Pierwsza randka – jakie zachowania denerwują nas na pierwszym spotkaniu

Pierwsza randka do zawsze stresujące przeżycie, dlatego warto jest wiedzieć, jakie zachowania i teksty na pierwszej randce są niemiło widziane.

Prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę, które zachowania najbardziej Cię drażnią Cię u innej osoby. Bardziej interesującą kwestią jest jednak to, jakie Twoje zachowania mogą denerwować innych.

Każdego z nas irytują różne zachowania i może trochę potrwać, zanim zorientujesz się, jakie sytuacje negatywnie odbiera nowo poznana przez Ciebie osoba.

Często słyszę w pracy, jak mężczyźni i kobiety rozmawiają o rzeczach, które ktoś robił na pierwszej randce, która naprawdę ich zdenerwowały, a nawet rozgniewały. Dlatego też podzielę się tutaj z wami listą najczęstszych zachowań randkowych, które przeszkadzają zarówno mężczyznom, jak i kobietom.

Samodzielnie zaplanowana pierwsza randka

Kiedy poznajesz kogoś i umawiacie się na pierwsze randki, najlepiej jest wspólnie planować ten czas. Zastanówcie się wspólnie, co macie ochotę robić i jaką restaurację wybrać. Nie ma nic bardziej irytującego niż robienie komuś planów. Nigdy nie zaszkodzi zapytać wprost, jakie Twoja nowa znajomość ma podejście do planowania. Nie ma nic złego w zadaniu pytania typu: „Czy wolisz, aby ktoś planował randki, czy lubisz to robić sam/sama? A może wolisz wspólnie podejmować te decyzje?” Nie wchodząc w szczegóły, zapytaj o ogólne podejście do planowania randek lub po prostu zaproponuj wspólne zaplanowanie najbliższych spotkań.

Pierwsza randka to nie miejsce na opowiadanie o swoich byłych

Trzymaj się z dala od swoich poprzednich romantycznych doświadczeń przynajmniej przez kilka pierwszych randek. Takie zachowanie irytuje zarówno mężczyzn, jak i kobiety, ponieważ sprawia, że podświadomie zastanawiają się, dlaczego zajmujesz się myśleniem o kimś innym podczas waszej randki. Skoncentruj się na swoim partnerze i zainwestuj całą energię psychiczną w próbę zorientowania się, czy jest to typ osobowości, z którym łatwo się rozumiesz. Jednym słowem chodzi o połączenie.

Zbyt wczesny i nadmierny kontakt fizyczny nie jest wskazany na pierwsze spotkanie

Po rozmowach z setkami par przez lata mojej pracy jako terapeutka, mogę śmiało powiedzieć, że następujące zachowanie jest jedną z największych atrakcji w tym całym randkowaniu: najzwyklejszy buziak w policzek na koniec spotkania.

Jeśli jesteś pewny sukcesu i chcesz być z tą właśnie osobą, pamiętaj, że będziecie mieć naprawdę dużo czasu na dotykanie się. (Kluczowa zasada: jeśli jesteście dla siebie stworzeni, to wcześniej czy później będziecie parą.) Jednak wymuszenie intymnego pocałunku lub nawet próba pocałunku w usta zbyt wcześnie nie podoba się wielu mężczyznom i kobietom, ponieważ jest to nachalne i aroganckie.

Wiele osób potrzebuje czasu, aby zastanowić się po randce, czy rzeczywiście mają lub mogą w przyszłości mieć romantyczne uczucia do tej osoby, dlatego zawsze należy unikać wymuszania fizycznej intymności. Pamiętaj, jeśli wasza dwójka ma być razem, to nie ma rzeczy, która stanęłaby wam na przeszkodzie. Po prostu nie spiesz się.

Spóźnienie się na pierwszą randkę

Unikaj tego zachowania za wszelką cenę. Jeśli spóźnisz na randkę – i nie ma znaczenia, jak fantastyczną masz wymówkę – Twoje zachowanie wysyła następującą wiadomość do osoby, która na Ciebie czeka: nie jest wystarczająco ważna, aby byś był na czas. Okaż mu/ jej szacunek, zawsze dając sobie dodatkowy czas na dotarcie. Jeśli zdarzy Ci się spóźnić z jakiegokolwiek powodu, nie spodziewaj się, że druga randka się odbędzie.

Zadawanie na pierwszej randce pytań, które są zbyt osobiste

Kilka pierwszych randek to świetny czas na poznanie nowej osoby, ale te spotkania nie dają Ci prawa do zadawania zbyt osobistych pytań. Zadawanie pytań o zarobki, poprzednie związki lub głęboko emocjonalne tematy może być zbyt natrętne i nachalne, gdy kogoś poznajesz. Jeśli zdecydujesz się zadać pytania tego typu, druga osoba może poczuć się naprawdę nieswojo. Chociaż może się to wydawać nieistotne, takie zachowanie może przeszkadzać Twojej partnerce na tyle, że nie będzie Cię chciała więcej widzieć.

Zbytnie staranie się i przechwalanie, aby komuś zaimponować  na pierwszej randce

Robiąc wszystko, co w Twojej mocy, aby udowodnić, jak świetnym jesteś materiałem na drugą połówkę prawie zawsze przynosi odwrotny skutek. Poczucie własnej wartości i pewność siebie są niesłychanie ważne i pomocne w chodzeniu na randki, ale inną rzeczą jest próba udowodnienia tego na siłę.

Pierwsze spotkanie nie jest dobrym miejscem na zbytnie przechwalanie się. Chwalenie się osiągnięciami lub niesamowitym stylem życia często zniechęca i mężczyzn, i kobiety, ponieważ czują się, jakby ktoś próbował im coś sprzedać lub „wcisnąć”. Co więcej, według większości mężczyzn i kobiet przesadne staranie się by udowodnić, jak wspaniałym się jest, w rzeczywistości ukazuje, jak bardzo niskie masz poczucie własnej wartości.

Pierwsza randka – najważniejsza kwestia o której nie możesz zapomnieć wybierając się na swoje pierwsze spotkanie

w dwóch słowach: bądź sobą; w pięciu słowach: nie staraj się za bardzo. Zbyt intensywne starania pochłaniają ogrom energii, a nie ma sensu inwestować tak dużo w kogoś, skoro nawet nie wiesz, czy po miesiącu nadal będziesz go lubić. Skup się na tym, co w sobie lubisz najbardziej, i wierz, że każdy, kto Cię pozna, zobaczy w Tobie te same cechy.