować ostrożność. Co prawda możesz bezpiecznie założyć, że nie wszyscy chcą Cię oszukać, ale nadal istnieją pewne sygnały ostrzegawcze w aplikacjach randkowych, na które należy zwrócić uwagę.

Problem polega jednak na tym, że gdy Twoja głowa jest w trybie randkowym i naprawdę szukasz „tego jedynego”, czy to na jedną noc, czy na dłuższą metę, zauważenie tych sygnałów za pośrednictwem aplikacji randkowych nie zawsze jest łatwe. W rzeczywistości możesz je mieć przed oczami, a i tak je zlekceważyć.

Randki online z reguły polegają na bezlitosnym ocenianiu. Większość z nas powinna bardziej łaskawie do tego podchodzić i zachować otwarty umysł. Jednocześnie nie możemy jednak tracić czujności.

Randki w sieci – najczęstsze sygnały ostrzegawcze

Umawiając się na randki internetowe chcielibyśmy mieć pewność co do intencji osoby po drugiej stronie ekranu. Poszukiwanie partnera przez internet nie zawsze jest łatwe, ale hej, ci, którzy szukają partnera za pośrednictwem portali randkowych na pewno znajdą to, czego szukają. Warto jednak pamiętać o różnego tego “niebezpieczeństwach” związanych z randkowaniem w Internecie.

Portale randkowe to oszczędność czasu, gdyż zamiast przesiadywać na nudnych spotkaniach w realnym świecie możesz wybrać dobry portal i poznawać nowe osoby bez potrzeby wychodzenia z domu. Z drugiej strony, fałszywe profile oraz brak transparentności sprawiają, że znalezienie idealnego partnera w serwisie randkowym nie zawsze jest łatwe.

Choć niektóre sygnały ostrzegawcze są całkowicie oczywiste (przechwalanie się swoją sprawnością seksualną, półnagimi zdjęciami i rażącym rasizmem, seksizmem lub innymi uprzedzeniami – to tylko przykłady), inne mogą nie przyciągać tak wzroku. I oczywiście kieruj się głównie swoją intuicją – nie wszystko na naszej liście może wydawać się dla Ciebie nie do przyjęcia i ostatecznie to Ty wiesz najlepiej, czego szukasz.

Sama świadomość potencjalnych sygnałów ostrzegawczych może zaoszczędzić Ci wielu kłopotów. Oto 19 najczęściej lekceważonych sygnałów ostrzegawczych w aplikacjach randkowych.

1. „Niedawno się tu przeprowadziłem”

Kiedy ludzie przeprowadzają się do nowego miasta, to zazwyczaj najpierw przyzwyczajają się do swojej nowej pracy i szukają nowych znajomych i przyjaciół, a wchodzenie w poważny związek nie jest ich priorytetem. Jeśli szukasz nowego przyjaciela, to nie zrywaj z nim kontaktu. Ale jeśli chodzi Ci o coś bardziej romantycznego, pozwól mu najpierw znaleźć nowych znajomych. Jeśli za kilka miesięcy nadal będzie online, w każdej chwili możesz się do niego odezwać, jeśli nadal będziesz zainteresowana.

2. W opisie swojego profilu wymienia więcej rzeczy, których „nie lubi”

Jeśli w opisie swojego profilu opisuje dokładnie, czego nie lubi i nie chce, a nie to, czego chce, prawdopodobnie nie jest to ktoś, kto postrzega następną osobę, z którą rozmawia, jako człowieka, a liczą się dla niego tylko jednorazowe randki. Nawet jeśli ktoś miał w przeszłości nienajlepsze doświadczenia z aplikacjami randkowymi, nie oznacza to, że musi być tak negatywnie nastawiony.

3. Imprezowicz

Osoba, która na każdym zdjęciu jest na jakiejś imprezie, prawdopodobnie nie szuka poważnego związku i miłości na całe życie. To delikatny sygnał ostrzegawczy, że możesz się z nią świetnie pobawić, ale raczej tylko jeden raz. (Oczywiście jeśli kochasz imprezy, to koniecznie się z nim umów.)

4. Profile bez żadnego opisu

Niektórzy ludzie nie piszą nic w swoich profilach. To jest dość jasny sygnał ostrzegawczy, pokazujący totalny brak zaangażowania. Albo zwyczajne lenistwo.

5. Selfie w łazience i na siłowni

Każdy, kto korzystał z aplikacji randkowej nawet przez kilka minut, widział niekończące się selfie robione w łazience i na siłowni. Tego typu zdjęcia mogą ostrzegać oglądających przed potencjalnym narcyzmem kandydata.

6. Brak uśmiechu na zdjęciach

Od razu nasuwa się pytanie: „Czemu masz kwaśną minę?”. No właśnie. Jeśli ktoś nie potrafi się uśmiechnąć w aplikacji randkowej, w której powinien wyglądać przynajmniej trochę przystępnie, to jest to znak, aby się zastanowić nad sensem angażowania się w znajomość z nim.

7. Długie opowieści o tym, „co jest nie tak” ze społeczeństwem

Świat jest skomplikowany, wszyscy to wiemy. Ale czy profil w aplikacji randkowej naprawdę jest najlepszym miejscem na dywagacje o upadku ludzkości? Nie bardzo. Lepiej trzymać się z daleka od takich typów, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że przyniosą tę negatywną energię na randkę.

8. „Nie kontaktuj się ze mną, jeśli nie umiesz swobodnie rozmawiać o seksie”

Choć każdy z nas ma swoje (całkowicie uzasadnione) perwersje, ogłaszanie tego na swoim profilu w aplikacji randkowej sugeruje, że tej osobie chodzi tylko i wyłącznie o seks. Mam nadzieję, że wszyscy zdajemy sobie sprawę, że rozmowa o perwersjach i preferencjach seksualnych nie powinna nastąpić przed pierwszym spotkaniem. Taka forma wypowiedzi wskazuje również na kontrolujący typ osoby.

9. „Proszę, aby XYZ się ze mną nie kontaktowały”

Niezależnie od tego, czy w tym zdaniu znajdą się „poszukiwaczki sponsorów”, „królowe dram”, czy jakieś inne negatywne założenie na temat ludzi oglądających ten profil, możesz założyć, że to nie jest odpowiedni facet.

Określanie preferencji z góry sprawia, że wydaje się być kimś, kto nie chce budować relacji/partnerstwa. To dość jasny znak, że pozwala przeszłym doświadczeniom kontrolować swoje przyszłe relacje.

10. Rozmowa wydaje się być zupełnie niespójna z jego profilem

To jasne, że profil danej osoby będzie inny niż dynamiczna rozmowa, ale jeśli intuicja podpowiada Ci, że brakuje spójności, że klimat jest całkowicie odmienny, to może to być sygnał ostrzegawczy.

Na przykład jego profil jest bardzo stonowany i spokojny, a w rozmowie jest bardzo agresywny i nadpobudliwy. Każdy ma własną markę – sposób, w jaki prezentuje się światu. Jeśli jest jej za dużo, powinnaś się martwić.

11. Zbyt ogólny sposób rozpoczynania rozmowy

Czy to zwykłe „hej”, czy „idę do sklepu, chcesz, żebym coś Ci kupił?” kiedy coś jest zbyt ogólne, możesz to wyczuć. Jeśli jego słowa są na tyle ogólne i pospolite, że czujesz, że zostały wysłane bez wysiłku, nadawca jedynie zrobił „kopiuj i wklej”, to prawdopodobnie oznacza, że zostały również wysłane do dziesiątek innych osób. Podążaj za swoją intuicją.

12. Prawda

Niekoniecznie musi to być sygnał ostrzegawczy, ale jeśli ktoś mówi Ci, że „po prostu chce spędzać z Tobą czas” lub „nie chce się angażować”, to dobra wskazówka, że… tego właśnie chce.

Jeśli szukasz poważnego związku, nie umawiaj się z nim w nadziei, że go zmienisz.

13. Przycięte i/lub grupowe zdjęcia

Jeśli jedynymi zdjęciami, które ktoś ma na swoim profilu, są zdjęcia z innymi ludźmi, oznacza to, że może być albo bardzo niepewny siebie albo niedawno zakończył związek i nie potrafi żyć samodzielnie, (a może jeszcze w ogóle nie był w związku!).

Wszyscy mamy przyjaciół, nie ma potrzeby prezentowania ich na każdym zdjęciu na swoim profilu.

14. Zdjęcia, które są „zbyt” gorące

Jeśli zobaczysz profil kogoś, kto wygląda tak, jakby mógł być modelem z prawdziwego zdarzenia, istnieje duża szansa, że to nie jego zdjęcia. Sprawdź to, zanim się odezwiesz i wykonaj odwrotne wyszukiwanie grafiki w Google.

15. Za mało zdjęć

Podobnie jak za mało tekstu w opisie profilu, za mało zdjęć jest także sygnałem ostrzegawczym.

Kiedy ktoś ma tylko jedno albo dwa zdjęcia, istnieje podejrzenie, że mógł je ukraść komuś innemu. Pomocne będzie znów odwrotne wyszukiwanie w Google.

16. Narzekanie na „pewne typy” kobiet

Ten sygnał ostrzegawczy może być podchwytliwy, ponieważ jeśli nie dopasujesz wybranych cech do siebie, możesz pomyśleć, że to dla Ciebie komplement. Jednak każdy, kto narzeka na to, co kobiety myślą, jak wyglądają lub się zachowują – zwłaszcza w aplikacji randkowej – ma mniemanie o kobietach jako o stereotypowej grupie, a nie o poszczególnych osobach, z którymi może się spotykać.

Jeśli ktoś z taką łatwością osądza i ulega stereotypom, musisz wiedzieć, że bez większych problemów będzie oceniał również Ciebie.

17. Maruda

Wszyscy wiemy, że randki online są czasami do bani! Ale ktoś, kto poświęca swoją małą cenną przestrzeń profilową na narzekanie, nie będzie fajnym towarzyszem do spędzania wspólnie czasu i prawdopodobnie myśli, że ma prawo do tego, aby rzeczywistość była dokładnie taka, jak tego chce, a rzeczy, które są wyzwaniem dla wszystkich, nie są dla niego wyzwaniem.

18. „Za dużo by pisać, po prostu zapytaj”

Poważnie? Chcesz, żebym wykonała całą robotę? Nie, dzięki, kolego.

Z taką osobą będzie się fatalnie rozmawiało.

19. Nikt nie powiedział, że randkowanie to spacery po parku.

Chociaż aplikacje randkowe ułatwiły dostęp do większego grona osób, zdecydowanie zwiększyła się liczba sygnałów ostrzegawczych, na które należy zwracać uwagę. Najlepiej zanotuj je już teraz, a nie za kilka miesięcy, kiedy sprawy mogą się bardziej komplikować i będzie już za późno.