Jak zrobić selfie bez koszulki – poradnik dla mężczyzn (homo i hetero)

A więc… Chcesz sobie zrobić gorące selfie, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać. Widziałeś, jak świetne zdjęcia Twoich znajomych robią ogromne wrażenie na innych. A Twoja profilówka pozostawia wiele do życzenie i czujesz się trochę pozostawiony w tyle. Brzmi znajomo? Jeśli tak, to trafiłeś we właściwe miejsce!

Dla tych, którzy nie wiedzą, co oznacza termin „selfie”: selfie to slangowe pojęcie używane do opisania zdjęcia, które osoba robi sobie sama, zwykle za pomocą podręcznego urządzenia cyfrowego, np. smartfona.

Selfie są ostatnim krzykiem mody w społeczności gejowskiej, ale od jakiegoś czasu są coraz popularniejsze w społeczności heteroseksualnej. Wiele osób robi sobie zdjęcie, a następnie publikuje je na Facebooku lub Twitterze w celu nawiązania kontaktu ze znajomymi. Najpopularniejszym rodzajem selfie są te, które są robione przed lustrem, ponieważ zazwyczaj przedstawiają osobę w naturalnej wersji.

Jak zrobić idealne selfie bez koszulki – wszystko, czego potrzebujesz

 • Suszarka do włosów
 • Patyczek do uszu
 • Płyn do mycia szyb
 • Ręcznik papierowy
 • Golarka / maszynka do strzyżenia
 • Krem matujący
 • Smartfon
 • Krem nawilżający

Chodzi o to, że… Wielu homoseksualistów i hetero nie wie, jak zrobić właściwe selfie. W rzeczywistości kończy się na zrobieniu zdjęcia, które nie wygląda dobrze i nie dostaje tyle „lajków”, ile by sobie życzyli. Nie musi tak jednak być. Możesz zrobić atrakcyjne, gorące i zabawne selfie, z którego będziesz dumny i chętnie podzielisz się nim ze znajomymi, wielbicielami i potencjalnymi kandydatami/ kandydatkami na randkę.

Ten artykuł przeprowadzi Cię przez proces robienia wysokiej jakości, atrakcyjnych i przyzwoitych selfie w lustrze w zaledwie 8 krokach. Pamiętaj, będziesz musiał trochę nad tym popracować, ale jak to mówią – nie ma nic za darmo!

Musisz mieć świadomość, że najgorętsze selfie, jakie widziałeś, prawdopodobnie nie powstały przypadkowo. Osoba ta wykonała wiele wcześniejszych prac przygotowawczych, aby stworzyć coś niesamowitego i zapadającego w pamięć.

Powoli przeprowadzimy Cię przez każdy etap tego procesu i udzielimy łatwych do zrozumienia wskazówek. Czy jesteś gotowy, aby zrobić sobie seksowne selfie?

Zaczynajmy!

Jak zrobić dobre selfie? Wyczyść obiektyw

To ważny krok, o którym wiele osób zapomina. Tak, w tak banalny sposób można zepsuć zdjęcie, które mogło być naprawdę gorącym selfie.

Weź telefon i dokładnie obejrzyj obiektyw aparatu, aby sprawdzić, czy nie ma tam zanieczyszczeń. Aby je usunąć, weź suszarkę do włosów i ustaw najniższą moc nawiewu, najlepiej na „chłodne powietrze”, jeśli masz taką opcję. Następnie ostrożnie skieruj suszarkę pod kątem na obiektyw. Najlepiej trzymaj ją co najmniej pół metra od telefonu.

Nie dmuchaj ustami w aparat. Twój oddech zawiera śladowe ilości śliny, która może uszkodzić powłokę obiektywu. Założę się, że nigdy o tym nie pomyślałeś, co?

Po usunięciu wszelkich zanieczyszczeń możesz przetrzeć aparat i oczyścić go z odcisków palców lub smug. Jednym ze skutecznych sposobów jest przetarcie obiektywu patyczkiem kosmetycznym.

Dobrym pomysłem będzie też zanurzenie patyczka w płynie na bazie alkoholu, tak aby niewielka ilość środka czyszczącego pozostała na jego końcówce. Może to być ryzykowne, ponieważ nawet niewielka ilość płynu może uszkodzić aparat. Jeśli zdecydujesz się to zrobić – rób to bardzo ostrożnie. Ostrożność jest tutaj słowem kluczowym.

Kiedy skończysz, odłóż telefon i przejdź do następnego kroku. Upewnij się, że Twój smartfon jest naładowany, ponieważ będziesz go używać przez dłuższy czas, a praca z kablem nie byłaby najwygodniejsza.

Przygotowując się do tego, co nazywamy najlepsze selfie, sprzątnij lustro!

To kolejny ważny krok, o którym wiele osób zapomina. Czy widziałeś kiedyś selfie, na którym lustro wyglądało na brudne lub w jakikolwiek sposób odciągało uwagę od osoby na zdjęciu? Na tym etapie wszystko, co musisz zrobić, to wziąć środek do czyszczenia szkła i naprawdę się postarać – musisz wyczyścić lustro, aż zacznie błyszczeć. Wszelkie smugi, kurz i odciski palców muszą zniknąć.

Ładne selfie, a czysta przestrzeń

Czy na Twojej półce pod lustrem znajdują się różne kosmetyki? Jeśli tak, to schowaj te, których nie chcesz pokazywać na zdjęciu. Spójrz też w lustro i zwróć uwagę na to, co się w nim odbija. Masz rozrzucone ręczniki, otwarte szafki lub brudną kabinę prysznicową? Jeśli tak, to właśnie nadszedł czas, aby wszystko dokładnie posprzątać. Zdjęcie może wiele o Tobie powiedzieć, a jeśli ktoś skupi się na bałaganie i brudzie za Tobą, to przestaniesz się zupełnie liczyć. Poświęć czas i przyłóż się do wykonania tego kroku.

Jak zrobić dobre selfie? Potrenuj

Teraz, gdy masz już przygotowany aparat do zrobienia selfie i uporządkowaną przestrzeń, która będzie tłem Twojego zdjęcia, upewnij się, że jesteś odpowiednio przypakowany.

Jednym z prostszych sposobów jest pójście na siłownię i zrobienie treningu, który skoncentruje się na górnych częściach Twojego ciała – klatce piersiowej, bicepsie i tricepsie. Rozważ nawet zrobienie kilku ćwiczeń więcej na tricepsy, żeby mogły się jeszcze lepiej prezentować na Twoim selfie. Jeśli masz tatuaże na bicepsach lub klatce piersiowej, szybka seria pompek może sprawić, że będą wyglądać na większe, szczególnie tuż przed zrobieniem zdjęcia bez koszulki.

Ogól twarz… i resztę ciała

Kiedy skończysz trening i wrócisz do domu, poświęć trochę czasu na poprawienie swojego wyglądu – ogolenie twarzy, ciała i ułożenie włosów. Kolejność tych czynności zależy od Ciebie.

Golenie twarzy

Ten krok jest dość łatwy. Jeśli masz brodę, nadszedł czas, aby nadać jej kształt maszynką do strzyżenia. Użyj golarki wokół konturów żuchwy, aby pozbyć się wszelkich pojedynczych włosów. Jeśli chcesz całkowicie pozbyć się zarostu, pamiętaj o goleniu pociągnięciami w górę. I oczywiście używaj ciepłej wody i dobrego kremu do golenia. 

Golenie ciała

Po zadbaniu o wygląd twarzy, nadszedł czas na pozostałe części ciała widoczne na selfie.  Wielu facetów goli klatkę piersiową, ramiona, tułów i pachy, aby uzyskać atrakcyjniejszy i szczuplejszy wygląd. Możesz się ogolić zwykłą golarką jednorazową lub elektryczną maszynką do golenia. Jeśli jesteś umięśnionym kolesiem, ogolenie się może pomóc zaakcentować Twoje mięśnie klaty i bicepsy. To, gdzie chcesz się golić, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Ta sugestia ma na celu pomóc ci w przygotowaniu się do selfie.

Jeśli golisz się zwykłą golarką, upewnij się, że jest czysta, aby zapobiec zapaleniu mieszków włosowych.

Selfie, a odpowiednia fryzura

To dość łatwy krok, który robiłeś już tysiące razy. Po prostu upewnij się, że wyglądasz korzystnie i seksownie. Przykładem mogą być „rozmierzwione włosy” nadające seksowny, dziki wygląd. Wybierz fryzurę, która daje Ci najwięcej pewności siebie.

Odpowiednie selfie, a krem matujący

To kolejny ważny krok. Nie używaj żadnego zwykłego kremu nawilżającego, ponieważ po większości z nich na Twojej twarzy pojawi się niechciany połysk. Kremy nawilżające często zawierają olejki, które na zdjęciu mogą prezentować się dużo gorzej niż na żywo. Najlepiej wybrać krem matujący, który zapobiegnie błyszczeniu się skóry. Stosowanie produktów matujących jest polecane przez ekspertów dla mężczyzn z naturalnie tłustą cerą.

Możesz oczywiście skorzystać z innych produktów kosmetycznych – pudrów czy bronzerów, aby wyrównać koloryt skóry i zmniejszyć jej błyszczenie. Wybór należy do Ciebie.

Odpowiednie światło i zdjęcia próbne

Ten krok jest zazwyczaj pomijany przez facetów. Oświetlenie jest niezwykle ważne dla Twojego selfie! Jeśli zamierzasz używać lustra w łazience do robienia sobie selfie bez koszulki, upewnij się, że w pomieszczeniu nie jest zbyt jasno. Może to wymagać odkręcenia którejś żarówki. Zbyt dużo światła podkreśli Twoje wady – oczywiście mamy je wszyscy, ale nie chcemy pokazywać ich na zdjęciach.

Odwrotnym problemem może być brak wystarczającej ilości światła. Jeśli tak, musisz znaleźć jakiś sposób na naprawienie tego. Jednym z rozwiązań może być przykręcenie jaśniejszej żarówki lub wybór innego pomieszczenia z lepszym światłem do zdjęć – na przykład lustra w korytarzu (jeśli zmieniasz lokalizację, powtórz krok 2).

Naturalne oświetlenie czasem może pomóc, ale czasem może też przeszkodzić w robieniu selfie. Ważna będzie pora dnia, w której robisz zdjęcie. Czy światło słoneczne jest zbyt mocne? Czy oświetla bezpośrednio Twój kadr zdjęcia? Jednym ze sposobów rozwiązania tego problemu jest wykonanie kilku zdjęć próbnych i sprawdzenie, jak to dokładnie wygląda. Zdjęcie zrobione o godzinie 10:00 w porównaniu z tym, które zrobisz o 15:00, może wyglądać zupełnie inaczej – w zależności od rodzaju oświetlenia. 

Niektórzy uważają, że robienie selfie w nocy wychodzi najlepiej, szczególnie jeśli do danego pomieszczenia przez cały dzień wpadają promienie słoneczne. Musisz zrobić kilka zdjęć próbnych – o różnych porach, aby zobaczyć i upewnić się, kiedy zdjęcia prezentują się najlepiej.

Zacznij robić dobre zdjęcia!

Gdy wszystko jest już na miejscu i czujesz, że oświetlenie jest optymalne, czas na selfie! Oto kilka praktycznych wskazówek, jak robić zdjęcia:

 • Nie stój zbyt blisko lustra. Metr – to idealna odległość.
 • Załóż czapkę, aby zakryć część twarzy, jeśli nie chcesz być łatwo rozpoznawalny.
 • Pomyśl o przyjęciu pozycji, w której dobrze wyglądasz i lekko napnij mięśnie.
 • Uśmiechnij się, jeśli chcesz wyjść przyjaźnie.
 • Nie uśmiechaj się, jeśli chcesz prezentować się stanowczo i twardo.
 • Pomyśl o zrobieniu sobie zdjęcia w szatni na siłowni – w ramach urozmaicenia.
 • Selfie w lustrze w przedpokoju świetnie nadają się do uchwycenia całego tułowia.
 • Jeśli nie czujesz się komfortowo, pokazując całą swoją twarz, przechyl nieco głowę do przodu, robiąc selfie w lustrze. W ten sposób oglądający zobaczą Twoją sylwetkę, a Ty zachowasz odrobinę tajemniczości.

Warto edytować swoje selfie bez koszulki

Ten krok jest opcjonalny, ale niektórzy faceci uważają, że muszą trochę podrasować swoje zdjęcia, zanim udostępnią je innym. Prawdopodobnie możesz bezpłatnie obrabiać zdjęcia w telefonie. Sprawdź opcje swojego smartfona, aby zobaczyć, co ma do zaoferowania.

Zazwyczaj można dostosować kolor, kontrast itp. Inne opcje obejmują przycinanie zdjęcia, rozjaśnianie lub przyciemnianie, usuwanie efektu czerwonych oczu. Są również aplikacje do pobrania, które dadzą Ci większe możliwości edycji zdjęć.

Jak zrobić dobre foty – uwagi końcowe

Mam nadzieję, że ten artykuł choć trochę pomógł Ci w zrobieniu własnego, gorącego selfie. Być może będziesz musiał eksperymentować z różnymi środowiskami, oświetleniem, a nawet smartfonami, aby zrobić optymalne ujęcie.

Ważne jest, abyś dobrze się bawił podczas całego procesu. Pamiętaj, że robisz selfie, by podzielić się nim z innymi i być może przyciągnąć trochę uwagi. Może chcesz pochwalić się znajomym efektami swojej ciężkiej pracy na siłowni. Może chcesz komuś zaimponować, spodobać się lub zrobić wrażenie na nowej sympatii. Ważne jest, aby mieć dobre nastawienie i cieszyć się tym. Pamiętaj, zdjęcie wyraża więcej niż tysiąc słów. 

Nie czekaj, zrób sobie seksowne selfie! Pokaż się wszystkim z najlepszej strony!