Pierwsza randka – jak się do niej przygotować?

Dotarłeś do ziemi obiecanej: gorąca idealna randka. Obczajasz kogoś od kilku tygodni i podoba Ci się to, co widzisz. Może flirtowałeś w windzie w pracy? Może wysyłaliście sobie nawzajem wiadomości na Facebooku, jakby nie było jutra? Może masz jej numer, ponieważ pomagałeś jej zbierać te wszystkie artykuły spożywcze, które upuściła na parkingu.

Nieważne, jak do tego podchodzisz, podoba jej się to, co do tej pory widziała, i jest skłonna dać Ci szansę bycia jedynym facetem, którego pocałuje w dającej się przewidzieć przyszłości. Przed pierwszą randką wiele się dzieje w Twojej głowie. To naturalne.

Chcesz się upewnić, że przewidziałeś każdy możliwy pomysł na randkę z zabawą i starannie wybrałeś ten właściwy: wiesz, o czym rozmawiać na pierwszej randce (może masz nawet listę tematów!), wybrałeś idealne miejsce, kupiłeś też odpowiednie ubranie na Wasze pierwsze spotkanie.

Z drugiej strony, jest jeszcze masa pytań, na które nie masz odpowiedzi: zastanawiasz się, czy wybrałeś odpowiedni film do obejrzenia na pierwszym spotkaniu, czy będzie chciała, żebyś zapłacił za całą kolację. Nurtuje Cię pytanie, jak będzie się czuła, zabierając rzeczy do Twojego domu, gdy to wszystko się skończy – czy dostaniesz pocałunek na dobranoc.

Jest dużo do przygotowania, dlatego możesz przeoczyć te osiem rzeczy, kiedy to w rzeczywistości powinieneś je dwukrotnie sprawdzić, aby upewnić się, że wszystko jest dobrze, zanim randka zakończy się totalnym chaosem.

Rozmawiaj z nią

Widziałeś kiedyś „Hitch: Najlepszy doradca przeciętnego faceta”? Pewnie nie, ale przejdziemy do rzeczy. Will Smith ma zrujnowaną randkę, gdy zostaje obrzydliwą reakcję alergiczną na owoce morza. Chociaż jest to mało prawdopodobne, ale nic nie może bardziej zrujnować randki niż taka sytuacja. Więc nie zadręczaj się, wymyślając „niespodziankę” na randkę i nie dogaduj się z nią w ostatniej chwili.

Jeśli ma alergię na owoce morza, nowego modnego miejsca z sushi nie poleci. Jeśli ma alergię na gluten, pizza może nie była najlepszym wyborem, a wegetarianie raczej nie lubią steków. Nie musisz jej zadręczać pytaniami na temat jej potrzeb żywieniowych, ale nie zabije Cię to subtelne jedno pytanie (subtelnie!) Wyjawianie informacji na temat rzeczy, które mogą spowodować skutek uboczny, pozwala Ci ustalić, czy ona w to wchodzi, czy nie. Możesz uniknąć jej pośpiesznego wybiegnięcia z domu pod koniec wieczoru, gdy się dowie, że masz kota, zanim szybko zwężające się drogi oddechowe podejmą decyzję za nią. Zamiast tego oboje możecie udać się do jej mieszkania.

Sprawdź, czy jest to odpowiednie

Szybkie pytanie: Jak się poznaliście? Jeśli przez wspólnego przyjaciela, jednego z Twojego rodzeństwa, byłej, w pracy, lub jakiejkolwiek sytuacji potencjalnie łączącej, to może być dobrym pomysłem, aby być uczciwym w stosunku do tej osoby, aby nie dowiedziała się o swojej gorącej randce po fakcie i czuła się niemile zaskoczona. Jeśli miałeś oko na młodszą siostrę swojego kumpla od kilku lat i dopiero teraz wpada do Ciebie, nie wychylaj się i pozwól mu dowiedzieć się, gdy ona zrobi Wam zabawne zdjęcia w trakcie warsztatów gotowania. Przynajmniej zróbcie to z należytą starannością, aby wasza randka (i potencjalny późniejszy związek) nie spowodowała żadnych dodatkowych szkód emocjonalnych w związku.

Sprawdź, czy masz prezerwatywę (lub dwie)

Podczas gdy przynoszenie prezerwatywy na pierwszą randkę może wydawać się niektórym jako aroganckim, w rzeczywistości, to właśnie się nazywa bycie przygotowanym. Jesteś zwykłym śmiertelnikiem, nie wiesz, co się stanie przed końcem wieczoru i najprawdopodobniej, jeśli ona będzie chętna, to Ty też będziesz tego chciał. Więc nie stawiaj swojego prawdopodobnie pijanego, zdecydowanie napalonego przyszłego siebie w pozycji do podjęcia potencjalnie zmieniającej życie decyzji w przypływie chwili, będąc zbyt skromnym, aby przynieść prezerwatywę. Zaoszczędzi jej to również wstydu, że się przygotowała, ponieważ to od mężczyzn oczekuje się, że będą żądni, wiele kobiet czuje skrępowanie, przyznając, że mają przygotowaną prezerwatywę. Pomiń jakąkolwiek potencjalną nieporadność pierwszej randki. Tylko nie wspominaj o tym, dopóki nie będzie to konieczne, albo wyjdziesz na niekompetentnego erotomana. A jeśli już bierzesz – weź dwie.

Sprawdź swój portfel

Oczywiście prezerwatywy nie są jedyną rzeczą, którą powinieneś mieć w swoim portfelu. Zanim wyjdziesz na randkę, upewnij się, że masz wystarczającą ilość gotówki na wszystkie zaplanowane zajęcia, a także trochę, na wypadek, gdybyś wymyślił coś spontanicznie. Chociaż niekoniecznie jest to zadanie dla faceta, aby zapłacić za randkę, większość ludzi zgodziłaby się, że od facetów nadal oczekuje się płacenia za pierwsze randki, zwłaszcza jeśli byłeś tym, który zaprosił. Tak czy inaczej, pojawienie się z niewielką ilością gotówki lub bez niej może zamienić wieczór, który miał być wspaniały, w serię tragikomicznych nieszczęść. Wiele rzeczy może się zdarzyć, jeśli chodzi o karty, które bierzemy za pewnik – niektóre miejsca nie są przygotowane do płatności bezgotówkowych. Czasami miejsca mają problemy techniczne, a czasami karta zostaje anulowana bez Twojej wiedzy. Nawet jeśli w końcu zdecydujesz się na kartę debetową lub kredytową, lub w końcu oboje podzielicie się rachunkiem – zafundujesz sobie dużo spokoju, wychodząc z domu z pełnym portfelem.