Jak stworzyć świetny profil randkowy?

Ja poznałam swojego partnera w 2008 roku, na długo przed tym, jak aplikacje takie jak Tinder/Bumble/Sympatia powstały.

Poza przeglądaniem kilku aplikacji z ciekawości, mam bardzo niewielkie doświadczenie, jeśli chodzi o randkowanie online, ale znam niezliczone pary, które poznały się w internecie, choćby naszą dyrektor marketingu Kasię i jej chłopaka Alberta.

Poprosiłam ją, aby podzieliła się z wami wskazówkami dotyczącymi tworzenia profilu randkowe. Miłej zabawy! Emilia

Nie traktuj tego zbyt poważnie – strony randkowe są przecież zabawą

Znalezienie przyszłego męża/żony/partnera to z pewnością poważna sprawa, ale randkowanie online nie powinno takie być.

Randki online są okropne tylko wtedy, gdy traktujesz je zbyt poważnie (przez lata wielokrotnie nie korzystałam z tej reguły, więc zdecydowanie wiem, jak to jest być zestresowaną/smutną/wypaloną!).

Będę szczera: Albi nie chciał się ze mną spotkać, ponieważ jestem ambitną kobietą, która szuka partnera, z którym mogłaby mieć dzieci i psa (choć to są powody, dla których teraz mnie kocha!); chciał się ze mną spotkać, bo lubię uczyć (on też), lubię rywalizację, kocham piłkę nożną i mam podobne do niego poczucie humoru – czyli wszystko co przeglądając mój opis na portal randkowy był w stanie z niego wyczytać.

To są rzeczy, o których pisałam na moim profilu (np. „zniszczę cię w sudoku”, „Jestem Ravenclaw” i „Na przyjęciu znajdziesz mnie w kuchni z winem i Brie”). Zachowałam poważniejsze rzeczy na nasze pierwsze randki, kiedy spotkaliśmy się osobiście.

BAW się tym. Randki są ekscytujące, a jeśli robisz to z zamiarem znalezienia osoby na zawsze, pamiętaj, że każda pierwsza randka może być ostatnią. JAK BARDZO TO JEST EKSCYTUJĄCE?!

TRZYMAJ DYSTANS. Wiemy, jak ważna jest Twoja kariera i że nie szukasz kogoś na noc, ale te informacje nie mówią komuś prawie nic o Twojej osobowości. Zachowaj naprawdę ważne rzeczy na (trochę) później.

NIE WYJAŚNIAJ, dlaczego randkujesz online i po co Ci portale randkowe. Może nie było tak kilka lat temu, ale randki online są teraz całkowicie „normalne” i nawet opisałabym je jako niewiarygodnie skuteczne.

Więcej małżeństw w 2017 r. dotyczyło osób, które poznały się online (19%) niż tych, którzy poznali się przez znajomych (17%) lub na studiach (15%)! Nie „wyjaśniaj”, że umawiasz się na randki online, ponieważ jesteś zajęta pracą lub nieśmiała. Randki online mogą działać dla każdego.

Wiedz kim jesteś i trzymaj się tego

Kilka lat temu przeczytałam artykuł, w którym wymieniono „najlepsze” przymiotniki, których kobiety powinny używać, aby opisać się na profilu randkowym, zgodnie z danymi statystycznymi.

Chociaż wiele z nich miało dla mnie sens (ambitna, rozważna, pracowita), wielu z nich naprawdę nie (spontaniczna, słodka, towarzyska). Myślę, że bardzo kuszące jest opisanie siebie na podstawie tego, czego szukają ludzie – „spontaniczność” i „obsesja na punkcie podróży” to dwa z najczęstszych opisów, które widziałam wielokrotnie podczas moich wieloletnich randek online.

Poszłam w innym kierunku z moim profilem na wybierając darmowy portal randkowy na którym założyłam profil napisałam w opisie: „Powinieneś skontaktować się ze mną, jeśli te emotikony rezonują z tobą”, a następnie mnóstwo emotikonów, które mnie opisują (śmiejący się kot, piłka, kciuki do góry, pączek, ogromny uśmiech, kawa, pizza, stos książek). Wśród wszystkich emotikonów, które wymieniłam, Albi zauważył piłkę nożną i od razu go zaintrygowało, ponieważ dorastając, grał w piłkę.

Nasza trzecia i czwarta randka dotyczyła tego sportu i myślę, że oboje zgadzamy się, że to właśnie te randki potwierdziły ten nasz “match”.

Patrząc na to z innej strony, dołączyłam również emoji kalendarza, aby subtelnie zakomunikować, że w rzeczywistości nie jestem osobą bardzo spontaniczną.

Raczej lubię używać kalendarza i (zwykle) trzymać się planów, a ponadto jestem bardzo dobra w logistyce i utrzymywaniu porządku. Pamiętam bardzo atrakcyjną osobę, która kiedyś komentowała, pytając, co oznacza emoji kalendarza, i powiedziałam mu, że jestem „jedną z tych typów planistek, które zawsze są na czas”.

Poczułam się trochę zraniona, kiedy nigdy więcej o nim nie słyszałam, ale potem zdałam sobie sprawę – to jest coś, czego i tak by się dowiedział w prawdziwym świecie i najwyraźniej nie jest tym zainteresowany! Szczere mówienie o tym, kim jestem, było kluczem do znalezienia odpowiedniego partnera jeśli chcemy poznawać nowe osoby i próbować zbudować z nimi trwałe relacje.

Nie musisz się reklamować, że jesteś duszą towarzystwa, a na imprezach możesz być boleśnie nieśmiała, ale uważaj, aby nie opisywać siebie w sposób, który nie jest trafny, tylko dlatego, że uważasz, że to, co ludzie chcą usłyszeć, jest bardzo ważne!

POPROŚ swoich przyjaciół o pomoc. Co najbardziej kochają w Tobie Twoi znajomi? Jak by cię opisali?

UŻYWAJ humoru, jeśli ma to dla ciebie sens. Masz tak krótki czas, by zwrócić czyjąś uwagę, a powiedzenie czegoś zabawnego lub zapadającego w pamięć może pomóc Ci wyróżnić się przed właściwą osobą.

NIE opisuj siebie za pomocą „modnych słów”, które nie do końca Ciebie oddają. Jeśli nie masz pewności, pomiń to. Te słowa to m.in.: spontaniczna, zabawna, namiętna, aktywna, słodka, zabawna, towarzyska itp. Trzymaj się tylko tych, które opisują Cię BARDZO dokładnie, bez cienia wątpliwości.

Wykonaj pierwszy krok

Kiedy powiedziałam mu, że piszę ten artykuł, Albert powiedział, że jedną jedyną rzeczą, którą zrobiłam, dzięki której naprawdę się wyróżniłam, było wysłanie wiadomości.

Na Be2 (w przeciwieństwie do innych aplikacji) nie wystarczy przesunąć palcem w prawo lub w lewo. Zamiast tego musisz „polubić” coś w profilu osoby, czyli zdjęcie lub odpowiedź na jedno z trzech pytań. Kiedy coś Ci się „podoba”, masz również możliwość wysłania komentarza.

Wiele kobiet nie wysyła komentarzy i woli czekać, aż mężczyźni wykonają pierwszy krok. Oprócz „polubienia” wysłałam Albiemu komentarz do zabawnego zdjęcia, na którym jest on pośrodku dwóch par z pustą przestrzenią obok niego (teraz pieszczotliwie określane jako „TO ZDJĘCIE”).

Powiedziałam coś w rodzaju: „Lol, kompletny rel dla mnie, jestem jak 17. koło u wozu w grupie moich przyjaciół”. Niemal natychmiast mi odpisał, a reszta to już historia.

WYŚLIJ wiadomość jako pierwsza! Panie, jeśli jesteście zainteresowane, dajcie mu znać. Zaczęłam rozmowę z może 5% mężczyzn, których “polubiłam” w apce, ale Albert był jednym z nich.

Moja dobra przyjaciółka Magda, która właśnie wyszła za mąż za kogoś, kogo poznała na OkCupid, również najpierw wysłała wiadomość do swojego męża. Jeśli spojrzysz na czyjś profil i myślisz, że byłoby szkoda, gdyby nigdy nie wysłał Ci wiadomości, nie czekaj! Zrób to sama!

NIE pisz po prostu „hej”. Nie musisz pisać poematu miłosnego, ale zawsze docenia się coś bardziej interesującego niż „hej”, nie wspominając o tym, że zapada to bardziej w pamięć.

NIE czuj się źle ani nie bój się spróbować ponownie, jeśli nie otrzymasz odpowiedzi. Nie masz absolutnie żadnego pojęcia, co dzieje się w prawdziwym życiu człowieka.

Wiele osób usuwa swoje aplikacje dopiero kilka tygodni lub miesięcy po nawiązaniu nowego związku, więc ich konto jest po prostu „uśpione”, ale nie wiesz tego! A jeśli ktoś po prostu nie jest zainteresowany spotkaniem z Tobą , to też w porządku!

Na świecie jest siedem miliardów ludzi i nie będziesz pasować do większości z nich. Zaakceptuj to! Jesteś wyjątkowa i powinnaś chcieć przebywać z kimś, kto myśli, że jesteś interesująca, wyjątkowa i niesamowita. Nie trać czasu na martwienie się o ludzi, którzy po prostu nie są dla Ciebie odpowiedni.

Co zadziałało podczas randkowania online? Podziel się z nami twoją historią w komentarzu poniżej!