Friends with benefits – zasady takie związku

Relacja typu friends with benefits lub przyjaźń z fizyczną intymnością może brzmieć teoretycznie zabawnie, ponieważ ma wszystkie zalety bez żadnych zobowiązań – obie strony świetnie się dogadują, dobrze się bawią, a przy okazji umawiają się na spotkania na seks.

Nie musisz umawiać się na fantazyjne randki, wysyłać kwiatów w Walentynki lub spotkać się z rodzicami. To seks randki bez zobowiązań, trwały związek dwojga dorosłych ludzi, którzy nie mają czasu na pakowanie się w jakikolwiek rodzaj stałego związku.

Jednak jeśli wszystko nie zostanie wykonane prawidłowo, sytuacja szybko może ulec komplikacjom, a to może się zakończyć rozbitym sercem drugiej osoby, albo też dwóch osób jednocześnie. FWB – co to znaczy dla tych z nas, którzy są tu nowi?

23 letnia Wanessa (imie zmienione na potrzeby artykułu) aspirująca specjalistka od marketingu, jest wielką fanką relacji FWB ONS. Jak sama twierdzi, relacja friends with benefits to jej zdaniem same korzyści i zero negatywu.

W przeszłości była w jednym poważnym związku, ale nawiązała cztery swobodne relacje z przyjaciółmi i brak ograniczeń znacznie bardziej jej odpowiada. Teraz uważa się za swojego rodzaju specjalistkę w tego typu relacjach.

Jedną z rzeczy, które nigdy nie podobały mi się w związkach, była presja, którą zawsze odczuwałam” – wyjaśniła. „Wydaje się, że istnieje tyle zasad i więcej szans na zranienie siebie nazwajem. FWB to o wiele wygodniejsze rozwiązanie.

Wanessa podzieliła się z nami kilkoma ważnymi wskazówkami odnośnie tego rodzaju relacji.

Przede wszystkim ustal zasady waszego układu friends with benefits

Według Wanessy jednym z kluczowych elementów udanej relacji FWB jest ustalenie podstawowych zasad przed podjęciem decyzji o początku relacji. Niekoniecznie trzeba od razu sporządzać umowę ale omówienie niektórych kwestii jest kluczowe do powodzenia relacji.

Spróbujcie odpowiedzieć sobie na pytania takie jak „Czy powinniśmy się całować w miejscach publicznych? Czy w powinniśmy jeść razem śniadania „po”? albo „Czy powinniśmy zostawiać u siebie na noc?”

Nie oczekuj, że FWB zmieni się w związek

Przed wyrażeniem zgody na relację FWB, upewnij się, że rozumiesz, że to relacja tylko i wyłącznie fizyczna. Musisz dobrze rozumieć swoje uczucia i intencje. Zdecydowanie nie wchodzi w grę to, że oczekujesz, iż wyniknie z tego coś więcej. Nie próbuj używać tego jako sztuczki, aby skończyć w związku ze swoim przyjacielem.

Kontroluj swoje emocje na bieżąco

Nawet jeśli relacja rozpoczęła się beż żadnych uczuć z Twojej strony,  to kontroluj sytuację na bieżąco. Musisz brać odpowiedzialność emocjonalną za ten związek.

Zdecyduj ile chcesz powiedzieć innym o tym, że jesteście sex friends

Czasami możecie spotkać się z pytaniami o naturę waszego „związku” ze strony innych. Musicie już na początku ustalić ile i czy w ogóle chcecie mówić o waszej relacji innym. Zdecyduj się, z czym czujesz się komfortowo i powiedz to partnerowi, aby nie spotkały was niezręczne sytuacje.

Zachowajcie wzajemny szacunek

Jedną z zalet FWB jest często większa otwartość i swoboda w sypialni. Jednak mimo tego, że taka relacja zachęca do eksperymentów w sypialni, należy pamiętać, że zawsze należy okazywać sobie wzajemny szacunek. Zgoda na seks jest niezbędna – bez względu na rodzaj relacji.

Najlepiej zachować czysto fizyczny charakter relacji, inaczej przyjaźń przerodzi się w coś więcej

Może to zabrzmieć nieco zimno, ale to naprawdę najlepsze rozwiązanie. Dzięki temu taka relacja może trwać naprawdę długi czas i nie wpływać negatywnie na wasze życie.

Zabezpieczajcie się

Zawsze, bez względu na to co robisz i z kim robisz – zabezpieczaj się. Nawet jeśli to Twój przyjaciel, powinieneś stosować zabezpieczenie.

Relacja powinna zachować swoją pierwotną formę

Jeśli kiedyś rozmawiałeś ze swoim przyjacielem regularnie – nie zmieniajcie tego! Jednak nie możecie również zachowywać się tak, jakby ten seks nigdy się nie wydarzył. Tylko dzięki temu, relacja może zachować swoją pierwotną formę.

Zostańcie przyjaciółmi

Jasne, że chodzi o relację „przyjaźń z korzyściami”. Ale w tym wszystkim nie zapominajmy właśnie o przyjaźni, to przecież najlepszy stały związek z możliwych, którego na pewno nie chcecie stracić. Zaufanie, którym darzyliście się na samym początku, nigdy nie powinno być naruszone. Być może to trudne zadanie, ale jest podstawą udanej relacji.