Jak zacząć rozmowę przez Internet? Mamy kilka pomysłów!

Napisanie do kogoś prywatnej wiadomości na portalu randkowym jest bez wątpienia przerażającym zadaniem. A jeśli w ogóle nie znasz osoby, do której chcesz napisać lub trochę się znacie, ale nigdy wcześniej nie pisaliście ze sobą, może to być jeszcze bardziej zniechęcające. Jak zacząć rozmowę? Czy pomyśli, że jesteś dziwna? (Odpowiedź brzmi: prawdopodobnie nie).

Nawiązywanie rozmowy na portalach randkowych to bardzo łatwy i powszechny sposób na poznawanie ludzi. Ponadto, ponieważ wielu z nas siedzi teraz w domu i jest zmuszonych do randkowania jedynie online, randkowanie przez czaty jest jeszcze bardziej popularne, a coraz więcej osób próbuje randek wideo i wymyśla coraz bardziej kreatywne sposoby na romantyczność. Nie pozwól więc, by powstrzymała cię pandemia lub strach przed odrzuceniem. Jeśli od wieków chciałaś do kogoś napisać prywatną wiadomość, ale nie wiedziałaś jak tozrobić, przedstawiamy kilka pomocnych rad.

Pamiętaj tylko, że jeśli ktoś nie odpowie na Twoją wiadomość, nie próbuj pisać do skutku. Niestety, ktoś może nie być po prostu w tym momencie zainteresowany.

Jak zacząć rozmowę przez Internet?

Niektóre aplikacje randkowe proszą Cię o udzielenie odpowiedzi na pytania w Twoim profilu (zaczynając od podania rzeczy, bez których nie możesz żyć, kończąc na wymienieniu trzech celebrytów, których zaprosiłabyś na obiad), więc najprostszym sposobem na rozpoczęcie rozmowy będzie pytanie dotyczące którejś z tych odpowiedzi. W ten sposób łatwiej będzie Ci poznać zamiłowania danej osoby. Śmiało – przejrzyj jej profil i napisz do niej!

Zadawaj ciekawe pytania – dzięki temu zwrócisz jej uwagę

Jeśli nie korzystasz z aplikacji randkowej, możesz napisać do kogoś wiadomość prywatną w zwykłych mediach społecznościowych. Wtedy najlepszymi pierwszymi słowami do wysłania będzie komentarz lub pytanie na temat czegoś konkretnego w profilu osoby, do której piszesz.

Na przykład, jeśli koleś napisał coś na Twitterze o konkretnym programie telewizyjnym, zadaj mu pytanie na jego temat. A jeśli opublikował zdjęcie zespołu, na którego koncercie był w ostatni weekend, zapytaj o ulubioną płytę. Komentowanie jego profilu pokazuje, że coś Cię zainteresowało, a zadawanie pytań motywuje do odpowiedzi.

To może działać nawet w przypadku GIF-ów i memów. Jeśli jednak piszesz pierwszą wiadomość, wybierz temat, który jest dla niego interesujący, wtedy zdecydowanie łatwiej będzie mu odpisać.

Jeśli chcesz zagadać, nie pisz do niej tylko “hej”

Zdecydowanie unikaj samego „hej” w pierwszej wiadomości. (Wiemy, że lenistwo jest niesamowicie kuszące). Jest to prawie równoznaczne z brakiem zaangażowania z Twojej strony i istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostanie całkowicie zignorowane. Zastanowienie się, co napisać, może wiele zdziałać.

Jak być pewnym siebie podczas pisania pierwszej wiadomości

Pierwsza myśl o napisaniu do prawie nieznajomego może być przerażająca, a strach przed odrzuceniem może powstrzymywać Cię przed podjęciem tego wyzwania. Jednak dopóki nie spróbujesz, nigdy się nie dowiesz. Uwierz mi, nie chcesz żałować, że czegoś nie zrobiłaś. Poza tym ten chłopak może okazać się miłością Twojego życia.

Wysłanie pierwszej wiadomości może w rzeczywistości sprawić, że poczujesz, że masz nad wszystkim kontrolę. I najprawdopodobniej temu gościowi będzie schlebiało to, że wykonałaś pierwszy ruch. Pamiętaj, aby zachować czujność i otwartość oraz oczekiwać raczej tego, co najlepsze, zamiast tego, co najgorsze.

Jak podtrzymać rozmowę z dziewczyną?

Kiedy już wykonałaś ten najtrudniejszy krok i zaczęliście rozmawiać, musisz teraz pomyśleć o tym, jak kontynuować tę rozmowę, zwłaszcza jeśli nie zamierzasz przez jakiś czas spotykać się z nim osobiście. Najlepszym sposobem na podtrzymywanie rozmowy jest zadawanie pytań. Możesz skomentować coś, co opublikował, podzielić się chwilami ze swojego dnia lub wysłać mu ten zabawny mem, który widziałaś. Dodatkowo, jeśli odkryjesz, że macie wspólne zainteresowania, będziecie mieli więcej do omówienia.

Pamiętaj, że jeśli po prostu odpiszesz „haha” lub odpowiesz krótkim zdaniem, ogranicza to możliwości Twojego rozmówcy.

Jak poprosić go o numer

Jeśli napisałaś do kogoś na Instagramie, Twitterze lub Facebooku, prawdopodobnie w końcu będziesz chciała zapytać go o numer, niezależnie od tego, czy planujecie spotkać się w realu (pomiędzy kolejnymi falami pandemii), czy po prostu chcesz z nim pogadać przez telefon.

Najlepszym momentem, aby zapytać o czyjś numer, będzie wtedy, gdy zauważysz, że wykazuje zainteresowanie, sam do Ciebie pisze i zadaje pytania. Nie bój się pierwsza dać mu swój numer. Są duże szanse, że druga osoba jest tak samo zdenerwowana jak ty.

Możesz też poprosić o jego numer, żartując z tego. Na przykład możesz napisać: „Jeśli podasz mi swój numer, obiecuję, że będę codziennie wysyłać Ci zdjęcia słodkich piesków”.

Prawda jest jednak taka, że jeśli jest to ktoś, kto jest naprawdę Tobą zainteresowany, to nie ma znaczenia, w jaki sposób zaczniesz temat numeru telefonu – będzie się po prostu cieszyć, że to zrobiłaś!