Czym jest miłość i co znaczy “kochać”?

Co to znaczy być zakochanym i kochać kogoś? Oto 5 rzeczy, które musisz wiedzieć:

Miłość to odpowiedzialność, a nie prawo

Długotrwały związek działa tak, jak dwie osoby niosące jeden z tych projektów dla dzieci z jajkami ze szkoły średniej z amerykańskich filmów. Pamiętasz ten eksperyment, w którym dzieci noszą puste jajko bez rozbijania go przez tydzień?

Chodziło o to, aby odstraszyć je od nastoletniej ciąży. Myślę, że byłoby to wspaniałe ćwiczenie dla dwojga ludzi przed ślubem – lub tak szalone, jak może się wydawać, przed wejściem w spółkę biznesową.

Jeśli zbyt długo zapomnisz o jajku (tym, co powinnaś pielęgnować), pęknie i będziesz musiała spędzić wiele czasu na wymyślaniu kreatywnych sposobów na sklejenie go. Im bardziej jest zaniedbane, tym więcej energii potrzebuje, aby go utrzymać. Przede wszystkim lepiej nie upuszczać go na dno plecaka.

Konsekwentne rozważanie wpływu, jaki twoje działania będą miały na drugiego człowieka, a tym bardziej na jajko, wymaga zdeterminowanej praktyki. Jeśli nie jesteś gotowa na prawdziwy wysiłek, trudne dyskusje lub pójście na kompromis ze swoimi oczekiwaniami co do tego, co otrzymujesz w związku, nie jesteś gotowa na odpowiedzialność za czyjąś miłość.

Możesz walczyć o miłość, ale nie możesz jej wymusić. Pragnienie kogoś to nie to samo, co kochanie go. Pragnienie kogoś tylko po to, by cię pokochał, jest samolubne.

Celem miłości jest oddanie siebie, a nie branie tego, co możesz, by zaspokoić własne potrzeby. Jeśli ty i twój partner myślicie w ten sposób, przygotuj się na oszałamiające połączenie.

Miłość musi się zmieniać w czasie

Prawdopodobnie nie miałaś tej samej fryzury ani torebki przez ostatnie 10 lat. Być może nadszedł czas, aby zmienić swój styl związku. Większość z nas oczekuje, że nasi długoletni partnerzy będą solidną skałą, na której opieramy się, gdy wyruszamy w świat i doświadczamy nowych rzeczy. Ale bycie skałą jest nudne, tak jak spędzanie całego wolnego czasu z jedną osobą.

Daj swojemu związkowi swobodę ruchu. We wszystkich twoich związkach – z kochankiem, przyjaciółmi lub ludźmi, którzy dla ciebie pracują – potencjał zadziwiania was obojga jest tak duży, jak wasze oczekiwania i wyobraźnia.

Staranie się, aby ważne osoby w Twoim życiu nie pozwalały ujawniać swoich talentów tylko dlatego, że nie na to się pisałaś, kiedy – i to sprawia, że ​​czujesz się niekomfortowo – nie tylko powstrzymuje ich rozwój, ale także powstrzymuje Cię przed rozwojem.

Wzrasta ciepło, kochanie. Ostrożnie możecie wzrastać indywidualnie – ale też partnerzy. Jeśli realizujecie się w różnych kierunkach, możecie świętować, kochać i podziwiać się nawzajem na nowe sposoby. Jeśli za bardzo boisz się pozwolić drugiej osobie w swoim związku rosnąć i przygniatasz ją, jej energia po prostu rozejdzie się na boki.

Zaufanie, które zbudowałaś z czasem, zamieni się w urazę. Spodziewaj się, że oboje powinniście ewoluować wraz z doświadczeniem. A kiedy twój partner mówi: „Nie jesteś tą samą osobą, którą byłaś”, potraktuj to jako komplement.

Nie zakochujesz się od tak. Ty to wybierasz

Miłość może wydawać się wzniosłą emocją, ale nie znajdujesz się na klifie i nie spadasz z niego, aby być „zakochaną”. Miłość to świadomy wybór przekazania swojej energii i wrażliwości innej osobie.

Nie chcemy psuć nastroju, ale senne, napędzane hormonami uczucie „nie mogę wyrzucić go z mojej głowy” nie będzie trwało wiecznie. To po prostu zabawny eksperyment chemiczny, abyś zwrócił uwagę na innego człowieka z tego czy innego powodu. Kluczem jest ustalenie przyczyny przyciągania.

Tak, miłość może być super ekscytująca, ale to także przemyślana decyzja. Czasami powodem, dla którego zostałaś wciągnięta, było to, że powinnaś się czegoś o sobie dowiedzieć lub masz wyzwanie, by się rozwijać.

Przyjrzyj się uważnie swojemu zachowaniu w momentach między pociągiem a zaangażowaniem. Czy ten związek wypełnia pustkę, której ci brakuje – czuć się potrzebną, chcianą lub kompletną? Złapałaś przynętę, ponieważ umierasz z głodu? A może potrafisz przejrzeć początkowy szum i zauważyć, jak sprawiacie,że stajecie się lepsi nawzajem?

Zdrowa miłość nie przeniesie Cię w ciemne miejsce. Pomaga budować odporność i charakter. Oświetla Twoją drogę, aby stać się osobą, którą miałaś być. Co najważniejsze, zdrowa miłość to akt decydujący.

To jest czasownik. Nie możesz naprawdę kogoś kochać, gdy nie jesteś przywiązana do swojego prawdziwego ja – lub gdy upadasz. Musisz być ugruntowana w tym, kim jesteś, zanim będziesz mogła mieć coś do dania. I nie popełnij błędu; miłość polega bardziej na dawaniu niż braniu.

Nie odkochujesz się od tak. To też wybierasz

Niekochanie już kogoś nie jest czymś, co dzieje się poza Twoją kontrolą. Jest to decyzja, którą jedno lub oboje podejmiecie, aby odejść od więzi, która albo wydaje się zbyt restrykcyjna, albo wyczerpała się z powodu zbyt dużego zużycia.

Nie wmawiaj sobie, że po prostu „oddaliliście się od siebie”. Oboje przestaliście próbować. A może na początku nie był to zdrowy związek i przynajmniej jedno z was znalazło siłę, by ruszyć dalej.

Co więcej, nie wmawiaj sobie, że niewierność „właśnie się wydarzyła”. To nie jest tak, że tylko „zakochałaś się” w nowej osobie. Odwróciłaś się plecami do osoby, którą kochałaś jako pierwsza.

I gdzieś po drodze podjęłaś decyzję o otwarciu się na kogoś nowego. Zastanów się nad tym.

Złamane zaufanie lub zaniedbanie w związku jest dużo trudniejsze do naprawienia niż pęknięcia w jajku. Zawsze jest miejsce – przerwa między wdechem a wydechem – kiedy możesz powstrzymać się przed zdradzeniem kogoś, w kim kiedyś byłaś „zakochana” i zbadać swoją motywację.

Czasami relacje muszą się zakończyć. Ale nawet to można zrobić z wdziękiem i z zamiarem rozwoju dla wszystkich zaangażowanych.

Zrobione w panice lub z lekkomyślnym gniewem, będziesz po prostu powtarzać ten sam cykl relacji w kółko i rozwalisz cały potencjał na stały związek, którego pragnęłaś przez cały ten czas.

Kontrolujesz swoją miłość. Miłość cię nie kontroluje

Ludzie cały czas mówią: „Nie możesz nic poradzić na to, kogo kochasz”. To nie jest prawda. Miłość jest twoją odpowiedzialnością. Zdrowie twojego związku zależy od dobrego samopoczucia twojego umysłu, ciała i duszy.

Dbaj o siebie, bo jesteś wartościowa. Zachowuj się szlachetnie, kiedy pamiętasz i bądź osobą, którą chcesz być kochaną jako – swoją najwyższą jaźnią (prawdopodobnie nie tą, która zatrzaskuje drzwi ze złości).

Poruszaj się po swoim związku, jakby był kruchy i delikatny… ponieważ jest. Przez kilka dni będziesz się nudzić. Nastąpią niepowodzenia.

Gracja i akceptacja to mięśnie, które każdy może zbudować lub pozwolić stać się tak słabym, że nie ma odwrotu. Jeśli to jeszcze nie ty, dobrą wiadomością jest to, że możesz zmienić swoje nawyki, jeśli widzisz końcowy cel.

Oto problem: nie wiesz, co się wydarzy. Nie możesz kontrolować innej osoby ani sprawiać, by cię kochała. Możesz tylko zdecydować się na bycie bezbronną i zaoferować swoje najlepsze, najbardziej ugruntowane ja drugiemu w nadziei, że razem będziecie lepszą wersją was obojga. A przy okazji zwróć uwagę na jajko.