Jak uprawiać więcej seksu? Przewodnik dla początkujących

Niezależnie od tego, czy przechodzić kryzys w życiu, masz urodziny, czy przeglądasz swoje postanowienia noworoczne, wszystkie te postanowienia mają jedną wspólną cechę – czy postanawiamy częściej pojawiać się na siłowni, przestać jeść fast-foody, czy też nie pić alkoholu przez najbliższe parę miesięcy – wszystkie one mają za zadanie poprawę zdrowia. Często jednak pomijany jest jeden ważny akcent dobrego samopoczucia – Twoje zdrowie seksualne.

Seks jest istotną częścią dobrego samopoczucia. Uprawianie go ma wiele korzyści zdrowotnych, od łagodzenia stresu i zmniejszania skurczów miesiączkowych, aż po wzmacnianie układu odpornościowego. Można by powiedzieć, że seks to zdrowie! No i dodatkowo – jest to superowa forma aktywności fizycznej!

Jeśli chcesz, żeby przez resztę roku byłoby go tyle, co nigdy – nie jesteś sam, a my Ci w tym pomożemy. Jeśli nie masz partnera seksualnego – nie rozpaczaj. Masturbacja ma wiele tych samym zalet, co seks.

Pamiętaj, że uprawianie sexu nie ogranicza się tylko i wyłącznie jedną formą stosunku seksualnego. Aktem seksualnym może być zarówno masturbacja czy też seks oralny.

Rozmawiaj o tym – seks działa niekiedy jak najlepsza terapia

Jeśli masz regularnego partnera seksualnego – bez względu na to, czy jest to małżonek, partner, czy też kumpel (czy kumpela) od wieczornych schadzek – nadszedł czas na szczerą rozmowę i poinformowanie go o tym, że chcesz zmienić swoje życie seksualne. Zainicjuj taką rozmowę przy lampce wina, gdy będziecie ubrani i spokojni.

Może to być rozmowa o tym, jak regularne uprawianie seksu może mieć pozytywny wpływ na Wasz związek, albo też o tym, jakiego rodzaju pieszczot brakuje Ci najbardziej. Jakiekolwiek rozmowy o seksie zaliczamy do pozytywnym praktyk seksualnych i zawsze będą one mieć pozytywny wpływ na Twoje życie i samopoczucie.

Zaplanuj seks

Sposób na to, żeby nie zapominać o seksie? Umieść go w swoim kalendarzu. Jeśli obydwoje z partnerem jesteście mocno zapracowani – przeznaczcie godzinę, czy dwie do tydzień, co dwa, czy co miesiąc na to, ażeby pozwolić sobie się powygłupiać. Może zabrzmi to głupio, jednak jest to dobry sposób na utrzymanie seksu w życiu.

Obawiasz się, że nie znajdziecie wolnej chwili? Bądźcie kreatywni. Sexting w czasie pracy to świetny element gry wstępnej. Dzięki temu nie odrywając się za bardzo od obowiązków będziecie mogli się napalić i podniecić, a gdy spotkacie się w domu po pracy – rzucicie się na siebie jak nigdy.

Nie masz czasu na parogodzinną sesję seksualną? Uprawianie seksu oralnego (na przykład w aucie) to świetny sposób na włączenie seksu oralnego w dni, kiedy nie mamy za dużo wolnego czasu.

Pamiętaj, że uprawiając seks oralny (nazywany inaczej miłością francuską) możesz w stu procentach skupić się na swoim partnerze i jego doznaniach – stymulacja penisa ustami i osiągnięcie w ten sposób orgazmu może Was zbliżyć i sprawić, że będziecie mieli ochotę częściej zaglądać do sypialni (albo auta 😉).

Nie masz stałego partnera? W takim razie pora znaleźć go na jednej z recenzowanych przez nas stron 😉 Jeśli jednak wolisz się znajdź czas na masturbację i zrób z niej coś w rodzaju rytuału. Pamiętaj, że masturbacja jest formą aktywności seksualnej i jest to dobry sposób na odstresowanie się i zrelaksowanie się.

Odkryj responsywne pragnienie – ta metoda pozytywnie wpływa na doznania

Jeśli głównym powodem, dla którego nie uprawiasz seksu, jest to, że po prostu nie czujesz się w nastroju na jego uprawianie, spróbuj odkryć responsywne pragnienie. Eksperci rozróżniają “spontaniczne pragnienie”, czyli takie, gdzie seksu pragniesz nieoczekiwanie, jak też “responsywne pragnienie”, czyli pragnienie będące odpowiedzią na coś, na przykład na spotkanie się z partnerem lub czytanie erotyki.

Według badań aż 55% populacji jest bardziej podatna na “responsywne pragnienie” niż to spontaniczne. Jeśli pomyśl uprawiania seksu nie podnieca Cię za bardzo, spróbuj całować się, przytulać z partnerem lub też obejrzeć seksowny film i zwróć uwagę na to, jak na Ciebie działa. 

Używaj lubrykantu

Jeśli nie jesteś regularnym użytkownikiem lubrykantu, pora się nim stać. Lubrykant ma wiele korzyści – zmniejsza ból i podrażnienia podczas każdego rodzaju seksu, jak też pomaga zminimalizować ryzyko pęknięcia prezerwatywy. Jako że lubrykant minimalizuje ryzyko otarć – oznacza to, iż wcześniej będziesz gotowy na następną rundkę gorących zabaw. 

Ustaw cel i stwórz listę

Czy Twój seks zazwyczaj wygląda tak samo? Czy być może lubisz eksperymentować i próbować nowych rzeczy? Zastanów się, jak chcesz zmienić swoje życie seksualne.

Spróbuj stworzyć listę rzeczy do zrobienia w ciągu najbliższych miesięcy. Być może jest to rimming, który polega na stymulacji odbytu partnera językiem? A może lizanie stóp? Albo inny fetysz?

“Dobry” sex to zdrowie! Pamiętaj o tym

Pamiętaj, iż seksem jest wiele czynności. Jest to seks oralny, analny, palcówka, pozycja 69, lodzik, miłość francuska, a nawet masturbacja. My, miłośnicy seksu nie możemy sobie pozwolić na to, ażeby wąsko patrzeć na tego typu kwestie, nieprawdaż?