Odpowiedzi na najczęstsze sex pytania – cz. II

Lubisz chodzić na randki? Lubisz flirt? Lubisz seks? Jeśli tak, to pewnie zdarzyło Ci się przeczytać nie jeden artykuł dotyczące stosunków i pewnie nie raz przeglądałeś erotyczne pytania zadawane przez użytkowników internetu i odpowiedzi na nie.

Każdy z nas ma pewnie sporo pytań na temat seksu. Są rzeczy, które mimo zdobytego przez lata doświadczenia łóżkowego w dalszym ciągu nie są nam do końca zrozumiałe.

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z seksem, czy być może chcesz przypomnieć sobie “podstawy” warto jest przejrzeć najczęściej zadawane pytania o seksie i przygotowane przez specjalistów odpowiedzi na nie, które rozwieją Twoje wątpliwości i sprawią, że Twoje życie seksualne stanie się jeszcze lepsze! A więc – oto najczęściej zadawane przez użytkowników portali randkowych pytania erotyczne. Zaczynamy!

Z serii podstawowe pytania o sexie – Jak się całować?

Wychyl się, przechyl głowę (w kierunku przeciwnym do swojego partnera do całowania), zamknij oczy (lub nie), dotknij ust, odciągnij, ponownie dotknij warg. Całujesz się. Jeśli nadal nie masz pewności, jak postępować, wkrótce będziemy mieli dla Ciebie przewodnik.

Seks pytania 101: Dlaczego seks jest przyjemny?

„Nasz mózg i układ hormonalny są tym, co wywołuje emocje, takie jak zakochanie, które są częścią tego, jak odczuwa się seks”

“Mózg i centralny układ nerwowy są również odpowiedzialne za reakcje seksualne, takie jak orgazm: podczas przyjemności seksualnej wszystkie zakończenia nerwowe twojego ciała (w tym genitalia, wszystkie połączone z układem nerwowym) są w harmonii i komunikacji z mózgiem i odwrotnie. Bez wszystkiego, co dzieje się w naszych mózgach, nie bylibyśmy w ogóle zainteresowani seksem ani nie uważalibyśmy seksu za coś interesującego. Należy również zauważyć, że nie każdy jest neurotypowy, więc oprócz wszystkich innych sposobów, w jakie się zmieniamy, wszystkie nasze układy nerwowe nie działają dokładnie w ten sam sposób ”.

Ile kalorii spalasz podczas seksu?

Między różnego rodzaju pytaniami do chłopaka i pytania do dziewczyny często otrzymywaliśmy właśnie to – czy intensywna rundka seksu może być zaliczana jako trening na siłowni. I cóż…w sumie to tak.

Liczba spalonych kalorii zależy od wielu czynników, w tym od masy ciała, czasu trwania seksu i jego intensywności – Najlepszym założeniem byłoby to, że jeśli jesteś zlany potem i całkowicie wyczerpany po godzinie seksu, możesz założyć, że spaliłeś tyle kalorii, ile godzina zumby lub kickboxingu.

Dlaczego mnie boli, kiedy uprawiam seks?

To pytanie nie jest z serii “zboczone pytania” i jest dość poważne, a znalezienie odpowiedzi na nie może naprawdę Ci pomóc. Musisz pamiętać, że co do zasady stosunek płciowy nie powinien Cię boleć, jednak na całym świecie wiele kobiet doświadcza nieprzyjemnych bólów podczas seksu.

Istnieją trzy główne przyczyny bólu podczas stosunku pochwowego lub analnego. Pierwszym jest niewystarczające nawilżenie, szczególnie problem z seksem analnym – do tej czynności MUSISZ użyć lubrykantu. Niedostateczne nawilżenie powoduje tarcie i ból.

„Drugi to niewystarczające pobudzenie. Ciało reaguje na pobudzenie przepływem krwi do genitaliów (stąd pochodzą erekcje), a podniecenie zmienia odczucia dotyku i wkładania narządów płciowych, pomagając im czuć się przyjemniej. W przypadku kobiet łechtaczka, zwykle nie znajdująca się w pochwie, jest centralnym punktem pobudzenia fizycznego. Trzeci to rozmiar, zwłaszcza długość penisa, ponieważ niektóre kobiety odczuwają ból, gdy długi penis uderza w szyjkę macicy podczas stosunku. Istnieją pewne problemy zdrowotne, które mogą również powodować ból, ale te trzy są zdecydowanie najczęstszymi problemami ”.

Jak szybko zajdę w ciążę po stosunku?

„Wiemy, że plan B, czyli pigułka poranna po, może zapobiec niechcianej ciąży do pięciu dni po stosunku, ale jest najbardziej skuteczny, gdy zostanie przyjęty natychmiast” – wyjaśnia ekspert. „Bez planu B, jeśli uprawiasz seks bez zabezpieczenia i masz owulację, poczęcie prawdopodobnie nastąpi w ciągu 48 godzin; ale ponieważ twoja szyjka macicy przechowuje nasienie i uwalnia je przez około 48 godzin po seksie, w rzeczywistości możesz począć cztery dni po seksie ”.

Pytania dla par – jak długo trwa “normalny” seks?

To wszystko zależy tylko i wyłącznie od Was – czy uprawiacie seks oralny, czy waginalny, czy spędzacie sporo czasu na grze wstępnej, czy też wolicie od razu przejść do dania głównego?

To bardzo się różni w zależności od wieku uczestników oraz ilości czasu i energii, którą mają do dyspozycji. Z ankiety przeprowadzonej wśród terapeutów seksualnych w 2008 roku wynika, że ​​„zbyt krótki” to 1-2 minuty, „odpowiedni” to 3-7 minut, „pożądany” to 7-13 minut, a „za długi” około 30 minut. Te liczby dotyczyły stosunku, a nie gry wstępnej, wygłupów, całowania czy czegokolwiek innego.