iDates – recenzja portalu randkowego, wady i zalety

W odpowiedzi na niesamowity postęp technologiczny, który doprowadził do częściowego przeniesienia relacji międzyludzkich do sieci i serwisów społecznościowych, powstaje coraz więcej portali randkowych. Dlaczego? Bo to właśnie na portalach randkowych jesteśmy w stanie poznać ciekawe osoby, które szukają tego, co my.

Portal randkowy iDates należy do tej grupy i, tak jak pozostałe tego typu platformy, każdego dnia zrzesza coraz większą liczbę osób, które szukają kontaktu i bliskości z drugim człowiekiem poza ekranem swojego smartfona. Poczucie samotności pomimo setek „znajomych” czy „followersów” popycha nas do aktywnego szukania osób, które chętnie się z nami spotkają i zaspokoją naszą potrzebę fizycznej bliskości.

W obecnych czasach żyjemy niesłychanie szybko, doświadczamy niespotkanych wcześniej problemów społecznych i psychologicznych, czego jedną z konsekwencji jest coraz częstsze korzystanie z portali randkowych. To właśnie strony randkowe są najchętniej wybieranym sposobem na poznawanie nowych osób – portale randkowe pozwalają nam szybko poznać nowe osoby bez potrzeby wychodzenia z domu.

Dotyczy to osób w każdym wieku. I choć każdy może znaleźć dla siebie niszowy portal, skierowany dla konkretnej grupy ludzi – ze względu na wiek, zainteresowania czy wykształcenie, to ogólnie serwisy randkowe można podzielić na dwie grupy. Pierwszą grupą, znaną od zarania dziejów, są platformy, których założeniem jest znalezienie prawdziwej miłości i utworzenie trwałego, poważnego, monogamicznego związku.

Do grupy drugiej (relatywnie młodszej) należą portale, które oferują niezobowiązujące relacje, flirt, seks randki, przelotne znajomości nie obarczone zobowiązaniami. Właśnie do niej możemy zaliczyć iDates, bo właśnie na stronie iDates poznamy osoby chętne na romans, flirt i spotkania bez zobowiązań. Spróbuj swoich sił w świecie randek online! Możesz podarować sobie niezapomniane chwile z naprawdę ciekawymi osobami.

Podstawowe informacje, czyli jak działa iDates

Portal powstał w 2016 roku, dlatego nie może się jeszcze pochwalić tak ogromną liczbą użytkowników, jak konkurencyjne portale, ale nieustannie się rozwija, oferuje bardzo dobre warunki członkostwa i ma zdecydowanie mniej fałszywych kont od konkurencji. Póki co zarejestrowanych jest około 70 tys. osób, których średnia wieku to 23 lata. Choć portal nie ma górnych ograniczeń wiekowych i można tam spotkać ludzi w średnim wieku, to jednak przeważająca większość to osoby młode, choć profile użytkowników są dość zróżnicowane.

Rejestracja i uzupełnienie profilu zajmuje około 15 minut. Stosunek płci przedstawia się następująco: 43% – mężczyźni, 57% – kobiety. Portal dopuszcza wszelkie preferencje seksualne i statusy związków. Jeśli więc cenisz sobie wolność, brak zobowiązań, ale nie chcesz rezygnować z randek, seksu i bliskości, to portal iDates jest właśnie dla Ciebie.

Tutaj znajdziesz ludzi, którzy mają dokładnie takie samo nastawienie i szukają jedynie dobrej zabawy, przygód i fantazji. Przygody na jedna noc nie są Ci obce? Zarejestruj się za darmo i sprawdź, czy portal iDates spełni Twoje oczekiwania.

Rejestracja i uzupełnienie profilu na portalu iDates

Proces rejestracji w portalu iDates nie przysparza żadnych trudności. Możesz zalogować się używając konta Google lub za pomocą Facebooka. Jeśli jednak wolisz zachować anonimowość i dla bezpieczeństwa nie powiązywać kont, to możesz zarejestrować się tradycyjnie w portalu, wypełniając formularz.

Należy w nim podać swoją płeć oraz płeć osób, z którymi chcesz się spotykać i adres e-mail, na który przysłany zostanie link aktywacyjny. Po kliknięciu w link Twój profil na iDates zostanie utworzony.

Po założeniu konta zostaniesz przekierowany na stronę swojego profilu, który należy odpowiednio uzupełnić. Musisz dodać zdjęcia, pamiętaj jednak, aby były jak najbardziej autentyczne. Owszem, żyjemy w czasach wszechobecnej sztuczności, medycyny estetycznej i filtrów nakładanych na zdjęcia, aby jak najlepiej się prezentować. Pamiętaj jednak, że wrzucasz zdjęcia po to, żeby się z kimś spotkać i, pomimo braku poważnych zamiarów, nie chcesz nikogo rozczarować.

Nie musisz podawać swojego imienia i nazwiska, większość osób w nazwie użytkownika podaje jakiś fantazyjny nick. Ponadto musisz podać swój wiek oraz miasto, w którym aktualnie mieszkasz. Ostatnimi informacjami, które należy podać, aby profil był gotowy, są: status związku, poziom wykształcenia, zawód, wygląd zewnętrzny, posiadanie dzieci oraz stosunek do alkoholu i papierosów.

Możesz oczywiście ponad nieco więcej informacji o sobie po to, ażeby inni mogli zrozumieć to, czego dokładnie szukasz logując się na dany portal – możesz wspomnieć o ilości posiadanych dzieci, tym, co najbardziej lubisz robić albo też czego szukasz. Gdy Twoje konto użytkownika będzie gotowe, możesz rozpocząć rozmowę z którąkolwiek podobającą Ci się osobą na portalu iDates.

Prezentacja funkcji iDates

Z portalu randkowego iDates możesz korzystać zarówno poprzez stronę internetową, jak i w aplikacji mobilnej, która jest dostępna na smartfonach z systemem Android i iOS. Nie musisz wypełniać żadnego testu osobowości, psychologicznego itp. – nie o to w tym chodzi. Obsługa serwisu jest niezwykle intuicyjna.

Na górze strony znajdują się zakładki: „Rozmowy”, „Skrzynka odbiorcza”, „Odwiedzający”, „Polubienia” i „Ulubione”. Z lewej strony możesz ustawić kryteria wyszukiwania, a z prawej znajduje się Twoje zdjęcie profilowe, które możesz kliknąć, aby w każdej chwili edytować swój profil. W górnej części wyświetlają się powiadomienia dotyczące nowych wiadomości, odwiedzin i polubień. Wszystko jest czytelne i naprawdę proste w obsłudze.

Po ustawieniu kryteriów wyświetla się lista potencjalnych kontaktów. Zobaczysz ich zdjęcia, nick, lokalizację i wiek. Ponadto, jeśli dana osoba jest akurat online, to przy jej zdjęciu będzie znajdowała się zielona kropka. Zanim zdecydujesz się na napisanie wiadomości, możesz wysłać danej osobie (klikając w odpowiednie ikonki) polubienie, całusa lub prezent.

Portal randkowy iDates wyróżnia się spośród innych mu podobnych tym, że nie zmusza użytkowników do wykupienia kilkumiesięcznej subskrypcji, a wersja darmowa naprawdę daje możliwość aktywnego użytkowania. Nie zapłacisz za rejestrację, uzupełnienie profilu, dodanie zdjęć, wyszukiwanie osób, dostęp do profili innych użytkowników, możliwość przeglądania ich zdjęć, tworzenie listy ulubionych oraz przesyłanie polubień i całusów. To naprawdę dobra oferta.

Właściwie iDates nie proponuje czegoś takiego jak konto premium czy VIP. Płatną opcją są jedynie monety, które należy wykupić za prawdziwą gotówkę i nimi można płacić w serwisie za wysyłanie wiadomości do innych użytkowników oraz za prezenty. Do wyboru są następujące pakiety: 110 monet za 9,99 zł, 330 monet za 24,99 zł, 750 monet za 49,99 zł, 1490 monet za 99,99 zł i 3850 monet za 249,99 zł. Informacja o posiadanych monetach znajduje się w lewym górnym rogu profilu i tam też można je zakupić, klikając „Kup monety”.

Wady i zalety iDates

Portal randkowy iDates, jak każdy portal randkowy, ma swoje wady i zalety. iDates posiada wszystkie praktycznie niezbędne cechy i funkcje portalu randkowego dla dorosłych. Aplikacja którą możesz ściągnąć na Google Play albo App Store, fajny interfejs, każdy możliwy rodzaj płatności za korzystanie z konta i wiele więcej. Dzięki temu łatwo znajdziemy z kim znajdziemy wspólny język i rozpoczniemy niezobowiązujący flirt, który być może przerodzi się w coś więcej. Do głównych zalet i wad portalu randkowego iDates możemy zaliczyć:

Zalety:

 • możliwość wyszukiwania ciekawych osób z okolicy
 • bezpłatne przeglądanie profili i zdjęć użytkowników
 • bezpłatne dodawanie do ulubionych
 • brak abonamentów i automatycznego odnawiania umowy
 • bezpłatne wysyłanie całusów i polubień
 • nowoczesna i intuicyjna obsługa
 • otwartość na preferencje seksualne i status związku
 • duża liczba użytkowników
 • bezpieczeństwo danych – europejska spółka

Wady:

 • płatne wysyłanie wiadomości i prezentów
 • ograniczona liczba dodawanych zdjęć
 • fałszywe konta
 • dość drogie członkostwo premium

iDates – opinie naszej redakcji

Portal randkowy iDates ma swoich zwolenników wsród zarówno młodszych, jak i nieco starszych osób. Jeśli jesteś singlem, który lubi poszaleć lub żyjesz w otwartym związku i masz ochotę się zabawić albo właśnie przeżywasz rozstanie i nie jesteś jeszcze gotowy/gotowa na rozpoczynanie nowego związku – portal iDates jest właśnie dla Ciebie. Tutaj znajdziesz dokładnie to, czego potrzebujesz.

Założenie konta zajmie Ci krótką chwilę, a zasady użytkowania są niezwykle przejrzyste i uczciwe, więc nie musisz o nic się martwić. Wyszukaj osoby ze swojej okolicy i przeżyj przygodę bez zobowiązań. Jeśli zrezygnujesz z korzystania z portalu nie musisz myśleć o terminowym anulowaniu subskrypcji.

Formalna strona portalu wpisuje się więc w ideę beztroski. Jeśli to jest właśnie to, czego aktualnie potrzebujesz, to nie zastanawiaj się i sprawdź, czy iDates spełni Twoje oczekiwania. Jeśli nie masz jeszcze konta na iDates, być może warto się zarejestrować i sprawdzić o co dokładnie w tym wszystkim biega?