Randki online zmieniły to, jak traktujemy związki

Wielu młodych ludzi wierzy teraz, że można znaleźć miłość życia jednym kliknięciem myszki, a portale randkowe cieszą się coraz większą popularnością. Sposób, w jaki szukamy miłości, zmienił się drastycznie w ciągu ostatniej dekady.

Randki online zmieniły grę i pogląd osób samotnych na to, w jaki sposób szukają bratniej duszy, więc społecznie akceptowalne jest rozmawianie z nieznajomym w mediach społecznościowych zamiast zapraszania ich na kawę i poznawania osobiście. Cóż, cokolwiek sprawi, że pokonasz samotność, nie może być złe, prawda?

Badanie z 2015 r. wykazało, że 59% Polaków twierdziło, że randki online to dobry sposób na poznanie ludzi, co stanowi wzrost o 15% w ciągu ostatniej dekady. Ponadto ponad 15% Polaków korzysta z aplikacji randkowych do wyszukiwania partnerów. “Portal randkowy” to obecnie częsta odpowiedź na pytanie “Gdzie szukasz partnerów?”.

Różnica w sposobie randkowania – darmowy portal randkowy jest obecnie wyborem nr. 1

Dzisiaj często sprawdzamy kogoś online przed spotkaniem się w realu. Technologia sprawia, że ​​dane osobowe są znacznie bardziej dostępne, a liczba polskich dorosłych, którzy przeglądają najpopularniejsze portale randkowe w Polsce w celu znalezienia drugiej osoby, potroiła się w ciągu ostatnich kilku lat. Ten wzrost liczby randek internetowych znacząco wpłynął na sposób, w jaki ludzie się na nie umawiają.

Na przykład ludzie martwią się teraz, jak długo powinni czekać, zanim odpowiedzą na wiadomość za pośrednictwem portalu dla samotnych. Zanim pojawiły się smartfony, ludzie sugerowali, że odpowiednie jest czekanie dwa dni przed telefonowaniem po randce. W przypadku randek online ta reguła dwudniowego oczekiwania nie ma zastosowania.

W rzeczywistości mężczyźni, którzy czekali dwa dni na odpowiedź na swoje „wybranki”, mieli średnio 45% odsetek odpowiedzi, podczas gdy mężczyźni, którzy odpowiedzieli natychmiast, uzyskali wskaźnik odpowiedzi na poziomie 63%. Jaki jest wniosek? Przeglądając ogłoszenia kobiet nie ma co zwlekać z odpowiedzią!

Romans napędzany danymi – gdy szukamy kogoś na całe życie

Nasza kultura oparta na danych zaczęła również kształtować nasze życie randkowe. Ludzie koncentrują się teraz na listach atrakcyjnych cech, a niektóre osoby publikują arkusze swoich upodobań i cech, które zniechęciłyby do pojawienia się na kolejnej randce. Filtry i pytania w stylu testu osobowości pomagają użytkownikom strony randkowej tworzyć grupy potencjalnych dopasowań na podstawie określonych kryteriów. To podejście oparte na danych zamienia się z randek w zakupy i nie jest to dobra rzecz, gdy próbujesz znaleźć partnera i nie iść przez życie w pojedynkę.

Nasza kultura randkowa potrafi zobiektywizować innych i nie kładzie nacisku na budowanie prawdziwej relacji z kimś, co w poszukiwaniach miłości jest najważniejsze. Osoby korzystające z filtrów i użytkownicy, którzy nie dzielą się głębszymi rozmowami ze swoimi „meczami”, otrzymują mniej odpowiedzi.

Co więcej, ludzie rezygnują z relacji szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Niektórzy ludzie mogą nie zaplanować drugiej randki z kimś po prostu dlatego, że nie spodobała się im fryzura ich potencjalnych partnerów. Odrzucamy potencjalne „mecze” w taki sam sposób, w jaki odrzucamy torebki lub sukienki, a to nie jest w porządku.

Zmieniające się podejście do związków

Technologia nie zapewnia tylko większego dostępu do potencjalnych partnerów. Pozwala także ludziom łatwo oddawać się ich fantazjom. Technologia usunęła wszystko, co wcześniej ograniczało ludziom znalezienie potencjalnego partnera, więc randkowanie stało się wygodniejsze, mniej czasochłonne i bardziej przenośne.

Dzięki globalnym serwisom randkowym ludzie widzą teraz, że istnieje wiele rodzajów relacji. Jednak ludzie muszą również zdawać sobie sprawę, że udane relacje nie mają nic wspólnego z popularnością Twojego profilu. Liczy się tylko twój własny stosunek do miłości.

Smutną częścią jest to, że większość ludzi przyjęła leniwy stosunek do związków, ponieważ serwisy randkowe postrzegają związki jako hobby lub sport zamiast zobowiązań długoterminowych. Ludzie postrzegają relacje z ludźmi jako jednorazowe i niepotrzebne dla ich ostatecznego szczęścia. W rzeczywistości wielu millenialsów jest teraz o wiele bardziej skłonnych do skakania z kimś do łóżka niż do wiązania się na dłużej. 

Zawsze inna ryba w morzu

Zanim technologia całkowicie zmieniła nasze życie, większość osób znalazła potencjalnych partnerów w kręgach towarzyskich, wśród znajomych w pracy lub na randkach w ciemno. Jednak aplikacje randkowe zapewniają natychmiastowy dostęp do tysięcy możliwych dopasowań za pomocą zwykłego przesunięcia palca.

Aplikacje randkowe niewątpliwie dają nam złotą okazję do znalezienia prawdziwej miłości, ale mają również negatywne skutki. Wielu ludzi umawia się z kimś, kto wydaje się atrakcyjny fizycznie, a następnie emocjonalnie się wypala. Większość młodych dorosłych również nie pozwala sobie na wystarczająco dużo czasu na uzdrowienie między związkami.

Randkowe aplikacje pozwalają każdemu łatwo przeskakiwać z jednego związku do drugiego bez doświadczania rzeczywistego życia w pojedynkę do tego stopnia, że nie nawiązujemy głębokich relacji ze swoimi partnerami. Przez to możemy nie zauważyć kogoś, z kim moglibyśmy spędzić resztę życia.

Technologia może w dzisiejszych czasach zapewnić łatwiejszy dostęp do potencjalnych zainteresowań miłosnych, ale nie oznacza to, że nasze relacje będą bardziej skuteczne. Największych wyzwaniem dla obecnego pokolenia jest życie bez partnera. Często wydaje się ono im wręcz niemożliwe. Pod koniec dnia romans oparty na danych wydaje się pozostawić wielu z pustymi rękami i niezadowolonych.

Jeśli nie wiesz jeszcze, który z portali randkowych masz wybrać, sprawdź nasz ranking portali – Portale Randkowe Ranking i wybierz najlepszą stronę dla Ciebie!