Jak zrobić zdjęcie profilowe – porady ekspertów

Randki online w dużej mierze opierają się na pierwszym wrażeniu, a zdjęcie profilowe jest cholernie istotną tego częścią. Ale jak zrobić dobre zdjęcie profilowe? Skorzystaj z poniższych wskazówek, aby w mgnieniu oka uzyskać idealny zestaw zdjęć profilowych.

Wybranie dobrego zdjęcia profilowego jest kluczem do sukcesu w dopasowywaniu się do kandydatów. To naprawdę duża presja – zwłaszcza jeśli nie lubisz swoich zdjęć. Na szczęście popularne internetowe aplikacje randkowe regularnie przeprowadzają badania, aby dowiedzieć się, co według użytkowników jest atrakcyjne. Dzięki opublikowanym przez nich rezultatom w mgnieniu oka uzyskasz najlepsze zdjęcia na swoim profilu randkowym!

Zdjęcia w aplikacjach randkowych, których należy unikać

Unikaj poniższych typów zdjęć, które często prowadzą do natychmiastowych odrzucenia przez oglądających.

 • Zdjęcia ze swoim byłym: jeśli potencjalny partner myśli, że jesteś już w szczęśliwym, monogamicznym związku, nie ma znaczenia, jak dobrze wyglądasz na zdjęciu. Dopisanie w opisie zdjęcia lub komentarzu: „Na zdjęciu jestem z moją byłą dziewczyną. Haha.” nie ma żadnego znaczenia. W rzeczywistości wyglądasz, jakbyś miał nierozwiązaną i niezakończoną historię.
 • Brak Twojej twarzy na zdjęciu: ludzie chcą wiedzieć, z kim rozmawiają. Piękne tło jest świetnym dodatkiem, ale oszałamiające krajobrazy nie powinny zajmować całego zdjęcia. Brak Twojego wizerunku na profilu randkowym sprawia wrażenie, że masz coś do ukrycia.
 • Oczywiste przerabianie obrazów: ludzie chcą wiedzieć, jak naprawdę wyglądasz. Nie będą umawiać się z Photoshopem.
 • Czy muszę być atrakcyjny, aby korzystać z randkowych aplikacji?

Atrakcyjność absolutnie nie jest warunkiem niezbędnym, jeśli chodzi o randki online. Naprawdę!

Według przeprowadzonych badań bycie zbyt atrakcyjnym może skutkować otrzymywaniem mniejszej liczby wiadomości. Dotyczy to zwłaszcza mężczyzn. Osoby o tzw. przeciętnym wyglądzie lub poniżej średniej częściej otrzymują wiadomości od kobiet.

Oczywiście otrzymywanie większej liczby wiadomości nie oznacza szybszego znalezienia związku offline. Osoby, które otrzymują dużo wiadomości, zwykle spędzają mniej czasu na odpowiadanie, co utrudnia lepsze wzajemne poznanie się.

Trudno też dokładnie określić, co oznaczają te etykiety – „średnia” według Ciebie może być „bardzo atrakcyjna” dla kogoś innego. Żebyśmy się dobrze zrozumieli – bardzo mało prawdopodobne jest, aby Twoja atrakcyjność była głównym powodem, dla którego Twój profil nie przyciąga uwagi. Choć przyzwoite zdjęcie profilowe może być powodem rozpoczęcia rozmowy, to dopiero osobowość prowadzi do autentycznego kontaktu i to ona jest tutaj najważniejsza.

Nie rób zbyt mocnego makijażu. Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami 72% użytkowników aplikacji randkowych woli oglądać osoby zupełnie bez makijażu niż te ze zbyt dużą ilością tzw. tapety.

Jak zrobić zdjęcie profilowe, które pomoże mi znaleźć partnerkę?

Zdjęcie profilowe – jak zrobić takie, dzięki któremu podbiję serce wielu kobiet? Czy warto zamieszczać zdjęcie tylko twarzy, czy być może warto jest pokazać trochę ciałka? Jak wykonać dobre zdjęcie profilowe? To pytania, z którymi boryka się wiele początkujących randkowiczów.

Ciekawe selfie może wydawać się koniecznością w przypadku kobiet. Dlaczego? Według ekspertów najkorzystniejszymi zdjęciami kobiet są selfie z lekko pochyloną głową. Jednak mężczyźni otrzymują o osiem procent mniej dopasowań, gdy są autorami swojej profilówki.

Upewnij się, że wyraźnie widzisz swoją twarz na zdjęciach. Profile, na których widoczna jest cała twarz mają o 27 procent więcej polubień.

Zwyciężają jednak zdjęcia całego ciała – 86 procent mężczyzn i kobiet zgadza się w tej kwestii. Dotyczy to również zdjęć, które obejmują twarz i tułów na ciekawym (ale nie rozpraszającym) tle. Dają one potencjalnym partnerom ogólne pojęcie o Twoim typie ciała.

Wystarczy, że nie zrobisz sobie zdjęcia przed lustrem. 29 procent kobiet nie lubi selfie w lustrze. I zdecydowanie nie rób tego w łazience. Obniży to ilość polubień aż o 90 procent.

Których zdjęcia profilowe należy pominąć?

Najlepsze zdjęcia profilowe prowadzą do rozpoczęcia rozmów. Ale jaki rodzaj zdjęć najbardziej zachęci oglądających?

Samo zrobienie zdjęcia na dworze może doprowadzić do zwiększenia ilości wiadomości dla mężczyzn o 19%, ponieważ udowadniasz, że włożyłeś w to dodatkowy wysiłek. Według badań zachęcać do rozmowy będą również to zdjęcia, które wskazują na Twoje zainteresowanie polityką, podróżami, ćwiczeniami lub teatrem.

Jeśli masz uroczego psa, ustaw się obok niego na zdjęciu. W świecie randek odwieczną walkę psów z kotami zdecydowanie wygrywają psy. Publikując zdjęcie z kotem otrzymasz o 53% mniej wiadomości, niż gdybyś był sam.

Z kobietami jest jednak inaczej. Najbardziej atrakcyjnymi zainteresowaniami kobiet do przedstawienia na zdjęciach są te, które prezentują rozwój osobisty, zdrowie, rodzinę, taniec i sztukę. O dziwo, fotografie kobiet we wnętrzach bardziej przyciągają uwagę mężczyzn.

Kobiety ze zwierzętami na swoich zdjęciach otrzymują mniej wiadomości i polubień.

Jeśli chodzi o zamiłowanie do jedzenia, to podobnie podchodzą do niego zarówno kobiety, jak i mężczyźni, więc nie bój się zastrzelić sobie fotkę w restauracji.

Zdjęcia grupowe, a zdjęcia profilowe

Czasem można zobaczyć zdjęcia grupowe na profilach randkowych, ale nie jest to działanie zalecane. Możesz zgubić się w tłumie. Wyobraź sobie, że podobasz się komuś, kto myśli, że rozmawia z jednym z Twoich znajomych!

Nie jest to jednak najważniejsze. Zdjęcia z przyjaciółmi mogą pokazać, że jesteś osobą towarzyską i udowodnić, że nie jesteś fałszywym kontem.

Jeśli naprawdę zależy Ci, żeby umieścić zdjęcie ze znajomymi, to upewnij się, że nie jest to pierwsza fotka w Twojej galerii, jaką zobaczą inni. Zdjęcia grupowe dezorientują osoby przeglądające Twój profil po raz pierwszy. Nie mają możliwości dowiedzenia się, którą z tych osób jesteś.

Niech nie będzie na tej fotografii zbyt dużo ludzi. Lepiej nie przekraczać liczby czterech osób. Upewnij się też, że się wyróżniasz. Przykładowo jeśli jesteś blondynką, opublikuj zdjęcie, na którym jesteś jedyną blondynką w kadrze.

To samo dotyczy tła: powinieneś znajdować się w najbardziej w centralnym punkcie obrazu, na pierwszym planie i nic nie powinno odciągać od Ciebie uwagi.

Zdjęcia rodzinne – są akceptowane jedynie pod warunkiem, że nie są tandetne. Mogą przyciągnąć uwagę, ponieważ kobiety i mężczyźni zazwyczaj uważają bliskość rodzinną za atrakcyjną. Zdjęcia, na których pozujesz z mamą, mają o siedem procent wyższy współczynnik dopasowań. Możesz jednak czuć lekkie wyrzuty sumienia, wykorzystując w ten sposób własną matkę.

Czy uśmiechać się do aparatu?

Odpowiedź na to pytanie niestety nie jest jednoznaczna.

W przypadku kobiet zalotny uśmiech skierowany do obiektywu działa, ponieważ potencjalni zainteresowani wyczuwają połączenie, gdy wydaje im się, że patrzysz im prosto w oczy. Uśmiechanie się zwiększa Twoje szanse na spodobanie się o 14 procent, więc pomyśl o tym następnym razem, gdy zaczniesz dąsać się do aparatu. W rzeczywistości dąsanie się jest czymś, co odstrasza właściwie zawsze i wszędzie.

Kobiety uśmiechają się na zdjęciach o 47 procent częściej niż mężczyźni – i dobrze. Statystyki pokazują, że mężczyźni najlepiej wyglądają, gdy odwracają wzrok od aparatu z poważną miną, chociaż nie na każdym zdjęciu. Na niektórych powinni pokazać swoje oczy, aby zainteresować potencjalne kandydatki.

Z drugiej strony delikatny uśmiech na zdjęciu profilowym gwarantuje 10 procent więcej polubień, niezależnie od płci.

Podsumowując: rób to, na co masz ochotę. Słuchaj swojej intuicji. Jeśli uważasz, że uśmiech jest dokładniejszym odzwierciedleniem Twojej postaci, to się uśmiechaj!

Prawdziwy problem polega na tym, że często uśmiechy wyglądają fałszywie. Jeśli chcesz wyglądać uroczo, miło i zachęcająco, to kontroluj swój uśmiech – nie bądź odpychający. Jeśli się uśmiechasz, lekko mruż oczy, aby wyglądało to bardziej naturalnie.

Jakie zdjęcie profilowe wybrać?

Musisz opublikować więcej niż jedno zdjęcie. Cztery zdjęcia dają szeroką perspektywę Twojego życia. Ale które zdjęcia wybrać? Oto przykład ciekawej rolki z aparatu:

 • Pierwsze zdjęcie musi przedstawiać Ciebie i tylko Ciebie. To powinno być najbardziej korzystne zdjęcie, jakie masz. Pierwsze wrażenie powstaje w mniej niż jedną dziesiątą sekundy. W tym czasie ludzie podświadomie oceniają atrakcyjność, stopień zaufania i osobowość. To naprawdę ma znaczenie, zwłaszcza w aplikacjach randkowych.
 • Twoje drugie zdjęcie powinno pokazywać, jak coś robisz. Powinno ukazywać swobodę i pewność siebie. Pokaż, że czujesz się komfortowo, będąc sobą.
 • Ujęcie całego lub połowy ciała na ciekawym tle. Upewnij się, że wyraźnie widoczna jest przynajmniej Twoja głowa i tułów. Najlepszą opcją jest zdjęcie całego ciała. Zwiększy to liczbę otrzymywanych wiadomości o 203 procent!
 • Dodaj zdjęcie, na którym robisz coś, co lubisz. Zdjęcia z wakacji reprezentują ambicję i miłość do życia. Jeśli jesteś facetem, pozuj z psem.

Niektóre aplikacje randkowe wymagają dodania większej ilości fotek. W niektórych można dodać nawet krótkie wideo. Niemniej jednak należy unikać nadmiernego dzielenia się swoim wizerunkiem. Najlepiej, żeby zdjęcia dały tylko tyle potrzebnych informacji, aby rozpocząć rozmowę. Opublikowanie więcej niż sześciu zdjęć może sprawić, że będziesz wyglądać egoistycznie i narcystycznie. Ryzykujesz zdradzenie wszelkich tajemnic i dodanie zbyt wielu przeciętnych zdjęć, które umniejszają Twój najlepszy wygląd.

Zdjęcie profilowe – czego nigdy nie robić

„Bądź sobą” to dobra rada we wszystkich dziedzinach życia. Ale czego jeszcze unikać?

 • Nie rób selfie na siłowni. Ryzykujesz, że ktoś odczyta to jako obsesję na punkcie samego siebie. Większość użytkowników siłowni jest spocona i zmęczona, co nie jest atrakcyjne. Profile z selfie na siłowni mają o 5 procent mniej polubień.
 • Nie zakładaj okularów przeciwsłonecznych. Oglądający lubią widzieć oczy. Pamiętaj, że są zwierciadłem duszy. Jeśli je zakryjesz, będziesz wyglądał, jakbyś coś ukrywał.
 • Nie wrzucaj starych zdjęć. Nikt nie docenia obrazów gorszej jakości, a potencjalne randki będą wątpić, czy nadal będziesz wyglądać tak, jak w 2007 roku.
 • Nie dołączaj zdjęcia swojego samochodu. Wydaje się to oczywiste, ale ludzie naprawdę nie chcą oglądać Twojej fury. Chcą się spotykać z Tobą, a nie z kawałkiem metalu.
 • Co najważniejsze, wyglądaj tak, jak naprawdę wyglądasz.

Celem randek online jest spotkanie się. Jeśli Twoje zdjęcia na profilu randkowym nie przedstawiają Cię naturalnie i prawdziwie, nie ma znaczenia, jak doskonały jest Twój profil statystycznie!

Wprowadzanie delikatnych poprawek, aby zwiększyć swoje szanse, jest w porządku. Udawanie kogoś, kim się nie jest – nie jest w porządku. A kiedy już uda Ci się z kimś umówić w aplikacji, pamiętać, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo! Powodzenia!