Jak zacząć rozmowę przez internet – przewodnik dla kobiet

Rozpoczęcie rozmowy na portalu randkowym może być stresujące. Na początku Waszej znajomości nie wiecie w sumie o sobie prawie nic, nie wiecie nawet, czy macie jakieś wspólne zainteresowania i ogólnie mogłoby się wydawać, że nie sposób jest nawiązać rozmowę, która miała sens. Dlatego właśnie dobrze jest się zawczasu zastanowić nad tym, co napiszesz w pierwszej wiadomości – od rozpoczęcia rozmowy do udanego związku jeden krok 😉

Jeśli zastanawia Cię to, jak zaczynać rozmowę na portalach randkowych, to trafiłaś idealnie! Oto krótki, przygotowany przez nas przewodnik, który pozwoli Ci nawiązać ciekawą rozmowę i zdobyć jego zainteresowanie. Od pisania kolejnych komentarzy pod fotkami, aż po faux pas portali randkowych – oto wszystko co powinnaś wiedzieć i co może Ci pomóc w poszukiwaniu drugiej połówki.

Chcesz wiedzieć jak zacząć rozmowę? Bądź konkretna

My, dziewczyny, nie znosimy, gdy faceci rzucają nam znane wszem i wobec teksty na podryw, więc upewnij się, że facet, który Ci się podoba, poczuje, że jest wyjątkowy i że istnieje konkretny powód, dla którego się do niego odzywasz. Komplementy to naprawdę łatwy sposób na rozpoczęcie rozmowy – w końcu który mężczyzna nie lubi połechtać swojego ego? Powiedz coś o jego wyczuciu stylu, zdjęciach profilowych, ruchach tanecznych, które pokazał zeszłej nocy – to może być naprawdę cokolwiek! Poprzestań jednak na tym, jeśli nie połknie przynęty – jego strata. 

⬇️ SPRAWDŹ PORTAL NR 1 W NASZYM ZESTAWIENIU ⬇️

Jeśli nie jesteś osobą, która lubi komplementować nieznajomych, spróbuj napisać coś żartobliwego. Nie spinaj się, w najgorszym wypadku będziesz tą zabawną dziewczyną, która go rozśmieszyła. Niezależnie od tego, czy uwielbiasz głupie żarty, czy jesteś raczej dziewczyną, u której poczucie humoru nie jest na pierwszym miejscu, filuterny tekst na przywitanie, który wywoła uśmiech na twarzy odbiorcy, zawsze się sprawdzi. 

Interesuj się drugą osobą i pytaj

Poproś go, aby polecił Ci film, który powinnaś obejrzeć, zapytaj go o fajny bar w okolicy lub niech opowie Ci o książce, którą właśnie czyta… Możesz wybrać cokolwiek, pytania zachęcają do odpowiedzi i bez względu na to, jak prozaiczne może być Twoje zapytanie, da Ci szansę na rozmowę. 

Jeśli jednak naprawdę chcesz zmusić go do szczerych wyznań, pamiętaj, żeby nie naciskać zbyt wcześnie, aby wyjawił swoje poglądy polityczne i życiowe cele. Zamiast tego poproś go o radę w jakiejś prostej sprawie. To pochlebiające, że cenisz jego opinię, więc pozwól mu dzielić się jego zainteresowaniami i przekazywać swoją mądrość!

Pamiętaj – przynajmniej wiesz, że też kogoś szuka

„Kilka miesięcy temu postanowiłam zanurzyć się w świecie randek internetowych i pobrałam aplikację na mój telefon. Nigdy nie byłam osobą, która podejdzie na imprezie do faceta, który jej się podoba (no chyba że jestem już po kilku głębszych), ale odkąd zaczęłam eksperymentować z aplikacją, znacznie łatwiej było mi pokazać, że jestem kimś zainteresowana i zacząć z nim rozmowę – w końcu przynajmniej wiem, że oboje jesteśmy otwarci na poznawanie nowych ludzi, więc nie mamy nic do stracenia!

Spotykam się teraz z facetem, który ma na imię Tomek, a wszystko zaczęło się, gdy wysłałam mu wiadomość, pytając o jego miłość do klubu piłkarskiego. Po około tygodniu rozmów na czacie okazało się, że mamy ze sobą o wiele więcej wspólnego niż moje udawane zainteresowanie piłką nożną.

Oboje pochodzimy ze wschodniej części Polski, łączy nas miłość do zespołów metalowych i dobrej kawy, co również wyjaśnia, dlaczego nasze drogi się skrzyżowały – poznałam go w kawiarni niedaleko mojego mieszkania. Byliśmy już na kilku randkach i po prostu cieszymy się z tego, że możemy się lepiej poznać. Szczerze mówiąc, nie wiem, co mnie powstrzymywało przed wykonaniem pierwszego ruchu!”

– Asia, 24 lata, specjalistka ds. marketingu 

Znajdź wspólną płaszczyznę 

Zawsze coś się znajdzie. Ludzie często mają problem z wymyśleniem czegoś, co mogliby mieć wspólnego z kimś, kto się im podoba, ale jeśli jesteście w tym samym miejscu, w tej samej aplikacji lub nawet jeździcie tą samą drogą do pracy, to już coś was łączy, więc wykorzystaj to na swoją korzyść.

Jeśli spotkaliście się w pobliżu ulubionej restauracji lub widzisz, że był na festiwalu, który uwielbiasz, zacznij o tym pisać. Jeśli pasujecie do siebie według aplikacji randkowej, dlaczego nie pożartować z samej platformy? Albo pomarudzić, że znowu w porannym pośpiechu nie zdążyłaś wypić kawy?

Wrzuć na luz

„Od kilku miesięcy korzystam z aplikacji randkowych. Niedawno poznałam ciekawego faceta o imieniu Julian. Zwykle nie mam w sobie wystarczająco odwagi, żeby podejść do faceta w barze lub klubie, ale odezwanie się przez telefon komórkowy nie wydawało mi się tak bezpośrednie. Zaczęłam od najzwyklejszego „Cześć!” i na szczęście od razu znalazłam coś, co nas łączyło – „Zauważyłam, że w opisie Twojego profilu jest napisane, że jesteś szefem kuchni! Wiem, że to niezły hardcore, długo byłam kelnerką. Jak Ci minął weekend?” – napisałam.

Łatwo zdenerwować się i stracić pewność siebie w realu, gdy gość, do którego zagadasz, nie wykazuje chęci do rozmowy albo od razu Ci powie, że jest zajęty, ale zachowanie lekkości i podtrzymanie rozmowy jest niezwykle łatwe w aplikacji randkowej i nie musisz się zmagać z niezręczną ciszą!

Odkąd zalogowałam się do aplikacji, mam zdecydowanie więcej pewności siebie w kontaktach z chłopakami. Byłam z Julkiem już na kilku randkach i choć nie mam pewności, że coś z tego będzie, to przynajmniej mam nowego świetnego znajomego w mieście, który może mi jeszcze ugotować pyszny obiad!”

–  Ela, 23 lata, studentka

Pokaż mu, że cieszysz się swoim życiem i facet nie jest Ci desperacko potrzebny do szczęścia 

Niezależnie od tego, czy wierzysz w atrakcyjność grania trudnej do zdobycia, mężczyzn pociągają dziewczyny, które są przebojowe i wiedzą, jak się dobrze bawić – więc podziel się ekscytującymi planami na weekend lub opowiedz, gdzie planujesz jechać na wakacje. 

Na pewno nie będziesz wyglądać na zdesperowaną, jeśli będzie jasne, że świetnie się bawisz, niezależnie od tego, czy facet jest Tobą zainteresowany, więc wyluzuj i baw się dobrze, a Twoje szanse wzrosną! Imprezuj ze swoimi przyjaciółkami, chodź na lekcje tańca lub skorzystaj z nowych możliwości w pracy – nikt nie będzie mógł Ci się oprzeć. 

Daj mu szansę na odezwanie się

Jeśli po prostu nie możesz zebrać się na odwagę, żeby wykonać pierwszy ruch, upewnij się, że przynajmniej dasz mu szansę, by zrobił to za Ciebie. Jeśli jesteś online, zaczep go, daj mu znać, że jesteś zainteresowana. A jeśli jesteś offline, nie chodź wszędzie w grupie – trudniej jest do Ciebie podejść, gdy jesteś otoczona przez armię dziewcząt, a jest jeszcze gorzej, gdy wśród Twoich znajomych są faceci. W końcu nikt nie chce skończyć nocy z podbitym okiem!