Odpowiedzi na nietypowe pytania o seksie

Choć uprawiamy seks przez całe swoje dorosłe życie, często mamy masę pytań, na których odpowiedzi szukamy w artykułach i na forach internetowych. Pytania o sexie to świetny sposób na pogłębienie relacji, a nauka zadawania pytań może pozytywnie wpływać na nasz związek.

Chociaż każda kobieta powinna czuć się upoważniona do zadawania swoim lekarzom wszystkich nurtujących ją pytań związanych z seksem, w rzeczywistości często czujemy się zawstydzone niektórymi z nich, w wyniku czego intymne pytania dla par i odpowiedzi na nie znajdziemy tylko i wyłącznie w Internecie.

Dlatego właśnie podsumowałyśmy najważniejsze pytania dotyczące seksu i znaleźliśmy na nie odpowiedzi. Tak więc możesz się dowiedzieć o rzeczach nie dających ci spokoju bez czerwienienia się!

Seks pytania: Dlaczego nie potrafię osiągnąć orgazmu ze swoim partnerem?

Twój orgazm solo zazwyczaj dotyczy łechtaczki, prawda? Tylko około 30% kobiet ma orgazm bez stymulacji łechtaczki, więc jeśli seks dla ciebie nie wiąże się bezpośrednio z twoją łechtaczką – ani manualną stymulacją, ani poprzez pozycje seksualne, które pomagają ci pocierać się nią o części ciała twojego partnera (jak na przykład w przypadku pozycji, kiedy to kobieta jest na górze), orgazm nie przyjdzie ci łatwo.

Zacznij myśleć o orgazmie jako o stosunku przed lub po stosunku. Wiem, brzmi dziwnie, ale zaraz to wytłumaczę. Musisz wytłumaczyć swojemu partnerowi na czym polega seksualność łechtaczkowa. Większość z nich nie ma pojęcia, jak się nią posługiwać.

Gruczoły łechtaczkowe znajdują się co najmniej 2 centymetry nad wejściem do pochwy, więc kiedy większość mężczyzn i kobiet uprawia seks, łechtaczka jest rzadko dotykana, dlatego wiele kobiet nie odczuwa orgazmu podczas stosunku. Jeśli twój facet chce doprowadzić cię do orgazmu, niech zbliży się do twojej łechtaczki. Językiem. 

Seks pytania: Czy mogę zwęzić swoją pochwę?

Tak! A sposobem na to jest fizjoterapia pochwy. Nie różni się ona niczym od treningu mięśni brzucha czy bicepsów. Pracujesz nad mięśniami, aby je napiąć, w tym przypadku są to mięśnie dna miednicy, w tym pochwy. We Francji istnieją nawet kliniki, gdzie możesz trenować właśnie te partie ciała.

Prowadzone są tam specjalne zajęcia, podczas których kobiety napinają mięśnie pochwy w celu zwężenia kanału pochwy, który jest szerszy (i mniej wrażliwy) z powodu wieku lub porodu. W miarę starzenia się mięśnie pochwy i dna miednicy rozluźniają się, a do 76% kobiet zauważa u siebie zmniejszone odczucia. Jeśli jednak nie masz zamiaru przelecieć się do Paryża, ażeby trochę poćwiczyć, zostań na swoim własnym terenie.

Najpierw zlokalizuj omawiane mięśnie, zatrzymując przepływ moczu podczas siusiania. Lub włóż palec lub dwa do pochwy i ściśnij. Czujesz? Użyte mięśnie są takie same, jak podczas ćwiczeń dna miednicy lub mięśni Kegla.

Wykonuj 5 do 10 Kegli dziennie, kurcząc mięśnie 2 do 4 sekund przed relaksacją. Gdy staniesz się „ciaśniejsza” możesz zwiększać ilość powtórzeń, jak też użyć do ćwiczeń specjalnych przyrządów. 

Pytania do dziewczyny – czy też odczuwanie czasami przesadną suchość pochwy?

To zależy. Jeśli jesteś w okresie okołomenopauzalnym, obwiniaj estrogen. Potrzebujesz odpowiedniej ilości tego hormonu, aby utrzymać wilgotność pochwy, a z wiekiem jego poziom naturalnie spada. Jeśli jeszcze nie jesteś w fazie gorących przypływów powietrza, zwróć uwagę na leki, które przyjmujesz.

Leki przeciwhistaminowe mogą wysuszyć twoją waginę jak i twój nos. Chemikalia w wannie, kofeina, a nawet stres mogą również sprzyjać suchości pochwy. Eksperci w takim wypadku zalecają stosowanie lubrykantu – samo odczucie śliskości może poprawić naturalne samonawilżanie się pochwy. Najlepszym wyborem byłyby lubrykanty na bazie wody lub gliceryny. 

Seks pytania: Gdzie jest punkt G?

Raport opublikowany w czasopiśmie Journal of Sexual Medicine w maju 2012 r. W raporcie Adam Ostrzenski, emerytowany ginekolog z Florydy, twierdził, że ustalił lokalizację punktu G, dokonując sekcji zwłok ciała 83 letniej kobiety. Niestety, w najbliższym czasie nie będziemy w stanie zlokalizować punkt G za pomocą Google Maps.

Jest tak, ponieważ według Brizendine’a punkt G „nie jest organem, to obszar anatomiczny i nie tylko jego lokalizacja różni się znacznie u każdej kobiety, ale też i niektórych kobiet jest on bardziej zdefiniowany niż u innych. Jeśli chcesz rozpocząć poszukiwania, pamiętaj, że samodzielna eksploracja nie jest najpewniejszą drogą.

Tak jak zwiotczały penis różni się bardzo od penisa wzwodu, kanał pochwy jest zupełnie innym narządem, gdy jesteś intensywnie pobudzona. Zamiast tego sugeruje eksperymentowanie z pozycjami seksualnymi, aby znaleźć taką, która stymuluje łechtaczkę i najbardziej wrażliwy obszar kanału pochwy. 

Seks pytanie: Czy gra wstępna ma znaczenie?

Oczywiście. Jeśli masz zapamiętać z tego artykułu jedną jedyną rzecz, to jest to fakt, że gra wstępna jest najważniejszą częścią seksu. Rozumiem, że szczególnie na początku związku rozmowa o upodobaniach i seksie może być kłopotliwa, jest warto takie rozmowy prowadzić.

Gdy siedzicie wieczorem przy lampce wina, zacznij rozmowę pytaniem “Jaka jest Twoja ulubiona forma gry wstępnej”, “Czy lubisz seks oralny?” albo “Jaka jest Twoja największa fantazja seksualna”. Takie pytanie zapoczątkuję rozmowę o seksie, dzięki której łatwiej Wam będzie zrozumieć Wasze potrzeby. Sex pytania to w końcu świetny sposób na pogłębienie Wasze związku!