Jak znaleźć miłość i potencjalnego partnera online?

Zrobiłaś swipe w prawo tyle razy, że zaczynasz czuć się z tym źle. Gdyby tylko istniały jakieś inne sposoby na prowadzenie życia towarzyskiego… Hmm… Poczekaj… Istnieją. Można znaleźć partnera i można znaleźć miłość offline.

Skontaktowaliśmy się z ekspertami w tej dziedzinie – swatkami, guru od związków, coachami stylu życia i singielką z Warszawy prowadzącą ekscytujące życie towarzyskie – aby udzielili nam wskazówek, jak poznać kogoś „w realu”. Oto 11 sposobów na wyjście z pułapki aplikacji randkowych.

Jak znaleźć miłość offline? Jedno słowo – usuń!

Jeśli nie będziesz mieć dostępu do swoich ulubionych aplikacji, nie będą Cię kusiły – powiedziała nam terapeutka małżeńska i rodzinna. Nadejdą pewnie chwile, w których brak aplikacji będzie tak dotkliwy, że będziesz chciała je ponownie zainstalować, ale musisz być ponadto.

Żyj swoim profilem online

Możesz spędzać czas na pisaniu w sieci o tym, że lubisz dobry poetycki slam, jeździć na rowerze lub pływać kajakiem – albo zamiast tego możesz to po prostu robić, w ten sposób będziesz w stanie opowiedzieć osobie siedzącej po drugiej stronie ekranu opowiedzieć o swoich przeżyciach. Zrób listę kilku rzeczy, które chciałabyś zobaczyć lub zrobić poza domem – sugeruje jeden z naszych ekspertów.

Kiedy już tam będziesz, nie patrz w telefon – jeśli musisz, udawaj, że bateria jest rozładowana. Rozejrzyj się w górę i dookoła, jakbyś czekał na spotkanie z przyjacielem, który się spóźnia. Nawiąż z kimś nieznajomym kontakt wzrokowy, zadaj pytanie jakiemuś innemu uczestnikowi.

Chcesz znaleźć miłość życia? Wyjdź ze swojej strefy komfortu

Robienie tych samych rzeczy z tymi samymi ludźmi przyniesie te same rezultaty. Jeśli cały czas spotykasz tych samych znajomych, poszerz swoje horyzonty. Zostań wolontariuszem, weź udział w imprezie charytatywnej, spróbuj nowych zajęć fitness – idź w inne miejsca i poznaj nowych ludzi. Tym sposobem jednocześnie poszerzysz swoje horyzonty i krąg znajomych.

Kobiety – zostańcie tą osobą!

Mówimy o tym, kto rozpoczyna rozmowę, stojąc w kolejce po kawę na wynos, siedząc na sąsiednim miejscu w autobusie lub oceniając produkty w sklepie spożywczym. Gdziekolwiek się znajdziesz, postaw tam cząstkę siebie – doradza terapeuta. Nawiąż rozmowę. Nigdy nie wiadomo, kiedy któraś z nich może doprowadzić do czegoś więcej.

Stwórz randkową karmę

Pobaw się w swatkę i umów swoich znajomych. „Chodziłam na randki z ludźmi, którzy byli fantastyczni, ale nie pasowali do mnie” – mówi Klaudia Kaczmarek, 30-letnia singielka z Warszawy.

„Kiedy akurat nie mam nikogo, kto mi się podoba, przeglądam swoją historię randek i szukam znajomych, które mogę „spiknąć”. Kiedyś byłam na dwóch świetnych randkach z facetem, który był naprawdę niesamowity, ale wiedziałam, że nie jest dla mnie. Skończyło się na tym, że umówiłam go ze znajomą mojego kolegi i do teraz są ze sobą. Zeswatanie ich było dla mnie wspaniałym uczuciem i wierzę, że zrobiło to dobrze mojej randkowej karmie”.

Spróbuj wcielić się w kogoś, z kim chcesz się umówić

Gdzie on by poszedł? Co by zrobił? Jeśli chciałabyś mieć partnera, który dużo czyta, zostań stałą klientką lokalnej księgarni lub odwiedzaj jak najczęściej bibliotekę publiczną – doradza psycholog kliniczny.

Jeśli chcesz poznać kogoś, kto podziela Twoją pasję do sztuki, obejrzyj wystawę w lokalnej galerii lub muzeum. Może chciałabyś poznać miłośnika zwierząt – zgłoś się na ochotnika do schroniska dla zwierząt. Bądź kreatywna. Możliwości są nieskończone.

Udaj się do ludzi zajmujących się profesjonalnym swataniem

Wystarczy dołączyć do ich bezpłatnej bazy danych. Nigdy nie wiadomo, kiedy zarejestruje się klient, który szuka kogoś takiego jak Ty. Niektóre kobiety wolą ten tym poznawania facetów – to nie tylko zaoszczędza im czasu (a jeśli jesteś zapracowaną kobietą, to wiesz jak drogi jest Twój czas), ale też mamy większą szansę na poznanie kogoś, kto poważnie myśli o tym, ażeby wejść w nowy związek.

Spróbuj szybkich randek – wiele osób to uwielbia!

Szybkie randki stają się coraz popularniejsze. Wystarczy przyjść do miejsca, gdzie organizowane jest wydarzenie tego typu i można odbyć kilka interesujących, krótkich rozmów z przeróżnymi osobami. To skuteczny sposób na kilka randek w ciągu jednego wieczoru.

Jeśli chcesz znaleźć partnera – nie zapominaj o wadach aplikacji randkowych

Aby pozostać offline, powtarzaj sobie po cichu: oszuści, fałszywe konta, obleśni faceci. Pamiętaj, dlaczego zrezygnowałaś z randek online. Jeśli doszłaś już raz do wniosku, że to nie działa, to nie wracaj do tego. Albo nie umawiałaś się na randki wcale albo randki były totalnie nieudane albo poznawałaś jedynie nienormalnych ludzi, a nie fajnych.

Single i singielki muszą zadbać o swój umysł

Wielu z nas chodzi na siłownię, aby ćwiczyć nasze ciała, ale większość z nas nie trenuje i zupełnie zapomina o umyśle. Kiedy szukasz miłości, zmienić swój tok myślenia. Powtarzaj w swojej głowie, że miłość jest hojna, łatwa do znalezienia i otacza nas z każdej strony – radzi coach i randkowy guru.

Mając tę myśl w swoim mózgu, wszędzie zobaczysz potencjalne związki. Ale jeśli myślisz: „To takie trudne, nigdy nie uda mi się nikogo spotkać w prawdziwym życiu” lub „Nie jestem wystarczająco fajna” – dosłownie możesz nie zauważyć, że Twoja bratnia dusza próbuje z Tobą flirtować w sklepie spożywczym. Sposób, w jaki myślisz o sobie, jest najważniejszym elementem udanej randki.

Próbując znaleźć miłość musisz być w odpowiednim związku ze sobą

Jedzenie przy barze i rozmowa z barmanem może prowadzić do wymiany numerów telefonów. Wycieczka do muzeum może skończyć się kawą z sympatycznym entomologiem. Ale to nie może być Twoim celem.

Głównym Twoim celem powinno być traktowanie siebie tak, jak chciałabyś być traktowana i poświęcanie czasu na dbanie o siebie. Nie spiesz się podczas przygotowań: włącz playlistę, której słuchasz zwykle przed randkami i poświęć trochę czasu i pieniędzy tylko na siebie i dla siebie, robiąc coś, na co po prostu masz ochotę. Dobre nastawienie psychiczne i fizyczne to droga do sukcesu!

Często kobiety zapominają o tym, jak ważny jest związek z osobą, która będzie z nami przez całe życie – ze sobą. Ludzie często szukają odpowiednich partnerów, ale, kobiety, mówię Wam już teraz – spędźcie trochę czasu na poznaniu najbliższej Wam osoby – Was samych.