Gej randki – największe problemy relacji gejów

Gejowskie serwisy randkowe jest jednym z najłatwiejszych sposobów na zawieranie znajomości. Tworzysz profil, wrzucasz parę zdjęć i możesz korzystać z najlepszych serwisów randkowych w polskim Internecie – masa użytkowników chętnych na randki czeka! Możliwość pisania i przeglądania zdjęć sprawia, że aż kręci nam się w głowie. Ale nie wszystko jest tak kolorowe.

Portale randkowe z roku na rok cieszą się wzrastającą liczbą użytkowników. Dlaczego tak jest? Cóż, po pierwsze, aplikacja randkowa to świetny sposób na poznanie nowych osób, chętnych na umówienie się na seks spotkanie. Darmowe serwisy randkowe pomagają nam zaoszczędzić czas i mieć dostęp do całej bazy użytkowników, co zwiększa nasze szanse na poznanie odpowiedniej osoby.

Często słyszymy, jak trudne mogą być randki. Bez wątpienia – może tak właśnie być. Przede wszystkim powinno być jednak fajnie i zabawnie! Dlatego też chciałabym trochę opowiedzieć o kilku typowych zmartwieniach, aby pomóc wam zidentyfikować je w waszym życiu miłosnym i podpowiedzieć, jak sobie z nimi poradzić. Każdy mężczyzna powinien w ramach przygotowania się do randek online poznać owe problemy i wiedzieć, w jaki sposób z nimi walczyć.

1. Gej randki, a granie w „Co jeśli?”

Wymieniam tę grę na początku, ponieważ ostatnimi czasy stała się bardzo powszechnym problemem. Wydaje się, że ten czynnik, bardziej niż jakikolwiek inny, utrudnia gejom znalezienie i utrzymanie trwałego związku. Dlatego ważne jest, aby zdać sobie sprawę, kiedy sam jesteś sobie winien.

Jeśli kiedykolwiek czułeś, że chcesz dalej szukać, mimo tego że wszystko, o czym zawsze marzyłeś, jest w Twoim chłopaku lub partnerze lub jeśli nie możesz powstrzymać się od myślenia „tam na pewno czeka na mnie ktoś lepszy” lub „po prostu brakuje nam tej iskry” – to właśnie grasz w popularne „Co jeśli?”. Musisz zdać sobie sprawę, że to tylko gra, a prawdziwe pytanie, które powinieneś sobie zadać, brzmi: „Czego tak naprawdę szukam?”.

2. Gej randki, a monogamia

To jest bardzo ważna kwestia, która zasługuje na większą uwagę.

Wielu moich znajomych osób LGBT twierdzi, że większość gejów szuka otwartego związku, więc czują, że muszą pójść na kompromis i wyciszyć swoje prawdziwe pragnienia o monogamicznej miłości, choć zgodnie z badaniami większość z nich (ok. 70%) szuka i naprawdę chce jedynie monogamii. Często słyszę stwierdzenia typu: „Jestem gotów nawiązać otwarty związek, jeśli to ma go uszczęśliwić, ale dopiero po 6-12 miesiącach”. Mężczyźni woleliby być w oficjalnie otwartym związku, niż mieć do czynienia z partnerem, który musi ich oszukiwać, aby dostać to, czego chce.

Jeśli naprawdę szukasz otwartego związku, to dobrze. Aplikacje randkowe są świetnym miejscem do znalezienia tego, czego szukasz. Nie ma w tym nic złego. Ale jeśli tak nie jest, to powinieneś zdać sobie sprawę, że nie musisz się na wszystko zgadzać. Kompromis nie zawsze jest rozwiązaniem. Jeśli interesuje Cię tylko monogamia, to mów o tym wprost, a znajdziesz kogoś, kto czuje to samo co ty.

3. Status HIV

To kolejny przypadek, w którym kluczowa jest komunikacja i szczerość w kwestii tego, co jest dla Ciebie ważne – jest to ważne zarówno biorąc pod uwagę randkowanie online, jak też spotkania w realu.

Zachęcam wszystkich moich znajomych do całkowitej szczerości od samego początku. Jeśli masz pozytywny wynik – opowiedz swoją historię. Nie wstydź się tego! I nie krępuj się mówić o tym. Będziesz zaskoczony, jak otwarci mogą być faceci i jak chętnie Cię wysłuchają. Wszyscy wiemy, że możesz się zawsze zabezpieczać i mimo wszystko możesz zarazić się wirusem HIV. A czasy wstydu i zażenowania społeczności z powodu tej choroby już dawno minęły.

Jeśli ten problem dotyczy Ciebie, bezwzględnie potrzebujesz wsparcia. Zamiast próbować powstrzymać swoje emocje, porozmawiaj o nich z terapeutą lub dołącz do sieci wsparcia z innymi osobami, które są w tej samej sytuacji. Kiedy umawiasz się na randki, zawsze informuj partnera o swoim statusie HIV. Jeśli spotka Cię odrzucenie, ponieważ masz pozytywny wynik, staraj się nie brać tego do siebie. To nie ma nic wspólnego z Tobą – to tylko preferencje drugiego faceta dotyczące jego bezpieczeństwa, po prostu to zaakceptuj. Dopóki obaj mężczyźni szanują się wzajemnie i mają jasność co do tego, czego szukają, zmagania w tej kwestii powinny być znacznie mniejsze.

4. Stereotypy / błędne założenia

W mediach społecznościowych można znaleźć sporą ilość stereotypów związanych z randkami online. Tworzenie swoich założeń plasuje Cię na z góry przegranej pozycji, ponieważ podążanie za stereotypami upośledza otwartą komunikację i prawie zawsze jest błędne. W przypadku moich znajomych pojawiają się one najczęściej w formie „On po prostu chce się ze mną przespać”.

Żebyście jednak mieli pojęcie o tym, jak bardzo stereotypy mogą odbiegać od prawdy, przedstawię wam mój punkt widzenia – niedawno w ciągu jednego tygodnia miałam trzy rozmowy z mężczyznami, którzy nie uprawiali seksu od sześciu miesięcy. Tak więc założenie, że geje zawsze szukają przygody, muszą kogoś zaliczyć i nie interesują się niczym więcej, jest po prostu nieprawdą. Prawda jest taka, że większość gejów chce poczuć więź. Dzięki temu seks jest bardziej wyjątkowy, nawet jeśli randki nie doprowadzą do stałego i trwałego związku.

To przypomina mi też o części moich znajomych, z którymi spotykam się dość często: zamożni geje, którzy zastanawiają się, czy facet, z którym się spotykają, robi to tylko dla pieniędzy. Czasami przybiera to formę „sponsora”, gdzie starszy, zamożny facet jest żywicielem, a młodszy jest „utrzymankiem”. Po raz kolejny muszę wam przypomnieć, że w mojej pracy prawie codziennie utwierdzam się w przekonaniu, że moi znajomi w zdecydowanej większości szukają prawdziwej miłości.

Obecnie mam dwóch kolegów, którzy mierzą się z tym problemem. Obaj są po czterdziestce, należą do grupy osób biseksualnych i obaj zakochali się dwudziestokilkuletnich facetach, obydwóm z nich pomógł ich poznać serwis randkowy. Kiedy więc opowiedzieli mi o swoim przypuszczeniu, że ich młodsi partnerzy są z nimi tylko dla ich pieniędzy, odpowiedziałam: „Jeśli naprawdę to czujesz i mimo to stawiasz się w tej sytuacji (umawiając się z kimś zdecydowanie młodszym, który jest na początku swojej drogi zawodowej) i aktywnie zapraszasz to do swojego życia, to może tak właśnie jest. Może dlatego nie możesz pozbyć się tego uczucia. Jednak musisz przyznać, że sam współtworzysz tę sytuację. A jeśli odpowiedź brzmi: „Nie, nie jest ze mną dla pieniędzy”, to też jesteś tego świadomy w wyborze swoich przyjaciół”.

Czy widzisz w tym wszystkim jakiś motyw? Jak zwykle, chodzi o szczerość wobec siebie i otwartą komunikację z innymi. Jeśli jesteś w stanie to osiągnąć, będąc w świecie randek, większość Twoich problemów rozwiąże się sama. Platforma randkowa to świetny sposób na znalezienie potencjalnych partnerów o podobnych poglądach, więc idź, baw się i poznawaj nowe osoby, a napewno znajdziesz to, czego szukasz!