5 zasad randek bez zobowiązań

Czy szukasz miłości na całe życie, czy też wolisz szybki seks bez zobowiązań – portal randkowy to miejsce dla Ciebie. Bez problemu poznasz tam kobietę czy mężczyznę, który szuka tego samego, ważne jest jednak to, żeby pamiętać o paru zasadach.

Randki bez zobowiazan (casual dating) zaczynają mieć coraz gorsze opinie i często kojarzone są z chaosem emocjonalnym. Od wielu osób słyszałam, że ten typ relacji na zawsze zniknie ze sceny – nie ma uniwersalnego kodeksu postępowania, a nikt już nie chce umawiać się na randki w totalnej anarchii.

Mówię im wtedy, żeby przestali pieprzyć i zaczęli sami ustalać swoje zasady randkowania bez zobowiązań. Wyznaczanie pewnych granic nie jest niczym złym. Nie wszyscy umawiają się na niezobowiązujące randki bez ładu i składu, jak też nie każdy w internecie szuka stałego związku i czasami chce się po prostu umawiać na spotkania bez zobowiązań.

Niektórzy powiedzieliby, że jedyną regułą randkowania bez zobowiązań jest to, że nie ma żadnych reguł, ale natychmiast zdementujmy tę teorię. Istnieją zasady i nie należy ich łamać, ponieważ chronią Ciebie i osobę, z którą się spotykasz, emocjonalnie i fizycznie. Pamiętaj, że poznawanie innych użytkowników i znalezienie partnera to ważna sprawa nie tylko dla Ciebie, ale i dla innych osób na portalu!

⬇️ SPRAWDŹ PORTAL NR 1 W NASZYM ZESTAWIENIU ⬇️

Nie mówię o „zasadach”, które każą unikać poważnych rozmów, nie mieć żadnych oczekiwań i pozostawiać sobie wyjścia awaryjne. Ponieważ możesz umówić się na randkę bez zobowiązań i nadal oczekiwać, że osoba, z którą się spotykasz, odpisze Ci na SMS-a. Możesz też spotykać się bez zobowiązań tylko z jedną osobą – na wyłączność. 

Istnieje różnica pomiędzy randkami bez zobowiązań a olewaniem wszystkiego. Kiedy nie stawiasz granic, możesz łatwo paść ofiarą facetów, których celem jest jedynie zaliczenie jak największej ilości dziewczyn. Jeśli więc chcesz umawiać się na randki w sposób etyczny czy też znaleźć faceta chętnego na regularne spotkania seksualne, przestrzegaj poniższych zasad i trzymaj się ich. 

1. Mów o sprawach, które są dla Ciebie ważne

Portale oferujące randki bez zobowiazan to świetny sposób na poznanie potencjalnych intencji osoby jeszcze przed napisaniem (czy odpisaniem) na pierwszą wiadomość. Jak? Wystarczy przejrzenie profilu potencjalnego partnera – dzięki temu będziesz w stanie rzucić okiem na to, czego taka osoba szuka na portalu randkowym. Nie mniej ważne jest nauczenie się odpowiedniej komunikacji swoich potrzeb. 

Niezależnie od tego, czy najważniejszą kwestią dla Ciebie jest możliwość posiadania wielu partnerów jednocześnie, przekonania polityczne czy bycie weganinem, powiedz o tym. Im szybciej, tym lepiej. Nie ma znaczenia, jak bardzo przypadkowe są Twoje relacje.

Jeśli coś jest dla Ciebie bardzo ważne i nie jesteś w stanie ugiąć się w jakiejś kwestii, rozmawiaj. Bycie szczerym pomoże wam obojgu zdecydować, ile czasu i wysiłku chcecie zainwestować w siebie nawzajem. Nie traćcie czasu. Jak to mówią, tego kwiatu jest pół światu, a Tinder pęka w szwach.

2. Kobiety (mężczyźni też!) – liczy się szczerość

Umówiłaś się z kimś, że spotykacie się bez żadnych zobowiązań, ale tylko i wyłącznie ze sobą. W weekend jednak poznałaś kogoś, kto wzbudził Twoje zainteresowanie. Nic wielkiego, nie ślubowałaś nikomu miłości do końca życia – jedyną rzeczą stojącą na drodze do Twojego możliwego szczęścia z nowym obiektem westchnień jest krótka rozmowa na jego temat z obecnym partnerem. Powiedz o tym wcześniej niż później, dzięki temu będziesz mogła dalej się dobrze bawić bez wyrzutów sumienia. To się właśnie nazywa dorosłość – spróbuj.

3. Po pewnym czasie zdefiniujcie Wasz związek

CO?! Tak, dobrze rozumiesz. Nie tylko zachęcam Cię do zdefiniowania waszej relacji, ale także chcę, abyście zrobili to pierwszego dnia. Brak komunikacji może łatwo doprowadzić do jednostronnego przelotnego romansu.

Informuj już na pierwszej randce osoby, z którymi się spotykasz, że odkrywasz i jesteś zainteresowana spotykaniem się z innymi ludźmi, byciem z nimi bez zobowiązań albo że istnieje możliwość, że w pewnym momencie się zaangażujesz. Nie musisz się tłumaczyć, ale musisz poinformować ich o swoich zamiarach. To też nazywa się byciem dorosłym.

4. Traktuj poważnie swoich partnerów, nawet jeśli to tylko randkowanie

Traktuj ludzi, z którymi się spotykasz, tak jak Ty chciałabyś być traktowana. Nie pozwoliłabyś swojej kumpeli czekać całą noc, aż odpiszesz jej na smsa, kiedy robicie wspólne plany, prawda? Szanujmy się wzajemnie.

Nieważne, czy chcesz spędzić z kimś resztę życia, czy tylko nadchodzący miesiąc. Jeśli jesteście umówieni, to przyjdź na konkretną godzinę. To tylko zwykła ludzka przyzwoitość. Bądźmy dla siebie mili! Nikt nie prosi Cię, żebyś na niezobowiązujących randkach opowiedziała historię swojego życia, ale możesz okazać trochę empatii, gdy Twój partner ma potrzebę wygadania się, bo miał okropny dzień w pracy.

5. Okazuj szacunek podczas spotkania online i w realu

Niezależnie od tego, czy jesteście w miejscu publicznym, czy siedzicie we dwoje w domu, powinniście pamiętać, że jesteście z żywą, oddychającą osobą, która ma swoje uczucia, pragnienia i zasługuje na szacunek. Jeśli masz już dość i nie chcesz się z nim spotykać, daj mu znać tak szybko, jak to możliwe. Pamiętaj – zachować ostrożność, szczególnie podczas pierwszych spotkań – w końcu nigdy do końca nie wiesz, kim jest osoba po drugiej stronie ekranu. 

Szukając przyjaciela do seksu, czy też osoby chętnej na seks i stałą relację, szacunek jest bardzo ważny. Randki bez zobowiązań stają się preferowaną przez wielu formą relacji, gdyż dzięki takim relacjom nie owijamy w bawełnę i oszczędzamy swój czas.

Jeśli jesteś gotowa, aby przedefiniować warunki waszej swobodnej relacji, nie trzymaj tego tylko w swojej głowie. Niezobowiązujące randki nie są licencją na zachowywanie się jak potwór. Jeśli nie będziemy się szanować nawzajem, to ryzykujemy nie tylko zranieniem innej osoby, ale zrujnujemy opinię randek bez zobowiązań, które są jednym z lepszych wynalazków współczesności.