Jak zagadać do dziewczyny – najczęstsze błędy randkowicza

Chciałbyś kogoś poznać i zdecydowałeś się na wejście do internetowego świata? To dobry ruch – proaktywny i przyszłościowy. Uważaj jednak, aby nie dać się zwieść nawykom, które podważą Twoje doświadczenia związane z randkami online.

Zastanawiasz się, co napisać do dziewczyny w pierwszej wiadomości? Nie wiesz do końca o czym pisać z dziewczyną, której profil randkowy wpadnie Ci w oko? Zastanawiasz się, jak zrobić dobre wrażenie i jak rozpocząć rozmowę?

Cóż, powoli. Wdech-wydech. Na początku warto sprawdzić, jakie są najczęstsze błędy osób na portalach randkowych. Nasi eksperci opisali te najczęstsze.

Oto kilka wskazówek, o których warto pamiętać, przeglądając pozornie niekończący się strumień profili potencjalnych partnerów.

Nie szalej na punkcie zdjęć

W Internecie łatwo jest szukać dziury w całym i utrzymać wysokie oczekiwania. Dzięki aplikacjom takim jak Tinder oceniasz użytkowników tak, jakbyś przeszukiwał Allegro w poszukiwaniu najlepszych głośników. Posiadanie władzy nad wyborem jest pociągające. To sprawia, że czujesz się silny.

Walcz z tym. Jeśli to, czego chcesz, to prawdziwe połączenie – związek z osobą, którą będziesz kochać i która będzie Cię kochać – będziesz musiał zaangażować w to swoją najbardziej dojrzałą i empatyczną stronę.

To znaczy, nie mów: „Eh, ona jest słodka – ale wolę brunetki od blondynek. Następna!” Nigdy nie zachowywałbyś się w ten sposób w realnym życiu, więc nie rób tego online.

Nie miej obsesji na punkcie szczegółów

Nie martw się zbytnio szczegółami: które restauracje, bary, filmy czy książki podobają się potencjalnym randkowiczom. Zamiast tego skup się na ogólnych rzeczach – czy on mieszka w tym samym mieście? Czy lubi czytać? Czy wydaje się inteligentny? Nie daj się pochłonąć myśli, że ktoś tam jest dokładnie zgodny z Twoimi gustami i preferencjami. W końcu jest szansa, że wielu Twoich byłych nie podzielało Twoich gustów, a na dziewięć z dziesięciu przypadków, to nie dlatego zerwaliście. Jeśli masz obsesję na punkcie małych rzeczy (ten facet podziela moją pasję zarówno do dim sum jak i flirtów!) prawdopodobnie pominiesz profile osób, które mogłyby Cię uszczęśliwić.

Oceń ton profilu

W ocenie profilu ważny jest jego ton. Chcesz spróbować poczuć, jaka jest ta osoba, co może być naprawdę trudne. Przekazywanie postaci w znaczący sposób jest wyzwaniem dla pisarza – jest to nie mniej wymagające dla osoby piszącej lub czytającej profile randkowe. Ważne jest, aby czytać między wierszami, aby zorientować się, czy dana osoba wydaje się miła, przyjazna i rozsądna. Czy jest to ktoś, kogo przyciągnąłbyś, gdybyś spotkał ją w prawdziwym życiu, nawet jeśli nie znasz jej pięciu ulubionych filmów?

Ignoruj ​​twierdzenia dotyczące osobowości

Zignoruj ​​większość wyraźnych twierdzeń danej osoby na temat własnej osobowości – na przykład „Potrafię żartować sam z siebie” lub „Jestem optymistą”.

Ludzie są bardzo niewiarygodnymi autoreporterami, nie tylko dlatego, że kłamią (chociaż to też jest możliwe), ale dlatego, że sposób, w jaki siebie postrzegamy, często ma niewielki związek z tym, jak widzą nas inni. I tylko wydarzenia zewnętrzne wywołują nasze negatywne reakcje, prawda? (My, ludzie, jesteśmy ekspertami w usprawiedliwianiu się). To nic nie znaczy. Jedyne wyraźne stwierdzenia, które warto wziąć pod uwagę, dotyczą faktów – pracy, wieku, wykształcenia i lokalizacji. Jeśli chodzi o mniej namacalne cechy, ludzie są po prostu zbyt stronniczy.

Z drugiej strony warto zwrócić uwagę na to, co jest ukryte w profilu – np. poczucie humoru, które można wyczuć czytając opis. (Mój przyjaciel odpowiedział na pytanie o swoje mocne strony w ten sposób: „Jestem odpowiedzialny za napełnienie dzbanka wodą”. To mówi więcej o tym, jaki jest w rozmowie, niż jakiekolwiek twierdzenie, że jest „zabawną osobą”).

Nie zapomnij dodać zdjęcia profilowego

Bez względu na to, jak wielkim ekspertem stałeś się w czytaniu profili i bez względu na to, jak dobrze ta osoba pasuje do Twojego wymarzonego połączenia, wciąż jest wiele rzeczy, których nie będziesz w stanie zebrać, dopóki nie usiądziesz naprzeciw niego w kawiarni.

Nieważne, ile wspaniałych historii zawarła w profilu o swoim słodkim oddaniu dla 96-letniej babci. Myślisz, że jej pasja do hot-dogów i baseballu sugeruje właśnie taki rodzaj chłodnej, lubiącej zabawę dziewczyny, o której marzyłeś? Tyle się uczysz od sposobu bycia i zachowania danej osoby – czy nawiązuje ona kontakt wzrokowy, jej tonu, kiedy mówi, jak często się uśmiecha. Rozpoznajesz też społeczne gusta. To znaczy, jaki wysiłek wkłada w zadawanie Ci pytań, czy ciągle sprawdza swój telefon itp.

Tak wiele istotnych informacji możesz odkryć tylko osobiście. Celem nie powinno być znalezienie idealnego połączenie, a jedynie ograniczenie możliwości do rozsądnej liczby, a następnie spotkanie z tymi ludźmi w prawdziwym życiu.

Pomyśl o tym, jak będzie wyglądać Twoja pierwsza wiadomość do dziewczyny

Choć tematów do rozmowy jest wiele, na początku Twojej przygody z randkowaniem online może Ci się wydawać, że nie wiesz o czym rozmawiać i pisać z kobietą. Pamiętaj, że nie ma jednej i uniwersalnej reguły mówiącej o tym, jak rozmawiać z kobietą.

Ważne jest, żeby być szczerym i zainteresowanym tym, co ona ma do powiedzenia. Nie popełniaj też największego błędu początkującego randkowicza – nigdy nie wysyłaj dokładnie tej samej wiadomości do paru kobiet jednocześnie. Pamiętaj, żeby zachowywać się online tak samo, jakbyś się zachowywał w prawdziwym życiu – bądź sobą, a napewno znajdziesz kobietę, która to doceni!