Randki online – wskazówki dla początkujących

Powiedz komuś, że randkowałeś przez internet, a może spojrzeć na Ciebie tak, jakby zastanawiał się nad najbardziej pejoratywnym przymiotnikiem, którym byłby w stanie Cię opisać.

Ale tak naprawdę, wraz z pojawieniem się portali randkowych, które pojawiają się prawie codziennie, spotkanie z kimś z internetu jest tak powszechne, jak spotkanie nieznajomego w barze – przynajmniej w pokoleniu Y. Pomyślcie tylko ilu Waszych znajomych wybierało te czy inne darmowe portale randkowe, po czym umawiali się na darmowe randki i być może do dzisiaj Tworzą z tymi osobami szczęśliwe związki!

Dla wszystkich tych, dla których darmowe randki online są nowością mamy kilka wskazówek dzięki którym randki internetowe i umawianie się na nie nie będzie paraliżować ze strachu.

Nie wprowadzaj nikogo w błąd

Więc może byłeś gwiazdą futbolu lub biegaczem w liceum, a teraz minęło kilka lat i przybyło około 10 kg – zostaw te zdjęcia ze szkoły tam, gdzie ich miejsce (w pudełku po butach!) i prześlij coś nowszego.

Podczas gdy spotykanie ludzi i randki przez internet nie powinno polegać wyłącznie na próżności, nie chcesz, aby ktoś pierwszy pomyślał po spotkaniu z Tobą: „Hej, on w niczym nie przypomina gościa ze zdjęć”.

Nie tylko jest to szalenie rozpraszające, ale także rozpoczyna potencjalny związek od nieuczciwości, a nie zaufania.

Odnosi się to również do wyolbrzymiania lub wręcz kłamstwa, jeśli chodzi o twoją pracę, wykształcenia lub czegokolwiek, co masz ochotę powiedzieć, aby spotkać się osobiście. Gwarantuję, że jeśli dowiedzą się, że ich oszukałeś, uznają, że wszystko, co powiedziałeś, było kłamstwem.

Nie oznacza to, że jeśli masz nadwagę, nie powinieneś się tym przejmować. Każdy darmowy portal randkowy ma ogromną liczbę użytkowników, więc znajdziesz każdy rodzaj i kolor osoby, jaką możesz sobie wyobrazić, a fałszywie przedstawiając siebie, możesz przegapić ludzi, którzy polubią Cię za to, kim naprawdę jesteś. Ale z drugiej strony nie wszyscy po drugiej stronie będą ze sobą szczerzy, więc…

Myśl realnie

Wydaje się, że podczas spotkania z kimś w internecie częstym założeniem jest, że ktoś daje się złapać lub oszukać ludzi, którzy kłamią o wszystkim (łącznie z używaniem cudzych zdjęć), to naprawdę nie jest tak powszechne. Ale to się zdarza.

Dlatego powinieneś starać się wykorzystywać Internet jako sposób na nawiązanie znajomości z ludźmi, a późniejsze osobiste randki, aby ich głębiej poznać. Nie spotykasz kogoś z zamiarem oświadczenia się na pierwszej randce, jeśli wszystko pójdzie dobrze.

Chociaż portale randkowe mają mnóstwo atrakcyjnych i odnoszących sukcesy ludzi, nie każdy będzie wyglądał dokładnie tak, jak na zdjęciach.

Chociaż nie mówię, że powinieneś spodziewać się spotkania mężczyzny udającego kobietę, powinieneś w pewnym sensie automatycznie założyć, że ich zdjęcia były stare lub przerobione, a przynajmniej coś, co pokazuje ich najlepsze światło. Nie zawsze tak jest, ale pamiętaj, że nigdy nie możesz naprawdę poznać kogoś, z kim nie rozmawiałeś na żywo.

Przejmij inicjatywę w rozmowie

Wyobraź sobie to – poznajesz świetne dziewczyny online i prowadzisz z nimi niesamowite rozmowy, a w końcu poznajesz jedną z którą to decydujesz się poznać w rzeczywistości, a potem twoja partnerka niezbyt dużo mówi. Spotkanie z nieznajomym jest zawsze niezręczne, a randki online są szczególnie przydatne dla osób nieśmiałych w sytuacjach towarzyskich.

Więc prawdopodobnie wyświadczyłbyś sobie przysługę, gdybyś po prostu poprowadził rozmowę lub po prostu poradził sobie z niezręczną pierwszą randką i zobaczysz, czy któreś z was nie chciałoby niezręcznej drugiej randki; pamiętaj, że często potrzeba trzech spotkań, aby naprawdę wiedzieć, czy z kimś coś ‘zaklikało’.

I pamiętaj – umawiając się na randki w sieci zaliczysz kilka nieudanych, co do tego możesz być pewien. Jednak urok randek online jest w tym, że po jednej nieudanej możesz umówić się na jeszcze 100 lepszych! A więc? Na co czekasz?