Gdzie poznać kogoś po rozwodzie? W internecie!

Cześć, pozwólcie, że się przedstawię: jestem Kasia, 33-letnia singielka mieszkająca w Warszawie – dziewczyna, która zawsze była w poważnych związkach. Nie wiem, czy dzieje się tak dlatego, że widziałam w okresie dojrzewania za dużo komedii romantycznych. Ostatnie pół roku nie było dla mnie łatwe – jestem akurat po mało przyjemnym rozwodzie, który raczej rzadko kiedy bywa przyjemny. Tak, myślałam, że to związek na całe życie, że nasza miłość przetrwa wszystko, będziemy mieli dzieci, labladora i dom z białym płotem, ale jednak nie tak wygląda moja rzeczywistość.

Rozwód sprawia, że tracisz wiarę w absolutnie we wszystko. Z drugiej strony, jak widzę po sobie, to rozwód sprawił, że stałam się lepszą wersją samej siebie. Wiem, że lata po rozwodzie miną, a ja z czasem będę to wspominać z uśmiechem na ustach. Wiem też, że miłość po rozwodzie jest ostatnią rzeczą, którą rozwódką ma w głowie i często kobiety po zakończeniu tak poważnego związku szukają okazji do tego, ażeby się z kimś zabawić. Hej! Nie ma nic wstydliwego w tym, że szukasz faceta na jedną noc, czy też faceta, z którym nie wiążesz dalekosiężnych planów! Swojego czasu znalazłam na forum opowieść o lasce, która po rozwodzie szukała kogoś do związku “bez zobowiązań” i podobno na tamtym etapie jej życia cholernie jej to pomogło. Ja też postanowiłam sprawdzić na czym dokładnie polega nowy związek, w którym to kobieta i mężczyzna to po prostu dwójka ludzi, którzy chcą się dobrze bawić.

Aby dowiedzieć się czegoś więcej, porozmawiałam o tym z moim psychoterapeutą. Na podstawie tej rozmowy spisałam dla siebie i dla was 10 rad i wskazówek, jak randkować bez zobowiązań. Pamiętaj o tym, gdy następnym razem, gdy będziesz korzystać z portalu randkowego!

1. Lepiej jest zadbać o odpowiednią komunikację

Jeśli chcesz spotkać się z kimś jeden raz, najlepiej między 2 a 4 nad ranem, to unikaj kontaktu z gościem, który w opisie swojego profilu pisze, że szuka „tej jedynej”. Bądź szczera i bezpośrednia. Powiedz własnymi słowami, że chcesz się jedynie dobrze bawić i nie chcesz się w nic angażować. To zależy od Ciebie, czy chcesz podać mu szczegóły, co Cię do tego skłoniło.

2. Każdy z Was CHCE ustalić granice

Jestem pewna, że nie muszę Ci tego mówić, ale jeśli spotykasz się z kimś kilka razy w tygodniu i zostawiasz u niego szczoteczkę do zębów, to omijasz królestwo niezobowiązujących randek szerokim łukiem. Musisz ustalić swoje zasady – niektórzy ludzie widują się w każdy piątek lub w weekendy. Ale kiedy spędzacie razem kilka dni i poznajecie swoich rodziców, z pewnością tworzycie poważny związek.

3. Miej innych znajomych

Rozumiem, że boisz się sytuacji, w której zapytasz Tomka Alergicznego, jak się ma jego jamnik – tylko po to, by zdać sobie sprawę, że Tomek jest uczulony na sierść, a to Marek Jamnicki ma nowego szczeniaka. Jednak randkowanie z innymi osobami może być dobrym sposobem na trzymanie się postanowienia braku zobowiązań. Poza tym, zdecydowanie nie poczujesz czegoś do kogoś, jeśli nie masz gdzieś jego alergie.

4. Kobiety, musicie znać swoje granice

Zazdrość może być czymś naturalnym – zwłaszcza, gdy widzisz obiekt swojego (tymczasowego) pragnienia z kimś innym. Nie zapominaj jednak, że to Twoja decyzja. Randkowanie z kimś bez zobowiązań ma o wiele większą szarą strefę niż normalny związek, więc nie jest to bezpośredni atak na Ciebie, jeśli zobaczysz coś, co sprawi, że Twoje serce na chwilę zabije szybciej.

5. Nie przenoś swojego związku online

Dla kogoś, kto lubi być online, dzielenie się swoim życiem ze światem jest po prostu drugą naturą. Ale zanim zrobisz zdjęcie słodkiego deseru lodowego, zadaj sobie pytanie: Czekaj, czy naprawdę muszę go również oznaczyć? Odpowiedź: absolutnie nie. Umieszczanie mnóstwa zdjęć w mediach społecznościowych może kogoś wprowadzić w błąd. Poczekaj na następne spotkanie z koleżankami, żeby oznaczyć tą nową winiarnię.

6. Upewnij się, że zależy Wam na tym samym typie relacji

Przeprowadźcie poważne rozmowy. Jeśli masz zamiar iść z kimś do łóżka, zróbcie wcześniej badania. Zadaj sobie pytanie, czym jest dla ciebie seks. Niezależnie od tego, czy zamierzasz z nim sypiać, czy po prostu chcesz się z nim spotykać, bądź szczera. Randki bez zobowiązań to jedna rzecz, ale nie traktuj zbyt swobodnie sfery seksualnej, dobra? I zawsze, ale to zawsze, pamiętaj o prezerwatywach!

7. Mniej rozwód oznacza lepszy wynik

Wysyłanie memów ze słodkimi pieskami na dzień dobry jest urocze w związku. Jednak kiedy umawiasz się z kimś nie na serio, nie rób tego. Wyślij mu smsa, kiedy chcesz się spotkać, ale nie pisz o tym, jak denerwujący jest ten jeden współpracownik. Wtedy wasza relacja zmieni swój charakter. Staraj się, aby było lekko i przyjemnie.

8. Miłość po rozwodzie? Nie szukaj jej w pracy!

Randki bez zobowiązań działają najlepiej, jeśli spotykasz się z kimś, z kim łatwo zerwać więzi. Jeśli wasz przelotny romans się skończy, nie chcesz przypadkowo wpaść na niego na przyjęciu urodzinowym swojego najlepszego przyjaciela. Staraj się znaleźć kogoś ze społecznego kręgu, który nie pokrywa się z Twoim.

9. Upewnij się, że to nie coś “na całe życie”

Może po piątej randce nagle zdasz sobie sprawę, że zaczyna Ci zależeć, nawet jeśli przysięgałaś, że nie chcesz żadnych zobowiązań. Nie staraj się ukrywać tych uczuć i mieć nadzieję, że samo przejdzie. W takiej sytuacji komunikacja jest najważniejsza. Dlatego od czasu do czasu, upewnij się, że nadal oboje liczycie jedynie na pijane pocałunki bez uczuć.

10. Z drugiej strony – rób to, na co masz ochotę

Możesz chcieć poznać każdy szczegół dotyczący życia miłosnego swojego chwilowego partnera lub możesz chcieć działać według planu „nie pytaj i nie mów”. Każdy człowiek jest inny. Jeśli uważasz, że zbyt wiele informacji sprawi, że poczujesz się nieswojo, to powiedz mu to. Jeśli chcesz jednak dowiedzieć się, jak najwięcej, żeby czuć się przy nim bezpieczniej, to pytaj o wszystko. Wytłumacz mu tylko motywację swoich działań. Jak zawsze szczera i otwarta komunikacja jest kluczowa. I baw się dobrze!