Randki online od podszewki: Top 10 wskazówek dla mężczyzn

Życie w pojedynkę może być przerażającą perspektywą, jednak czasami randki internetowe (i te w realu) mogą być tak samo przerażające, w szczególności dla mężczyzn. Jeśli jesteś samotnym facetem szukającym kogoś wyjątkowego, nie daj się zniechęcić. Z tymi prostymi wskazówkami możesz błyskawicznie znaleźć miłość swojego życia.

Nowoczesne randki nie opierają się na żadnych zasadach. Pięćdziesiąt lat temu oczekiwano, że mężczyzna wykona pierwszy ruch, zapłaci i zawsze będzie prowadził samochód.

Obecnie zasady nie są tak ściśle określane – ale to nie znaczy, że mężczyźni nadal nie odczuwają presji. Nie ma też znaczenia to, czy wybierasz randki online, czy chcesz umówić się z laską poznaną na siłowni – wskazówki naszych ekspertów przydadzą Ci się w każdej sytuacji.

Często zdarza się, że faceci zmagają się z flirtowaniem i związkami – po części dlatego, że trudno im prosić o radę i otwarcie rozmawiać o tych sprawach z przyjaciółmi.

Czytając poniższe wskazówki, z pewnością znajdziesz to, czego szukasz i już żadne ranki online nie będą Ci straszne!

Szukasz miłości? Wyjdź do ludzi

Spotkanie z kimś wyjątkowym staje się praktycznie niemożliwe, jeśli nie zaczniesz wychodzić do ludzi. Być może w przeszłości miałeś złamane serce lub zmagasz się z nieśmiałością – bez względu na powód wahania, ważne jest, aby pokonać nerwy i zaangażować się w poznawanie nowych ludzi. Z natury randki zawsze są stresujące.

Wymaga się od Ciebie wrażliwości i otwartości na nowe doświadczenia. Zamiast zaprzątać sobie tym głowę, spróbuj się z tym pogodzić. Pamiętaj, że stres będzie Ci towarzyszył na każdej randce.

Portal dla samotnych może być świetnym miejscem do poznania ludzi, ale tak samo dobrym miejscem może być pobliski bar

Jeśli jesteś ze starszego pokolenia, prawdopodobnie jesteś bardziej skłonny spotykać ludzi osobiście, niżeli wkraczać w nieznany świat aplikacji randkowych. Natomiast jeśli jesteś młodszy, myśl o nawiązaniu osobistej rozmowy z nieznajomym może być wręcz przerażająca i nie wyobrażasz sobie poznawania kogoś w inny sposób, niż poprzez strony randkowe.

Prawdę mówiąc, najlepszym sposobem na poznanie kogoś jest spróbowanie połączenia tych dwóch opcji. Wybierz odpowiedni dla siebie serwis randkowy i zarejestruj się na nim, ale jednocześnie staraj się być towarzyski i poznawaj ludzi w prawdziwym życiu.

Jeśli rozmowa z nieznajomymi w barze nie sprawia Ci przyjemności, spróbuj podjąć nową aktywność, np. możesz udać się na siłownię.

Darmowy portal randkowy może stać się kulą u nogi dla ludzi, którzy zmagają się z interakcjami społecznymi, więc staraj się nie polegać na nich zbyt mocno – musisz ćwiczyć, jak czuć się swobodnie w otoczeniu ludzi w prawdziwym życiu. Pamiętaj! Ćwiczenie czyni mistrza.

Mówiąc o świetnych miejscach, w których możesz poznać kogoś wystrzałowego – sprawdź jak oceniliśmy najpopularniejsze portale randkowe – Portale Randkowe Ranking i przekonaj się, jak łatwo możesz umówić się na świetną randkę! Największy ranking portali w Polsce pomoże Ci wydostać się z “klubu osób samotnych”!

Nie przeceniaj swojej techniki flirtu

Flirtowanie nie zawsze jest łatwe. Wystarczy tylko przecenić swoje możliwości, używać zwrotów jak każdy, aby komuś zaimponować, zamiast polegać na uroku osobistym.

Dobrą wskazówką podczas rozmowy z kimś nowym (online lub osobiście) jest wyobrażenie sobie, że rozmawiasz z przyjacielem lub członkiem rodziny – pozwala to na odstresowanie, zrelaksowanie i bycie sobą. Gdy spotykasz się z ludźmi w prawdziwym życiu, staraj się nawiązywać kontakt wzrokowy i uśmiechać.

Słuchaj uważnie, gdy mówią, i angażuj się w ich historie, oferując podobne anegdoty. Dobrze jest wprowadzać delikatny dotyk w trakcie flirtu, ale nie przesadzaj z tym – lekkie dotknięcie ramienia lub ręki od czasu do czasu jest w porządku, ale nie więcej!

Nie chcesz przecież niezręcznych sytuacji. Na koniec, pamiętaj o złotej zasadzie: jeśli usłyszysz, że partnerka nie jest zainteresowana, odpuść. Nic na siłę.

Wybierz miejsca randek, w których będziesz w swoim żywiole

Typowym miejscem pierwszej randki jest elegancki bar lub droga restauracja, ale choć nie ma w nich nic złego, nie zawsze sprzyjają dobrej zabawie.

Jeśli Twoja randka będzie w głośnym, zatłoczonym barze, możesz mieć trudności ze znalezieniem miejsca, a nawet z usłyszeniem tego, co mówi druga osoba. Tymczasem drogie restauracje mogą sprawić, że będziesz czuł się pod presją i niekomfortowo.

Zamiast szukać czegoś „imponującego”, wybierz miejsce, które dobrze znasz – czy to ten wiktoriański pub w pobliżu domu, czy też ulubioną pizzerię. Pamiętaj też, że możesz spróbować czegoś nieco innego. Nie obawiaj się sugerować randki na dzień, na przykład piknik w parku lub spacer po galerii sztuki. Jeśli jest w swoim żywiole, randka będzie przebiegała naturalniej.

Zrób dobre wrażenie

Może wydawać się to oczywiste, że pierwsze wrażanie jest kluczowe. Pierwszym i najłatwiejszym krokiem do zrobienia dobrego wrażenia jest nienaganny wygląd, więc zanim wyjdziesz, poświęć trochę czasu na odpowiednie przygotowanie.

Weź prysznic, poświęć kilka chwil swoim włosom i upewnij się, że zakładasz coś czystego, a najlepiej świeżo wyprasowanego. Nie ma żadnej złotej reguły, jeśli chodzi o ubiór na pierwszą randkę. Jednak pamiętaj, że nie ma nic złego w białej koszuli, ciemnym swetrze i eleganckimi dżinsami lub spodniami.

Trampki też są odpowiednie, o ile nie są znoszone. Poza swoim wyglądem robienie dobrego pierwszego wrażenia polega na byciu zrelaksowanym, pewnym siebie i przyjaznym. Pewność siebie nie zawsze jest łatwa do zdobycia – jeśli więc zmagasz się z tym problemem, to udawaj, że to robisz!

Zadawaj wiele pytań

Ulubioną wskazówką na pierwszą randkę dla mężczyzn jest zadawanie wielu pytań. Jest to szczególnie dobra rada, jeśli zmagasz się z nieśmiałością.

Tylko pamiętaj, aby nie zagłębiać się zbyt szybko – utrzymuj rozmowę lekką i łatwą, koncentrując się na pracy, hobby i planach podróży. Jeśli poruszacie głębsze tematy, to świetnie – ale na wczesnym etapie waszego związku, dzieląc się lub będąc zbyt wścibskim w stosunku do czyjegoś życia prywatnego, może to być przełomowe i wydawać się zbyt natrętne.

Co więcej, upewnij się, że słuchasz odpowiedzi i zadajesz dodatkowe pytania na temat. Zanotuj w głowie istotne szczegóły (na przykład imię psa lub jego ulubione jedzenie) i wspomnij o nich później, aby pokazać, że jesteś zainteresowany i naprawdę słuchasz. Na koniec, upewnij się, że mówisz również o sobie. Nie chcesz przecież, żebyście się rozeszli do swoich domów, a wybranka nie wie nic na Twój temat.

Dzięki tym kilku prostym wskazówkom pokonasz samotność i być może znajdziesz sobie partnera (lub partnerkę) na całe życie. Pamiętaj, że od tego dzieli Cię tylko krok – przejrzenie portali randkowy i wybór najbardziej odpowiedniego, założenia konta na jednym z nich i hej! Twoja szczęśliwa przygoda właśnie się zaczyna! 😏