Błędy w związku popełniane przez samotne kobiety

Przeczytałam ostatnio ciekawą książkę, w której główna bohaterka jest samotną matką, która w wieku 37 lat chciała mieć biologiczne dziecko. Napisała historię o byciu samotną matką, która próbuje się umawiać. Ten artykuł przybliży Ci współczesne relacje i randki.

Jest wielka różnica między kompromitacją a osiedleniem się. Nie chcę, żeby tak było. Wybierz następnego faceta i się z nim ożeń. Nie musisz robić niczego innego, jeśli nie chcesz.

Ale jeśli czujesz, że to nie działa i zastanawiasz się, dlaczego nie spotkałeś jeszcze odpowiedniego pana, pomyśl o szukaniu cech, które są ważne. Możesz znaleźć kogoś, z kim będziesz naprawdę szczęśliwa i zakochasz się bezgranicznie. Ci faceci są wokół Ciebie, ale Ty nie dajesz im szansy. Mniej chodzi o to, co ubierasz lub robisz na randce, niż o to, by mieć zdrowsze standardy.

Można jeszcze mieć bajkę, ale będzie ona wyglądała inaczej niż ta, którą media przedstawiają jako bajkę. Te same nierealistyczne oczekiwania, które mamy wobec randek, mamy też wobec małżeństwa. Zamężne kobiety mówią, że ta książka sprawia, że bardziej doceniają swoich mężów.

Oto lista błędów często popełnianych przez kobiety – czyli czego lepiej nie robić umawiając się na randki online!

Oczekujemy specjalnego traktowania

Kobiety starają się być dla siebie dobrymi przyjaciółmi. Mówimy, że zasługujemy na to, jesteśmy takie wspaniałe! Jesteśmy świetnym materiałem na dłuższą relację.

Każdy facet miałby szczęście! Mężczyźni nie mówią tak do siebie nawzajem. Jesteśmy tymi dobrymi połowami, ale jesteśmy też ludźmi i nie jesteśmy doskonałe i ktoś będzie musiał z nami wytrzymać do końca życia. Zapominamy o tym.

Mój trener randkowy poprosił, abym zapisała wszystkie powody, dla których facet nie chciałby się ze mną umawiać. Na początku nie sądziłam, że jest tak wiele rzeczy, bo uważam się za całkiem niezłą zdobycz.

Okazało się, że to, co uważam za dziwaczne, ujmujące i słodkie, jest naprawdę irytujące dla kogoś innego. Jednak on by Cię tak bardzo kochał, że te wady by zniknęły w jego oczach – Ty również musisz zapomnieć o jego wadach. Ważny jest kompromis.

Uważamy, że mamy nieograniczone możliwości

Wchodzisz do sklepu i wiesz, że chcesz sweter, który musi pasować do tego stroju i to musi być ten kolor i chciałabyś, by był na promocji.

Znajdujesz coś wspaniałego, ale zastanawiasz się, czy jest tam coś lepszego, więc szukasz dalej. W końcu, po trzech tygodniach poszukiwań idealnego swetra znajdujesz, ale czy był on o wiele lepszy niż ten, który można było kupić na początku?

Czy to z mężczyznami, czy ze swetrami, jeśli po prostu myślisz, że masz nieograniczone możliwości do końca życia, to oczywiście będziesz dalej szukać, kto by tak nie robił?

Łatwo krytykujemy

Chłopaki, z którymi rozmawiałam o książce, mówili, że kobiety ich oceniają. Kobiety dały mi 300 powodów, dla których nie chciały iść na drugą randkę z facetem, a mężczyźni znaleźli 3.

Kiedy faceci są gotowi na kolejny etap życia, znajdują kogoś, kto jest na tyle dobry, że się całkowicie zakochują – ale ta osoba może nie wydawać się tak atrakcyjna dla świata zewnętrznego w powierzchowny sposób – być może nie jest tak doskonała i zabawna jak ostatnia dziewczyna.

Cokolwiek on w niej widzi to działa. Faceci nie siedzą i nie analizują kobiety tak, jak kobieta to robi. Wie, że nie jest tak gorąca, jak ostatnia dziewczyna, z którą się umawiał, ale to nie jest przeszkodą. Jest wystarczająco gorąca.

Jesteśmy bardziej wybredne niż mężczyźni.

W trakcie randkowania online oceniamy na podstawie obiektywnych kryteriów (wzrost, fan sportu), a nie subiektywne (atrakcyjność), których nie można oceniać, dopóki nie spotka się z osobą.

Kiedy czytasz profile innych ludzi, nie zakładaj ani nie wykluczaj ich z powodu jednej rzeczy, którą napisali. Możesz zakochać się w facecie, który napisał, że lubi Madonnę, ale nie możesz zakochać się w facecie, który nie jest miły.

Wybieramy samców alfa

Samiec alfa też zachowuje się w zły i niezdrowy sposób. Mężczyźni, którzy są faktycznie dostępni i chcą zaangażowania, są inteligentni i zabawni, ale mają mniejsze szanse na związek z kobietą.

Jednak są to mężczyźni, z których będziesz zadowolona, gdy będziesz mężatką, i facet, który jest super czarujący na imprezie i ma wokół siebie tłum kobiet, może nie będzie tak dobry, jak mąż. Może nie oddzwoni już do Ciebie. Ten facet będzie osądzał i będzie wybredny. Tego właśnie pragniesz?

Myślimy, “Kocham siebie bardziej”.

Nie potrzebujemy mężczyzny. My nie. Ale jeśli chcesz i idziesz z takim nastawieniem „kocham siebie bardziej” to nie wróży to nic dobrego. Związek jest oparty na wzajemności, więc trzeba kochać siebie i trzeba być w stanie mieć trochę bezinteresowności i kochać kogoś innego.

Uważamy, że musi mieć wspólne zainteresowania

Ten facet nie musi chcieć dokładnie tego samego, co Ty. Nie będziesz się dzielić każdym zainteresowaniem i to w porządku.

Powinniście tak samo odpowiadać na poniższe pytania: Czy chcemy tego samego od życia? Czy oboje chcemy być teraz małżeństwem? Dobra, co o tym sądzisz?

Osobiście przyznaję, że czasami wymagam specjalnego traktowania. I zawsze wybieramy samców alfa i łatwo osądzamy. Jak jest w Twoim przypadku?