Co można robić, a czego nie można robić na randce?

Mając niewiele odnoszących sukcesy par homoseksualnych do naśladowania, wielu homoseksualnych singli dorastało bez planu poruszania się po niezbadanym terytorium randkowym, nawet przy coraz większej akceptacji i walidacji związków homoseksualnych w ciągu ostatnich kilku dekad.

Oprócz napływu pomocnych materiałów, które zalały Internet na temat tego, jak najlepiej sobie poradzić. W społeczności homoseksualnych singli utrzymuje się nadmiar zmieszania i frustracji dotyczących spotykania odpowiednich partnerów i stworzenia trwałego związku.

Wiele osób zdaje sobie sprawę, że cały szum wokół „Reguł” randkowania i wszystkie formuły, jak złapać partnera, są tak naprawdę oparte na grach i psychologicznych manewrach, które mają na celu manipulowanie miłością. Dzisiejszy bystry człowiek wie, że randkowanie jest bardziej sztuką niż nauką i że jedyną drogą do miłości jest autentyczność i więzi.

Oznacza to, że kluczem do sukcesu w randkowaniu jest postępowanie bez skruchy, pokazywanie się w życiu i związkach, wyrażanie siebie i dążenie do określonego celu, pasja i prawda, a także zrozumienie i szanowanie etykiety społecznej oraz nauka traktowania z szacunkiem i współczuciem innych samotnych towarzyszy.

Łącząc te elementy i prowadząc uczciwe życie, sukces w związku może być łatwiejszy do osiągnięcia, ponieważ nie ma żadnych fasad ani zniekształceń, a energia w połączeniu z pewnością siebie, którą emanujesz z siebie, jest niezwykle atrakcyjna i magnetyczna, więc jak to osiągnąć?

Zasady pierwszej randki (i każdej kolejnej), czyli co można, a nawet trzeba, robić na spotkaniach ze swoimi lubymi.

Upewnij się, że Twoje życie jest uporządkowane

Pozwoli Ci to sprawdzić, czy jesteś gotowy na związek fizyczny i emocjonalny, gdy tylko przydarzy się taka możliwość. Zajmij się niedokończonymi sprawami z przeszłości, opłakuj wcześniejsze straty i pracuj nad promowaniem zdrowia fizycznego i emocjonalnego, aby Twoje ciało, umysł i duch były w najlepszej możliwej formie

Żyj na maksa

To da Ci solidne podstawy, zanim związek wejdzie na scenę. W ten sposób nie zdefiniujesz swojej tożsamości wyłącznie poprzez związek i staniesz się zależny, a będziesz mieć pełniejsze i bardziej satysfakcjonujące życie, aby stworzyć równowagę.

Buduj wiarę w siebie i pielęgnuj swoją orientację

Zmniejszy to wszelką zinternalizowaną homofobię, która mogłaby potencjalnie sabotować dobre relacje. Wiele relacji, które miały wielki potencjał, nigdy nie powstało z powodu tego rodzaju bagażu, a wysiłki na rzecz rozwoju osobistego w tych obszarach są warte inwestycji.

Dowiedz się, kim jesteś i czego szukasz

Pomoże Ci to odpowiednio sprawdzić perspektywy randkowania pod kątem zgodności podczas spotkań z ludźmi. Pozwoli to znacznie zaoszczędzić czas, energię i stres w procesie wyboru partnera.

Czego lepiej nie robić, jeśli chcesz, żeby pierwsza randka nie byłaby ostatnią.

Unikaj bycia uwodzonym przez piękno i chemię

Znajomość Twoich osobistych wymagań powinna być Twoimi drogowskazami w dokonywaniu wyborów, które będą zgodne z Twoimi wartościami i najwyższą satysfakcją.

Nie bądź kimś, kim nie jesteś

Nie próbuj przedstawiać siebie na obraz tego, co Twoim zdaniem chcą inni lub co według Ciebie przyciągnie konkretnego mężczyznę. Nie będziesz w stanie długo podtrzymywać tej farsy, partner w końcu poczuje się zdradzony. Autentyczność to najlepszy klej łączący pary.

Nie bądź niegrzeczny w stosunku do innych

Jeśli nie jesteś zainteresowany, powiedz to taktownie, zamiast składać obietnice, które nie zostaną dotrzymane, lub odrzucając je, czy znikając bez słowa. Wszyscy szukamy towarzystwa oraz bezwarunkowej miłości i akceptacji.

Jeśli nie pasuje to do konkretnej perspektywy randkowej bądź szczery, asertywny i delikatny oraz wyrażaj wdzięczność za możliwość spotkania. Złóż szczere życzenia. Wszyscy zasługujemy na traktowanie z szacunkiem. Zarówno słowa, jak i brak odpowiedzi mogą zranić.

Nie mów, że szukasz poważnego związku, gdy to nie jest prawdą

Nie wprowadzaj w błąd ludzi, których poznajesz. Uczciwość w randkowaniu oznacza robienie tego, co mówisz, i bycie szczerym ze swoimi intencjami, aby nie mylić i nie kierować kimś, kogo motywacja jest czysta.