C-Date – recenzja portalu randkowego

Nie każdy z nas szuka w danej chwili miłości. Być może obecnie nie masz czasu na budowanie poważnej relacji, albo też po prostu chcesz się zabawić – chęć przeżywania niezobowiązujących randek nie jest czymś złym i nieodpowiednim, wystarczy po prostu znaleźć odpowiedni portal randkowy, dzięki któremu będziemy mogli poznawać osoby, które szukają tego samego.

Portal randkowy C-Date jest przeznaczonym dla osób szukających przelotnych relacji bez zobowiązań. Nazwa C-Date jest skrótem od Casual Dating – sugerującym specyfikę seks randek, których celem nie jest stworzenie trwałego związku, wzięcie wspólnego kredytu na mieszkanie i stanięcie na ślubnym kobiercu.

W dzisiejszych – trudnych i niepewnych czasach relacje bez zobowiązań są tym, czego szuka coraz większa liczba ludzi. Dla jednych jest to sposób na poradzenie sobie z ciągłym stresem i napięciem, dla innych jest to tylko chwilowa potrzeba łatwego nawiązywania kontaktów po trudnym rozstaniu, a niektórzy lubią właśnie taki styl życia – bez zobowiązań. Każdy powód jest dobry, dopóki robisz to, na zwyczajnie masz ochotę.

Jeśli masz ochotę na przelotne znajomości, flirt i szybki seks, to C-Date jest stworzony dla Ciebie. Portal chwali się doskonale zrównoważonym stosunkiem płci: 48% – to mężczyźni i 52% – kobiety. Nie ma znaczenia, czy jesteś singlem/singielką, czy jesteś w związku, czy wolisz kobiety, czy mężczyzn. Tutaj nikt nie szuka miłości. Portal skupia się na zabawie, szybkich randkach i relacjach bez komplikacji. Jedynym ograniczeniem jest wiek – musisz mieć ukończone osiemnaście lat, aby się zarejestrować.

C-date – jak wygląda proces rejestracji

Proces rejestracji jest niezwykle prosty. Musisz podać następujące informacje: swój adres mailowy, hasło, wiek, województwo, płeć swoją i osób, z którymi planujesz się umawiać oraz status związku. Potem musisz określić, czy oczekujesz spotykania się z singlami, dyskretnego romansu, flirtu, gry, oglądania innych, czy zwyczajnej rozmowy.

Następnie wymagany jest szczegółowy opis Twojego wyglądu – wzrost, budowa ciała, długość i kolor włosów oraz kolor oczu i zdefiniowanie preferowanego wyglądu i wieku innych osób. Na koniec portal prosi Cię o podanie informacji, skąd o nim wiesz i zaakceptowanie regulaminu. Pamiętaj, nie zaznaczaj bezrefleksyjnie okienka przy regulaminie, tylko przeczytaj go uważnie – znajdują się tam ważne informacje dotyczące płatności i anulowania subskrypcji.

Konto zostanie aktywowane, gdy tylko klikniesz w link aktywacyjny, który zostanie przysłany mailem – w wiadomości z linkiem aktywacyjnym znajdziemy też informację o regulaminie serwisu, z którym, tak jak wspomnieliśmy wcześniej, warto jest się zapoznać.

Po tym możesz logować się na swoje konto na stronie internetowej lub w aplikacji mobilnej, którą możesz pobrać na swój telefon z systemem android lub iOS i bez przeszkód możesz zacząć korzystać z serwisu. Zanim jednak zaczniesz szukać towarzystwa na wieczór, musisz uzupełnić swój profil. Najpierw dodaj zdjęcia, aby przyciągnąć uwagę użytkowników (muszą być autentyczne!). Portal umożliwia udostępnianie swoich zdjęć tylko wybranym przez Ciebie osobom, zawsze możesz zachować anonimowość.

Później możesz uzupełnić informacje dotyczące Twojej pracy, edukacji, tatuaży, stosunku do alkoholu i papierosów. Jeśli jednak nie chcesz podawać tych danych, wystarczy zaznaczyć opcje: „Wolę nie odpowiadać” lub „Zapytaj mnie osobiście”. Jeśli ktoś będzie Tobą zainteresowany, dowie się wszystkiego podczas rozmowy. Masz również możliwość napisania o sobie kilku krótkich zdań, aby streścić, jaką jesteś osobą i czego oczekujesz. Na koniec portal prosi Cię o podanie trzech słów, które najlepiej Cię opisują i wybrać trzy części ciała, na które najbardziej zwracasz uwagę.

Jak korzystać z serwisu C-Date? Jaką wersję konta wybrać?

Poruszanie się po portalu C-Date jest niezwykle intuicyjne. Interfejs użytkownika jest bardzo czytelny i wygodny w obsłudze, także nie musisz się martwić, że sobie z czymś nie poradzisz. Po aktywowaniu i uzupełnieniu profilu algorytm dopasuje do Ciebie odpowiednich użytkowników. Twoim zadaniem jest przeglądanie proponowanych profili, pisanie wiadomości do użytkowników, którzy Cię zainteresują i odpisywanie osobom, które odezwały się do Ciebie jako pierwsze.

Możesz zdecydować się na konto podstawowe (bezpłatne) lub konto premium. Niestety wersja darmowa ma bardzo mało dostępnych opcji, ograniczona jest nawet komunikacja. Dlatego praktycznie każdy aktywny użytkownik decyduje się na płatną subskrypcję. Ceny przedstawiają się następująco:

  • abonament roczny 418,80 zł (34,90 zł/miesiąc),
  • abonament półroczny 269,40 zł (44,90 zł/miesiąc),
  • abonament na 3 miesiące 224,70 zł (74,90 zł/miesiąc).

Oczywiście Ty decydujesz, którą opcję wolisz. Konto premium oprócz nieograniczonego wysyłania wiadomości oferuje możliwość dodawania profili do ulubionych, nawiązywania kontaktu, poproszenia o udostępnienie zdjęć osób, które mają je ukryte i dostępu do informacji, kto przeglądał Twój profil. Ponadto możesz otrzymywać na e-mail powiadomienia o aktywności innych użytkowników.

Jeśli pierwotne propozycje algorytmu nie są dla Ciebie wystarczające, możesz samodzielnie wyszukiwać użytkowników. W zakładce „Kontakty” możesz określić kryteria wyszukiwania, takie jak: status związku, orientacja seksualna, wygląd, preferencje relacji oraz preferencje seksualne. W każdej chwili możesz też zmieniać te kryteria.

W zależności od wybranego abonamentu C-Date gwarantuje minimalną liczbę proponowanych kontaktów dziennie. Wykupienie 3-miesiecznej subskrypcji daje co najmniej 5 propozycji kontaktów, 6-miesiecznej – co najmniej 15, a 12-miesięczna subskrypcja zapewnia co najmniej 30 propozycji kontaktów.

Najważniejszą rzecz, o której musisz pamiętać, wybierając płatną wersję C-Date, to anulowanie subskrypcji przed końcem opłaconego okresu, ponieważ jest ona automatycznie odnawiana, a pieniądze są pobierane z Twojej karty. Niestety to nie jest żadne oszustwo, zapis o tym znajduje się w regulaminie, którego znaczna większość użytkowników nie czyta przed zaakceptowaniem. Dlatego też utracone pieniądze są nie do odzyskania. Wystarczy napisać maila do obsługi klienta z prośbą o anulowanie subskrypcji w odpowiednim terminie, aby uniknąć tego problemu.

Jak usunąć swoje konto na portalu randkowym C-date?

Jeżeli nie chcesz dłużej korzystać z usług portalu, możesz w każdej chwili w prosty sposób usunąć konto na portalu C-date. Wystarczy wejść w zakładkę „Ustawienia” i kliknąć „Dezaktywuj konto”. W razie jakichkolwiek napotkanych trudności możesz skontaktować się z działem obsługi klienta i poruszyć wszelkie kwestie, które Cię niepokoją.

Bezpieczeństwo na portalu C-date

Portal C-Date w przeszłości mierzył się z krytyką z powodu utrudnionego anulowania abonamentu (można to było zrobić jedynie faksem), niejasnych zasad płatności i dużej liczby fałszywych kont. Obecnie jednak twórcy zapewniają, że korzystanie z serwisu jest całkowicie bezpieczne, płatności są jasno określone, a dane są szyfrowane. Wszelkie treści i zdjęcia użytkowników są bezpieczne i każdy może pozostać anonimowy, jeśli tylko tego chce.

C-date – opinie naszej redakcji

C-Date jest portalem randkowym idącym z duchem czasu, który dopasował się do potrzeb młodych ludzi. Skupia się na przelotnych znajomościach, seks randkach i relacjach bez zobowiązań. Nie ma w tym absolutnie nic złego, jeśli tylko dwoje dorosłych ludzi podejmuje w pełni świadome decyzje i jasno wyznacza swoje granice. Jeśli jednak szukasz miłości do grobowej deski, to nie jest odpowiednie miejsce. Oczywiście wyjątki się zdarzają, ale po co z założenia tracić czas i energię.

Surfując po serwisie C-date masz możliwość poznania naprawdę ciekawych osób, które mają ochotę na szybką i niezobowiązującą zabawę. C-date nie jest jak inne portale randkowe – zarówno jego użytkowników jak i twórców łączy jedna rzecz, a mianowicie fakt, że nie ukrywają się z tym, na co mają ochotę.

Intuicyjna obsługa sprawi, że korzystanie z serwisu C-date będzie łatwe i przyjemne, niezależnie od Twojej wiedzy informatycznej. Musisz jedynie zachować czujność, korzystając z konta premium i w odpowiednim momencie anulować subskrypcję. Jeśli masz ochotę się zwyczajnie zabawić i poznać ludzi, którzy mają podobny stosunek do relacji, to nie trać czasu i zarejestruj się już teraz.