Randki online – o czym należy pamiętać

Każdy z nas próbował już umawiać się na darmowe randki online i pewnie część naszych czytelników na pytanie “Czy umawiając się na randki internetowe zdarzyło Ci się mieć dziwne przygody” miałaby kilka historii do opowiedzenia.

Jak wiemy każdy darmowy portal randkowy ma swoje wady i zalety i każdy z nich jest nakierowany na inną grupę odbiorców, jednak wszystkie one mają wspólne, niepisane zasady na temat tego, w jaki sposób się zachowywać na portalu, a czego nie robić.

A więc, dla wszystkich tych, dla których randki w sieci są nowością – wskazówki naszej redakcji na temat umawiania się przez Internet.

Zaakceptuj odrzucenie

Czy to wygląda na zdrowy rozsądek? Ponieważ nigdy nie byłem bardziej zawstydzony na randce niż wtedy, gdy słyszę przerażające historie od kobiety o innych mężczyznach, których poznała online. I tak naprawdę większość z nich wynika z odrzucenia.

Chociaż teoria stojąca za dopasowywaniem kogoś jest taka, że ​​oboje jesteście sobą zainteresowani, nie oznacza to, że jesteście gotowi do randkowania. Jeśli dziewczyna powie „nie”, kiedy zapytasz ją o randkę, przyjmij to na luzie i szukaj dalej.

Niestety, to nie jest to, co robi wielu mężczyzn. W Internecie można znaleźć nieskończoną liczbę zrzutów ekranu przedstawiających kobiety, które normalnie rozmawiały z facetem, a kiedy ona mówi, że nie jest zainteresowana, nagle pada każde brzydkie słowo, którym można nazwać kobietę.

Ta wskazówka ma również zastosowanie, gdy ktoś nie odpisuje. Jeśli spróbujesz rozpocząć rozmowę i nie otrzymasz nic w zamian, nie zostawiaj kolejnych dwudziestu wiadomości ani nie bierz tego do siebie.

Może nie sprawdza tego tak często, usunęła aplikację ze swojego telefonu lub po prostu nie jest zainteresowana. Życie. Po prostu bądź wdzięczny, że stało się to z nieznajomą z internetu, a nie z kimś, z kim się spotkałeś w barze.

Problem polega na tym, że cyfrowa rozmowa z ludźmi naprawdę ich odczłowiecza.

Zapominamy, że po drugiej stronie jest człowiek, tak jak my, i mówimy rzeczy, których nigdy byśmy nie powiedzieli osobiście, więc odrzucamy powszechne niepisane zasady socjalizacji.

Dlatego też lepiej jest poznawać ludzi dopiero, gdy oboje będziecie czuli się komfortowo.

Pozostań na randce, przynajmniej przez dłuższą chwilę

Kiedy w końcu spotykasz się z kimś osobiście, ważne jest, aby być tak uprzejmym, jak to tylko możliwe, nawet jeśli ona nie wygląda jak obraz, który miałeś w głowie.

Dosłownie pojawiłem się na randce i dopiero kiedy tam dotarłem, dowiedziałem się, że ta osoba jest kilka tygodni przed porodem. Nie wyszedłem ani nie wymknąłem się „do łazienki”, ale zostałem i odbyłem około godzinną rozmowę, nie dlatego, że jestem święty, ale dlatego, że nie wyobrażałem sobie kogoś, kto mówi mi, żebym się z nim/nią spotkał, a potem po prostu nigdy pojawia się.

Co najważniejsze, po prostu poznanie kogoś nigdy nie jest złe. Nawet jeśli randka jest okropna, spotykasz kogoś, kogo prawdopodobnie nigdy byś nie spotkał, a Twoje życie jest o wiele bogatsze.

Spróbuj dowiedzieć się, czego oczekują dziewczyny online

To nie jest tak oczywiste, jak się wydaje. Chociaż jest wiele osób, które rzeczywiście są na Tinderze i innych platformach w celu znalezienia długotrwałych związków, są one również szeroko wykorzystywane do nawiązywania kontaktów i po prostu do wspierania własnej próżności. Ale ogólnie tych ludzi łatwo jest rozróżnić.

Jeśli ktoś chce tylko seksu, prawdopodobnie zasugeruje „Netflix and Chill”, co jest po prostu nawiązaniem do seksu. Wiele osób ma w swoim bio „żadnych jednorazowych numerków”, co sugeruje, że szukają czegoś poważniejszego.

Wiele osób korzysta z tych aplikacji i witryn tylko po to, by zwrócić na siebie uwagę. Ci ludzie mają tendencję do dopasowywania się do wszystkich tylko po to, aby poczuć się lepiej i próbować zachęcić Cię do śledzenia ich w każdej sieci społecznościowej, w której mają profil. Oni też nigdy cię nie spotkają, ponieważ są tam po prostu po to, aby podnieść ego, a nie po to, aby faktycznie spotykać ludzi.

Szczerze mówiąc, najlepszym sposobem, aby to zrozumieć, jest po prostu zapytanie. Nie od razu, ale jeśli nie masz pewności, co się dzieje, możesz zapytać w trakcie rozmowy. Jeśli odpowiedzą, że chcą poznać nowych ludzi i być może znaleźć dłuższy związek, byłby to idealny moment, aby zapytać o randkę.

Randki przez internet mogą być nieco dziwne i niezręczne, zwłaszcza dla osób, które nie dorastały “w Internecie”. Ale jeśli jesteś singlem i chcesz trochę się zabawić czy nawiązać trochę nowych znajomości, daj im szansę. W końcu najgorsze, co może się zdarzyć, to to, że będziesz mieć materiał do napisania artykułów o tym, co robić, a czego nie robić w świecie randek online!