Idealny profil randkowy – jakich błędów nie popełniać?

Ok, wybrałeś już odpowiedni serwis randkowy, założyłeś profil, ale Twoja skrzynka odbiorcza wciąż świeci pustkami? Być może Twój opis na profil randkowy nie robi wrażenia? Albo nie wrzuciłeś żadnego zdjęcia? Albo nie wiesz, co napisać w pierwszej wiadomości, żeby kobieta, która wpadła Ci w oko już teraz chciałaby umówić się z Tobą na randkę?

Bez względu na to, czy jesteś nowicjuszem, czy ekspertem w dziedzinie randek online, warto jest sprawdzić najczęściej popełniane przez mężczyzn błędy, przez które poszukiwanie miłości nie idzie im tak łatwo, jak by chcieli.

Zawsze potrafię rozpoznać, kiedy faceci nie zadają sobie trudu, by nauczyć się, czego nie pisać. Ich profile są pełne błędów nowicjuszy:

  • Używają wielu ogólnych opisów, takich jak „aktywny” czy „kochający zabawę”, ale nie mówią co tak naprawdę jest dla nich „zabawą”, więc nie mogę stwierdzić, czy mamy coś wspólnego.
  • Inni faceci natomiast zdradzają zbyt dużo o sobie, już w początkowej fazie znajomości. Jest to dla niech rozwiązanie na złamane serce.
  • Najgorsi są faceci, którzy mówią wszystkim dziewczynom, żeby trzymały się z dala… chyba że „mamy długie, blond włosy, zdrowe ciało i wiemy, jak traktować mężczyznę”. Ohyda.  

Przebrnięcie przez te profile jest irytujące i męczące

Możliwe, że są to przyzwoici faceci – ale ich profile tylko reklamują wady. To nie dla mnie. Umawiając się na randki online mam ochotę poznawać fajnych gości, z którymi będzie mi się dobrze pisało, być może umówimy się na cholernie seksowną randkę, a może nawet nawiążemy trwałe relacje.

W tej grze nie masz trzech żyć. Jak tylko dziewczyna zobaczy poważną czerwoną flagę na profilu faceta, wychodzi. Nie ma znaczenia, czy jego zdjęcia są urocze, czy jego pierwsza wiadomość była przyzwoita, czy nawet reszta profilu jest w porządku. Ta czerwona flaga zrujnuje wszystko, co zrobił dobrze.

Oto NAJWIĘKSZE błędy, jakie możesz popełnić:

Nie pisz ogólnikami, które nic nie wnoszą do jakości rozmowy

„Jestem świetnym mężczyzną do poznania – całkowicie inny od tych, których już poznałaś. Zabawny, inteligentny, kochający rozśmieszać ludzi, dowcipny i jedyny w swoim rodzaju. Wiem, jak rozpocząć rozmowę i już w pierwszej wiadomości zawojuje twe serce. Jestem często dowcipny, ale w zabawny sposób. Kocham i dbam o moją rodzinę i przyjaciół, którzy są zabawni, uczciwi, lojalni i niezwykle ważni dla mnie. Uwielbiam dobre rozmowy i wyłapywanie szczegółów. Mam silną osobowość. Kocham siebie za to, kim jestem i znam swoją wartość.”

Na pierwszy rzut oka, wydaje się dobrym facetem. Czytając jego opis na portalu randkowym widzę, że jest „zabawny”, „inteligentny”, „troskliwy” i ceni sobie dobrą konwersację. Przynajmniej tak siebie przedstawia.

Są dwa poważne problemy z takim opisem siebie:

1) Nie mówi mi, dlaczego jest inny niż inni faceci.

2) Nie mówi mi, co nas łączy.

Miliony innych facetów mówią też: „Kocham zabawę” i „moja rodzina i przyjaciele znaczą dla mnie wszystko”. Ich profile razem się rozmywają. Ten facet mówi, że jest „zupełnie inny”, ale nie pokazuje mi, w jaki sposób się różni.

Jak ma być poprawnie?

Najlepszym sposobem na wyróżnienie się jest podanie konkretnych informacji o swojej osobowości i zainteresowaniach. W ten sposób, kiedy wyślesz dziewczynie wiadomość, będzie ona mogła spojrzeć na Twój profil, łatwo znaleźć wspólny grunt i mieć powód, aby wysłać Ci wiadomość zwrotną.

Gdy czytam profil faceta i widzę, że robi własne sushi, jestem podekscytowana. Chcę z nim o tym porozmawiać, bo ja też się tym zajmuję.

Kluczem do pokazania, jak bardzo jesteś inny, jest zagłębienie się w swój własny opis.

Możesz zacząć od ogólnych słów, które Cię opisują – jak to, że jesteś „zabawny”, „dobry facet” i „aktywny”. Ale potem pomyśl o głębszym znaczeniu.

Zadaj sobie pytanie, co/dlaczego/jak? Co robisz, że coś czyni Cię „dobrym facetem”? Może zgłosisz się na ochotnika do lokalnej spiżarni z jedzeniem. Dlaczego to robisz?

Nie bądź dupkiem

Niektórzy faceci używają swoich internetowych profili randkowych jako listę wymagań dla swoich przyszłych przyjaciółek.

„Własne podsumowanie

Możesz przeczytać o mnie w następnej sekcji, ale tutaj opowiem Ci, czego chcę. Długie ciemne włosy, wysportowane ciało, piękne oczy, gładka cera i cudowna osobowość. Tak, jestem wybredny, ale stać mnie na to. I tak jestem „dupkiem”, jeśli mnie nie znasz. Mogę sobie na to pozwolić.”

Powodzenia, kolego. Jeśli masz swój „typ”, to w porządku. Wielu z nas ma. Idź i poszukaj jej. Ale profil mądrego faceta nie zniechęca dziewczyn do kontaktowania się z nim.  

Ta lista płytkich, okropnych żądań jest dla mnie ogromnym przełomem. Zniechęca też dziewczyny, które pasują do profilu. Zakładam, że jest wojowniczym dupkiem. Jeśli jest taki konkretny w tym, jak wygląda, zgaduję, że będzie miał też dużo do powiedzenia o tym, co jem, jak się ubieram i kim są moi przyjaciele.

Skup się na cechach osobowości i wspólnych zainteresowaniach, które są dla Ciebie najważniejsze.

Na przykład: kiedy facet mówi „żadnych grubasów, lol”, mogę się domyślić głębszego znaczenia tego stwierdzenia (co/dlaczego/jak? ) jest to, że szuka „dziewczyny, która ceni aktywny, zdrowy styl życia”.

Jeśli tak jest w Twoim przypadku, pozwól, aby Twój własny opis trafił w punkt. Kiedy Twój profil wspomina również o weekendowych trasach i celu, aby przygotowywać pyszne chude białka i kolacje wegetariańskie przez cztery noce w tygodniu, zainteresujesz dziewczynę z podobnym umysłem… i ciele.

Nie ignoruj pisowni i gramatyki

Niektórzy faceci wydają się tak odciążeni, że kończą pisanie swoich profili, że zapominają sprawdzić, czy nie ma błędów, zanim je opublikują. To jest ogromny błąd.  Profil z mnóstwem błędów ortograficznych i gramatycznych sprawia, że facet wydaje się nieostrożny, leniwy i głupi… Nie cechy, których szukamy w chłopaku. Jednakże jest całkowicie w porządku, jeśli pisownia i gramatyka nie są dla Ciebie mocną stroną.

Okazjonalne błędy ortograficzne lub literówki są łatwe do przeoczenia. Wiele błędów szkodzi pierwszemu wrażeniu. Nic nie zabija szybciej mojej ciekawości niż profil wypełniony błędami i szaloną interpunkcją. Gdy widzę błędy, ciężko jest mi się skupić na tym, co facet chce przekazać.

Większość błędów jest łatwych do popełnienia, ale można je równie łatwo naprawić.  Przed zatwierdzeniem swojego profilu (lub wysłaniem wiadomości), poświęć minutę na ponowne przeczytanie tego, co napisałeś. Zwróć uwagę na często spotykane błędy gramatyczne. Popraw błędy w pisowni (podkreślone na czerwono) klikając prawym przyciskiem myszy na słowo i wybierając odpowiednią pisownię lub klikając w Google.  Kiedy zrobisz szybką korektę, jedyną rzeczą, którą będę zauważać to Twoja niesamowita osobowość.